Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

M.i.k.e

první série Bridgertonovch je gulity pleasure jako prase a druhou sem do teď neviděl. Jejich sesterský prequel pak bohužel zábavnosti první řady nedosahuje. Je to sice plus mínus to samé, tedy primárně romantická pohádka ve stylu lépe vypadající Angeliky s celkem sympatickou hlavní hrdinkou, ale navzdory malému počtu epizod se Šarlota docela vleče a poslední dva díly o délce celovečerního filmu na mě byly ke konci už trochu moc. Fandové nicméně budou spokojeni, protože dostanou přesně to co očekávají...55% ()

AgnesDee

Víc než seriál, který jsme potřebovali, je to výplod své doby. Celkově bychom se bez jeho existence ve světě Bridgertonových obešli, protože tyto postavy se v knihách vůbec nevyskytují. I tak je to ale zábavná podívaná a zajímavý náhled do světa šlechtičny, která je nucená provdat se za cizího člověka a strávit s ním zbytek života s vědomím, že je vězněm v pozlacené kleci. Líbí se mi ale, že nedělají z žen chudinky. Nejsou to v tomto podání jen loutky, ale samostatné charaktery schopné přijmout svůj osud a porvat se s ním či s ním pracovat. A hlavně, že v této situaci nejsou pouze ženy. Samozřejmě s těmito tématy pracuje spousta filmařů a rozhodně nejsou ničím novým či originálním. Obzvlášť v dnešní době ne. Avšak je tvůrci hezky zakomponovaly do celého "vesmíru" Bridgertonových, a doufám, že z toho budou i nadále nějak těžit. ()

bearmeedek

Dvě epizody stačily. V první řadě je děj hrozně utahaný a nezáživný, také jsou tu různé hlouposti. Výprava jako vždy velkolepá, ale tentokrát to byly naprosto vyhozené peníze. Černá královna, původem německá šlechtična (!). Něco jsem si přečetl, že Šarlota mohla mít nějaké tmavší předky, ale tady ji načernili zase až moc. Pochybuji, že v Německu měla černé služebnictvo, pochybuji, že u anglického dvora bylo tolik černého služebnictva i černých šlechticů. To už se pro jistotu přeplňují dané kvóty a potvrzuje to i to, že komorník mladého krále a komorník mladé královny spolu měli intimní vztah až nadoraz. Někdo to tak chtěl, protože tato série není na motivy románů o Bridgertonových, ale "na motivy postav těchto příběhů". Jak pěkně řečeno. ()

NikaIn

Ja som spokojná. Seriál Bridgerton,bol viac vtipný a tento zas viac dramatický.Herecké výkony boli úžasné.Aj napriek tomu,že to nieje historický seriál podľa skutočnosti,mal dosť veľa spoločné s Jiřím lll , vrátane počtu detí,mien hlavných postáv jeho psychickej choroby aj jeho výroku,ktorý povedal na začiatku vládnutia . Prikrášlený príbeh, ktorý zahrňuje aj toleranciu rás a sexuálnej orientácie. ()

hellstruck

I will stand with you between the Heavens and the Earth. I will tell you where you are. Wow! Velice dojemná záležitost a rozhodně to nejlepší, co svět Bridgertonů přinesl. Tuším, že kdyby zde všichni neřešili etnikum postav, má daleko lepší hodnocení. A nechápu proč, pokud jste se světem Bridgertonů seznámeni, tak už snad dávno víte, že jde o fikci. ()

• Postavy královny Šarloty (India Amarteifio) i jejího manžela Jiřího (Corey Mylchreest) jsou napsané podle opravdových historických osobností. Stejně tak je pravda, že jejich potomci neměli mnoho dětí a některé dcery zůstaly svobodné a neprovdané. (Ganka)
  • Závěrem plesu hraje symbolicky orchestr skladbu od „I Will Always Love You“ od Whitney Houston. (Ganka)
  • Důvod, proč se v seriálu neobjevil starší Reynolds (Freddie Dennis), zdůvodnili tvůrci tak, že v té době bylo nelegální být gay, proto prostě nebylo možné, aby Reynolds a Brimsley (Hugh Sachs) zůstali spolu. Nevyloučili však, že se ještě někde v seriálu neobjeví. (Ganka)