Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľká gestá i veľké zápasy. Vo vnútri jeho srdca a duše bojovala nespútanosť extravagantného umelca s morálkou a povinnosťou úradníka a diplomata. Smrť Jana Masaryka je dodnes zahalená tajomstvom. Mnohé tajomstvá sa však skrývali i v jeho živote! (Garfield Film)

JohnnyV

Masaryk stojí tak za jednoho max. dva Lvy. Víc bohužel. Na to, že dostal cenu i za zvuk, který je naprosto otřesný a hercům není rozumět, co říkají, anebo za hudbu, která je stejná jako ve válečném Údolí stínů. Bída s nouzí "českého" filmu. ()

adaben

Možná jsem přísný, ale hlavně první část mi přišla jaksi příliš chladná a nevtáhla mne do děje. Také mi přece jen vadilo, že u tak závažné historické události jako je pro naši zemi rok 1938 se fakta používají příliš volně (Británie se za nás nepostavila, ale smlouvu s námi jako Francie neměla, takže mluvit pořád o jejich zradě... apod.), či dokonce obsah je smyšlenkou. Jistě je v Masarykovi řada zajímavých scén a Roden je dobrý herec, ale přiznám se, že mi docela v postavě Jana Masaryka nesedl (a tím nemyslím fyzickou podobu), ale tak jak Masaryka znám ze starých týdeníků, knížek i z některých svědectví pamětníků, myslím že byl trochu jiný typ člověka. I jeho známá žoviálnost a bohémství měly podle mne trochu jiný vnější projev. A nevím jak v kině, ale v televizi nebylo českým (nepředabovaným) hercům často zcela rozumět. Známá to nemoc nové české tvorby. ()

lineker

Pohled do duše jednoho z klíčových politiků temné Mnichovské doby skrz vynikajícího Karla Rodena. Politicko-dramatický memoár jedné z nejhrůznějších událostí Československých dějin. Klíčové okamžiky předválečné Evropy z pohledu politické garnitury tehdejší doby. Zásadní rozhodnutí z nichž žádné nemohlo být dobré. Film, který by měl být pro Čechy povinný. ()

kinoholik

zajímavý film o smutném období našich dějin. Kaiser a Roden jako vždycky excelentní. teď si budu muset někde dohledat, jako to bylo s tím ultimátem. ()

capitanflash

Před shlédnutím filmu jsem nečetl o čem přesně je, tudíž jsem čekal nějaký životopis. Ale dostal jsem film, který se z poloviny odehrává v léčebně a v druhé polovině se věnuje pouze období kolem Mnichova a zákulisním jednáním o něm. Scény z léčebny mě bavily mnohem méně, z těch politických mi v hlavě utkvěly hlavně ta s Henleinem a E. Moravcem. Ačkoliv v historické části filmu bylo dost řekněme nepřesností. Podle mě je velká slabina filmu už to rozdělení na dvě části, ta politická byla dost zmatená a to také kvůli přeskakování do scén v léčebně a zasloužila by si asi větší pozornost a myslím si, že pokud někdo má pouze omezené znalosti historie tak z toho asi ani moc nepochopí. Také je škoda, že se film nevěnuje poválečným událostem, kde ovšem Masaryk a Beneš sehráli určitě ještě zápornější úlohy. Nicméně film je po technické stránce na současné české poměry výrazný nadprůměr- kamera i lokace. Také se mi líbilo, že Češi spolu mluví česky, Angličané anglicky, ačkoliv se díky tomu tak 80% filmu mluví anglicky. Roden zahrál solidně, jako ostatně skoro vždy a zaujal i Kaiser jako Beneš. Dávám 3* také kvůli nevyužitému potenciálu. ()

Lulugo

Roden byl skvělý. Ale trend filmařů ukazovat ikony minulosti jako lidské bytosti pomocí neřestí možná dělá medvědí službu. A je otázka, jestli to není jen přehnaná fabulace. Masaryk by asi rád nebyl. Film ale stojí za to vidět, je to dobrá dobovka se skvělou kamerou. ()

skorapky

Roden excelentní , Kaiser taktéž. Na mně příliš mnoho angličtiny , ale co bych měla čekat od českého filmu ,že ? Prostředek filmu trochu nudný , ale i tak je zřejmé že Kája Rodenů do toho dal velkou přípravu . A film celkově polechtá to pošlapané české ego. Nejlepší hláška : Tato válka se rozhodne ze vzduchu ! :) ()

peter.m

"Národ svatého Václava, Milana Rastislava Štefánika a Tomáše Garriguea Masaryka nechce být národem otroků. Uděláme co musíme. K tomu nám dopomáhej Bůh." Osemdesiat rokov po mníchovskej dohode nás naši "spojenci", ktorí nás hodili cez palubu, žiadajú o rôzne formy solidarity. Ako v minulosti, tak aj dnes sa riadia heslom: "Keď je to v náš prospech, všetko je dovolené." PS: názor mojej pani: "Ja som zaspala v polke prvej časti a z druhej som nevidela nič." ()

