Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

Platom

Velmi průměrná komedie s průměrným Carreym, kde se opět pitvoří tak, jako za "starých časů". Upřímně, takhle jeho herecká stránka se mi moc nelíbí a raději vidím Jima ve vážnějších rolích. Každopádně i zde se najde pár povedených scén (výtah, loupež s voice changerem atd..). V mých očích bohužel jen za lepší 2* ()

ebi

Nemám rád Jima,ale tohle je slušné.Asi změním názor.Výtečný výkon-jen tak dál ! Krásná komedie,nadsázka,která občas zamrazí. ()

Vodny

Lehce nadprůměrná komedie "ze života" a hlavně o penězích. Když jich není moc, nedá se nic dělat, ale když nejsou žádné, musí člověk začít DĚLAT ! Třeba vykrádat obchody nebo pumpy a ještě se pomstít svému šéfovi, který za ten krach vlastně může. ()

char_t

Pohodovka na volný večer - Jim Carrey dokázal skoro celý film zahrát bez trhavých pohybů a jeho typického šílenství a bylo to fajn. Příjemně strávený čas. ()

Hapretor

Jim Kari zase dělá píčoviny a my se máme smát až za břicho popadat, na pozadí toho všeho je děj plný klišé, už sem toto viděl dostkrát a poutavější, konec je sladký happy-end až bych zvracel, začátek je aspoň vtipný ve své absurditě, tímto filmem mám akorát opět pocit, že Jim Kari už nemá do čeho dloubnout a bere všechno, co mu pod nos na papíře přistane. Kdybych neměl žádná očekávání a nechtělo se mi jen podívat na jakýkoli film za účelem dostavení se ospalosti, sem hodně hodně zpruzen. Jime, už to zabal! Ty tvý ksichty sou už hodně hodně okoukaný. ()

salamandrr

Nad průměrná komedie zobrazující úspěšné lidi a úpadek jejich úspěšnosti...Jim Carrey nedává až zas tak velký prostor smé mimice což je v tomto snímku dobře ()

Miki68

Chvílema pekelně vtipné, chvílema děsně trapné, dost hluchých míst, ale na zabití jednoho nedělního odpoledne docela slušnej průměr. Dávám 3* ()

charmin

Podobné ako Já, mé druhé já a Irena, zasmiala som sa a Jim Carrey k tomu ako vždy svojím bláznivým zjavom (pre mňa) dopomohol, takže film svoj predurčený účel splnil, a to je to podstatné. ()

Torgal

Carrey už natočil aj lepšie veci (pravdu povediac toto dielko patrí k jeho slabším chvíľkam), ale po dobu stopáže vcelku príjemne pobaví. Chýbajú tu ale poriadne gagy, ktoré z jeho filmy povyšovali nad úroveň priemeru a tiež mi nebolo nejak extra do smiechu z toho, že sa riešili dosť vážne veci (najmä v dnešnom čase ekonomickej krízy). 6-/10 ()

guri

Finty Dicka a Jane je celkom prijemna komedia s typickym Jimom Carreyim a jeho grimasami. Aj vdaka scenam ako bolo zaobstaravanie travnika je film na ciste 3 hviezdicky; polovicu dalsej hviedzicky by som pridal za uplny zaver a Enron ako super energeticku spolocnost s mnozstvom benefitov :-) ()

PEZ

Tak tento film nemohol byt aktualnejsi ani 6 rokov po natoceni. Predvidal krizu, i ked v mensom meritku a po minulom tyzdni ostava otazka celosvetovej krizy stale otvorena. Kazdopadne sa na pripravene roly Jim Carrey a Tea Leoni tak hodili, ze nemozem najst ziadny zapor. Dobre napisane, este lepsie zahrane, skvele napadiky, no a navyse nielen vtipne ale aj vazne sceny, ktore stali za zamyslenie. Jim Carrey v plnej sile. Po "The 40 Year Old Virgin" v tom istom roku Judd Apatow ukazal, ze ma nielen dobre napady na pribeh, ale vie k nim napisat aj vydareny scenar. Super! ()

Kingjiri

Převážně nevýrazná komedie s Jimem Carrey, jejíž potenciál zůstal hodně nevyužit. Obsahuje sice několik povedenejch scén (pes už neštěká; závod cestou na pohovor apod.), ale prča by byla hned o něco větší, kdyby dělal Carrey víc xichtů, "podvodnický" finty manželů Harperových byly líp promyšlený a objevily se dřív ve většim množství. Nicméně komediální reflexe procesu hledání práce v dnešnim světě se vcelku povedla. ()

Stíba

No, dlouho se to rozjíždí a je to takové vyumělkované a celkem bez šťávy. Bez takhle silné sestavy bych asi musel sáhnout ještě hlouběji než pro slabší 3*. ()

dalziel

Tentokrát  sa žiadne *Jimove šialenosti nekonajú. Kvôli tomu asi naňho nasadili Teu aby ho pribrzďovala. Inak veľmi príjemná komédia so šťastným koncom ktorá stojí za pozretie .Zlepšenie nálady zaručené ! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)