Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľká gestá i veľké zápasy. Vo vnútri jeho srdca a duše bojovala nespútanosť extravagantného umelca s morálkou a povinnosťou úradníka a diplomata. Smrť Jana Masaryka je dodnes zahalená tajomstvom. Mnohé tajomstvá sa však skrývali i v jeho živote! (Garfield Film)

cincala

Mimořádně zdařilý film. Skoukl jsem ho bez přípravy, netuše o kterém úseku Masarykova života bude pojednávat. Vybrat roky 1938-39 se ukázalo šťastné. Tedy pro film. Ne pro JGM. Rodenovo "šílené" herectví našlo své uplatnění. Byl jedinečný. Stejně jako Kaiser v roli Beneše. Skvěle obsazené, protože rodilými herci z ENG, FRA, GER byly postavy Chamberlaina, Bonneta, Halifaxe, ředitele blázince aj. Do rámce doby zapadla výprava, kostýmy, jedinečná hudba. Jména Ševčík, Lorenc, Marek bude třeba si pamatovat, když kameraman Štrba potvrdil, co umí. ()

HanaZ

Pokud by se mi krátce před zhlédnutím nedostalo do rukou zvláštní vydání komunistického Světu obrazech z března 1948 o Janu Masarykovi, asi bych šla o hvězdu až dvě výše... Ale tento film je dalším zneužitím této úžasné a tragické osobnosti k tomu, aby tvůrci obžalovali západní svět a Beneše ze zrady: K tomu jim ale dává historie dost jiných argumentů. Jak je již zmíněno v komentářích níže, film nevychází ze skutečných událostí, chybí zmínka o autorské fikci a dílo zkázy v tomto směru završují titulky "jeho tělo bylo nalezeno za neobjasněných skutečností": Přesto, že pečlivé a především oficiální vyšetřování smrti Jana Masaryka zní "vražda, pachatel neznámý". (Tři hvězdy pro Rodena jinak by to bylo přes dobře odvedené řemeslo v Odpadu!) ()

bonscott

sorry, ale průměrný televizní příběh. Vše už tady bylo popsáno vzdělanějšími lidmi v oblasti filmu, pouze připojím: Když už se točí scéna z kavárny, kde to prostě žije a všichni tančí, kouří, šňupají, souloží, tak mám pocit, že sleduji Anděl svádí ďábla .. ()

jiri.juricek

Na český film, rozhodně nadprůměr. Co bych vytknul je dost kostrbatý scénář, přesouvají se tam často doby, kdy se film odehrává a člověk v tom má potom i docela guláš. Ale i přes tento nedostatek se mi film líbil, ikdyž o něco méně než třeba anthropoid. ()

pallok

Veľmi nerád píšem tieto slová, ale nedá mi nevysloviť svoj názor: celý film bol pre mňa jedna veľká nuda, asi v dvoch tretinách som to chcel vzdať a nakoniec som ho dotrpel v domienke, že sa ešte ukáže Eva. Nechápem 12 českých levov na konte tohoto snímku, Roden áno ale Kaizer za čo???, za dva priblblé xichty? Obrovské sklamanie z verdiktov Českej filmovej a televíznej akadémie pri Levoch 2017. ()

Hanka_M

Marná snaha. Takový Masaryk nikdy nebyl. Až se zase zase budou točit filmy s lidským aspektem, budeme znovu chodit do kina. Takhle chladní jsme nikdy nebyli. ()

Benigni

Ne. Nevěřím. Hezká kamera, ale český příběh nemůže být natočen jako severská kriminálka. Špičkové řemeslo, ale žádné srdce, žádná duše a cit. Odosobněný film - takový Masaryk nebyl - velmi klamné svědectví budoucím generacím. ()

majorzeman13

Film je na české poměry určitě lepší průměr ?! To Českou tvorbu moc nemusím tedy..... Skvělé herecké výkony Roden,Kaiser....Ty nominace a vítězství Český Lev ?V některých kategoriích by se dalo polemizovat o o nich ? ()