Ivy_9

Neskutečná síla. Své hodnocení musím rozdělit do dvou rovin. První rovina je zaměřena na zpracování. Snad celý film (oba díly) jsem byla v úžasu, jak skvěle je zvládnuta režie, kamery a zvuk. Jsem hrdá, když vidím český film s tak skvělým zpracováním. Je to pastva pro oči oproti některým filmům/seriálům/pohádkám, kde lituji i těch pár vteřin, co jsem viděla. Ještě si neodpustím komentář k hercům. Oldřich Kaiser a především Karel Roden byli fantastičtí! Neskutečná bomba! Jejich ztvárnění Beneše a Masaryka, všechna mimika, pohyby, vzhled a vůbec jejich dialogy.. Já fakt nemám slov. A teď k druhé rovině. Ta se věnuje příběhu. Přestože znám naše dějiny, tak i tak se mi do očí draly slzy z toho, co nás všechno potkalo. Byl to boj s větrnými mlýny. Byla to zátěž - s prominutím - jak prase pro Masaryka. Byl zatížen tíhou svého jména a i přes určité přešlapy, tak stále bojoval za své přesvědčení. Takových lidí si nesmírně vážím a obdivuji je. O to víc je smutné, jaký osud jej postihl. Tyto věci, všechny tyto události by se stále měly opakovat, pouštět jako výukový materiál a hlavně nad nimi diskutovat a ne jen slepě přijímat nebo se je učit z paměti. Pak se objeví nějací chytráci co překroutí slova ve svůj prospěch a během voleb doslova a do písmene zfanatizují dav. A jsme znova ve srabu... Každopádně zpátky k filmu: pánové, díky za úžasný filmový zážitek! ()

funesfilm

Najtemnejšia hodina v českom podaní. Časť prelomovej histórie, vtedy pomerne mladého štátu. Časť života človeka, ktorého mnoho z nás až tak nepoznalo. Zjavne nebol Masaryk mladší, rodený diplomat. Servítku pred ústa si často nedával. Preto nie vždy, hlavne na strane druhej, priateľov pravdepodobne nemal. Všetko to vyvažoval. Vymykal sa...Nezvládal svoje emócie, svoje vnútro. Tento film prináša nový pohľad na dobu začiatku nacistického temna v Československu. O nás, bez nás sa dialo. Vizuálne veľmi dobre zvládnuté. Žiadne veľké prestrelky či "bombová" pyrotechnika. Je to o niečom inom. Spokojnosť. ()

LEFTFLANK

Nemôžem povedať, že by som sa vyložene nudil, alebo že by ma niečo vyslovene z filmu iritovalo, síce prvá polovica slabšia - podivný rozjazd so stvárnením Masarykovej osobnosti, a osobne som mal guľáš v časovej línii, to sa ale postupne upravilo, páčila sa mi vyvolaná atmosféra ohľadom mobilizácie čsr a Mníchovského diktátu, druhá polovica tak na vlne závažných udalostí na pozadí ťahá dramatičnosť hore aj vyhrotené správanie hlavnej postavy korešpondujúce tieto udalosti. Síce len tri hvezdy ale film je to skvelý, videné v origináli kde sa angličtina mieša s česko-slovenskou mluvou, čo bolo trochu divné ale aj to sa dalo prehrýzť. Treba vyzdvihnúť výpravu a kostýmy. Pre mňa stále na tunajšie pomery neobvyklá puntičkárska robota plus meno Martin Štrba za kamerou začína mať sakramentsky váhu. Solídny nadpriemer na miestne pomery ()

pupidup

Tohle je skvele řemeslně odvedená práce. Já naopak jednu hvězdu beru za Rodena, který má tak nešťastný "prdelní" hlas.. že jsem si chvíli představovala skřítka racochejla. Vím, že za to nemůže, ale nespojoval se mi dohromady s jeho charismem... A mimikou, která byla téměř bezchybná.. ale Beneš mi vpravdě seděl víc.. jako se ptáme, zda šlo nebo nešlo jednat jinak, než Beneš, se ptám já, zda šlo nebo nešlo vybrat pro postavu Masaryka (odpusťte pane Rodene, nic proti vám) jiného herce? ()