janvanicek

Tento film se bezpochyby dostal do podvědomí diváků v souvislosti s Českým lvem, a díky tomuto je tento film velice žádaný. Pro běžného diváka může být matoucí název Masaryk, protože se jim automaticky vybaví Tomáš Garrigue Masaryk a ne jeho syn Jan. Začátek je vcelku krkolomný, ale to film rychle dožene. Film se věnuje období od smrti TGM až po počátek II. světové války v souvislosti s životem Jana Masaryka. Film je založen na částečné retrospektivě, tudíž film vyžaduje zvýšenou pozornost diváka, neboť by se jinak mohl snadno ztratit (jediné, co bych mohl vytknout), avšak řazení v retrospektivách považuji za efektivní a velice účelné. Film popisuje bohémský život Jana Masaryka (Karel Roden) spolu s náhledy do jeho pobytu v léčebně a diplomatického počínání. Jednání o Sudetech, okupaci českého území Němci, Mnichovskou dohodu- k pojetí historických událostí nemám výtek. Musím pochválit herecké výkony všech herců, zvláště pak Karla Rodena, zkrátka není co dodávat, kamera i lokace je výborná a hudba je dechberoucí. Dále musím pochválit ztvárnění osobností britské a francouzské politické reprezentace. Velice se mi líbilo "vzkříšení" Oldřicha Kaisra, který velice vyniknul v roli prezidenta Edvarda Beneše. Já sám si myslím, že sám Kaiser je poslední dobou nějak zašlapáván do podlahy a je velice nedoceněný, neboť je velice dobrý herec. Karel Roden spolu s Oldřichem Kaisrem měli těžký úkol ztvárnit reálné postavy, ale zvládli to na výbornou. Julius Ševčík jakožto velice mladý a někdo by řekl i nezkušený režisér ukázal, že dokáže vyprodukovat velice profesionální film přesahující hranice českého filmu, avšak jeho styl nemusí být pro každého to pravé. Osobně si myslím, že když se podívám do minulosti, tak Češi a Česká republika měla vždy smůlu, vždy jsme byli nakonec ve všem sami.. nojo, co naděláme, minulost nezměníme a lepší to také asi nebude. Osobně se mi film velice líbil a doufám, že se česká kinematografie bude dále obohacovat tak zdařilými filmy jako je například tento. ()

PietroRose

Opravdu jsem čekal vynikající dílo, a jaké to bylo nakonec velké zklamání. Pan Masaryk je významná osobnost 20. století a troufl bych si říct, že tento film ho spíše dehonestoval na alkoholika, feťáka a dívkaře. Což není správné. Některé scény jsou až za hranou – ukázali nám modlu jako lidskou trosku. A co bych viděl jako nejhorší, že na konci, kdy Masaryk začne vysílat v Rozhlase, jsem čekal konečně očekávaný rozjezd a místo toho je konec. O dalším vývoji a jeho vraždě prostě nic. Dvě hvězdičky a to jenom za obsazení, exteriéry a interiéry. ()

Kinepa

Mám rád Rodena, ale tady mně vůbec neseděl. Pak si člověk přečte, že Masaryk nebyl ani v léčebně, tak nevím z čeho autoři vycházeli ... Celkové velké zklamání. ()

JerryPilsen

Mnoho povyku pro nic.Sonda do duše člověka sužovaného otcovským syndromem a pocitem viny.Pro neznalého dějin nepochopitelný film,který má jinak ale úplně všechno.Zaujme hlavně Kaiser,i na těch několik okamžiků. ()

Lord_Peltier

Líbí a líbí a líbí. Karel Roden a Oldřich Kaiser to valí a je to všechno jedno. Drobné filmové nevýkony ostatních nechť jsou zapomenuty. Jsem rád, že vzal někdo na paškál i toto období a tuto postavu. Myslím, že se vyplatilo. Ještě by mě zajímalo, jak to pan Roden dělá, že nemusíte nad ničím přemýšlet a víte i cítíte, co si myslí, jak se cítí (samozřejmě v roli). Jsem rád, že i snímek, kde nejsou divácké prvky v každém třetím záběru, má celkem slušné hodnocení. Čekal bych, že bude stát trochu mimo a jen pár diváků mu vzdá alespoň malý hold...Jasných pět za náladu a výkony hlavních rolí. ()

Filmer01

Zaujímavý film, ktorý umožní nazrieť bližšie na historické súvislosti. Roden štadardne vysoká úroveň, ale skvelo zahral Kaiser, takto som ho ešte nevidel. Poctivá filmárčina v každom detaile. Akurát, že na mňa tieto historické filmy veľmi nefungujú, asi preto, že plus mínus zo znalostí dejepisu viem ako to dopadne. ()

stanslon

Dvě hvězdičky dávám za filmové zpracování a výkony herců. Ale jako film o Janu Masarykovi jde skutečně pouze o podbízivou politickou frašku. To už se raději nezmiňovat ani o Lvech, které získal. Počítám, že udělovat Lvy i komančové, dostal by jich tolik i Major Zeman. ()

za.on

Film, zaslouženě ověnčen českými lvi. Výborné herecké výkony. Při spoustě scén jde opravdu mráz po zádech a to jsem už dlouho u žádného českého filmu nezažil. ()

27. Český lev

27. Český lev

30.11.2019

V sobotu 7. března 2020 bude Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté rozdávat výroční ceny symbolizované soškou Českého lva. Stane se tak na galavečeru ve Dvořákově síni pražského… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

24. Český lev - výsledky

24. Český lev - výsledky

04.03.2017

Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid… (viac)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (viac)