stuj

Ale jo, nakonec 4 hvězdičky. Hlavně za celkovou snahu. Ze začátku to není bůh ví jak poutavé, ale potom přece jen vtáhne. Neustálé časové přeskakování trochu rušilo, ale dalo se to. Politicko-historické drama. Kaiser mile překvapil (nevěděl jsem, že tam bude) a stejně tak hudební doprovod. ()

xplsek01

O čem to vlastně je? Typický problém dnešních filmů. Samá cena, ale uvnitř prázdnota. Roden hraje skvěle - škoda, že děj je z počátku hodně nemastný a neslaný. Šukání to opravdu nezachrání. Druhá půlka je již lepší. ()

ORi_SV

Na Masaryka jsem si dělal čas opravdu dlouho. Byl to jeden z filmů, který jsem chtěl vidět už mnoho let (prakticky od jeho vydání), ale zároveň jsem jeho zhlédnutí podvědomě oddaloval - možná z obav. Životopisná dramata o české/československé historii totiž nejsou zrovna něco, z čeho by divák padal na zadek a říkal si "Jo! Tak tohle se povedlo!". Jenže... máme tu například (nejen) Tomana a Zátopka, kteří tento (bohužel pravdivý) předsudek boří. Masaryka navíc ztvárnil úchvatný Karel Roden, takže... to už zákonitě nemůže být zlé. Pokud jste uchváceni československou historií jako já, jistě budete mít také obavy. Jan Masaryk byl bezpochyby jednou z nejdůležitějších osob, která ovlivnila historii naší země. Film jej bohužel znázorňuje spíše jako psychicky nemocného feťáka, než jako zapřísáhlého demokratického vlastence, kterému šlo především o blaho lidí, a který skutečně hýbal českými dějinami, a to podotýkám k lepšímu. Karel Roden je tu však opět dechberoucí a ukazuje, proč se řadí opravdu na vrchol v TOP 5 českých herců. Je ale také škoda, že film už nečítá poválečné období a masarykovu smrt. Upřímně, se film mnohdy zbytečně zaobírá blbostmi, což od životopisného dramatu prostě nechcete. Když však pominu to, co běžný divák vnímat nebude, tak rozhodně čtyři hvězdy. :) Anglickoamerická koprodukce tomu rozhodně prospěla. ()

honza.g

Pro trochu slušné hodnocení je třeba odhlédnout od konkrétní historické faktografie, které se film opravdu nedrží. Zdá se mi, jakoby byl zacílen na jednoduššího diváka, kterému chce přiblížit události okolo "mnichova" pomocí současných měřítek a vlastně i formulací (možná je to mým nepozorným sledováním historických dokumentů, včetně písemných, ale nikdy jsem nepostřehl, že by se v roce 1938 reálně uvažovalo o mezinárodně dohlíženém plebiscitu v čsl. pohraničí za účelem sebeurčení území). Samotná postava J.Masaryka je ve filmu spíše průvodcem, a i ta polovina scénáře, která se zabývá pžímo jím, ho ukazuje jen z části tak malé, že to neodpovídá názvu filmu. JM zde působí jako intelektuál téměř Benešova typu, přitom podle jeho skutečných projevů, jak je známe z historických záznamů a vzpomínek, tak mu byla poloha "lidového vypravěče" mnohem bližší a to i v soukromí. Navíc všechny postavy pronášejí věty, které se zdají být optimální, ale jen tomu, kdo ví, jak to dopadlo. Za mne zbytečný film, máme lepší. ()

Marcel25

Pomerne odťažité a ťažkopádne. Avšak, na čeko-slovenské pomery výborne natočené a záhradné. Asi to bude tím že ma mimoriadne zaujima história, ale bavilo ma sledovať vizualizáciu udalosti, tak kľúčových akým bola Mníchova dohoda. Dobre natočená politická drama. 7/10 ()

27. Český lev

27. Český lev

30.11.2019

V sobotu 7. března 2020 bude Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté rozdávat výroční ceny symbolizované soškou Českého lva. Stane se tak na galavečeru ve Dvořákově síni pražského… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

24. Český lev - výsledky

24. Český lev - výsledky

04.03.2017

Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid… (viac)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (viac)