První případ výzkumného týmu paranormálních specialistů je situován do oblasti, která je známa tím, že v ní mimozemšťané v 80. letech často a rádi zanechávali kruhy v obilí. Tentokrát ale v kruhu nechali i mrtvého muže. Ufolog je uprostřed parného léta nalezen zamrzlý v kostce ledu. Jak dlouho byl v kontaktu s mimozemšťany z Epsilon Eridani A? A čím je tak naštval? (Česká televize)

helraiser

Naprosto promarněná příležitost, mohlo tu vzniknout něco podobného Aktům X či Faktoru PSÍ, taková akta X komunistického režimu a místo toho tu máme zase takovou zhovadilost. Naprosto to zabili. U nás prostě nejsou schopni natočit nic pořádného i když mají k dispozici takový materiál, jako mají v tomto případě. No nic, dám šanci ještě druhému dílu a pokud nedojde k rapidnímu zlepšení, tak končím. ()

Amonasr odpad!

Trapárna na zcela amatérské úrovni. K pláči a ne k smíchu. Trapné jsou potažmo i herecké výkony, když i hvězdy, jako např. Jan Cina, nemají co hrát. Tohle už nemá šanci se zvednout, proto tímto ubohým ČT výplodem nebudu napříště ztrácet čas. ()

TomasRichtr

Takový československý Scooby Doo, akorát bez akce, zábavných momentů a pořádně střelených postav. Námět je ale dobrej, jen mi připadá, že tomu prostě chybí trochu drajv - např. rychlejší tempo dialogů apod. Vtipy by nebyly taky špatné, kdyby nebyly podávány tak suchopárně. Celá epizoda se nese furt ve stejném pomalém tempu, takže pro diváka, kterého tématika nezajímá, to začne být po čase nuda. ()

Anianna

Alergie na politiku se léčí ve Františkových Lázních a konzervy s příchutí UFO by u nás neprošly přes hygienu... Tyhle a jiné hlášky mě dost bavily, možná některé zlidoví. Čeština si zaslouží polochtat. Ten dobový kontext má potenciál. Pracoviště paranormálních jevů mělo se vším tím haraburdím a citacemi géniů atmosféru tvořivé dílny v psychiatrické léčebně. Epizoda se mi zdála rozdrobená na segmenty, které nedržely při sobě. V závěru se vtip najednou přehoupl do rekonstrukce zločinu, jako kdyby přišel jiný realizační tým. Jinak zajímavá práce se světlem, resp. s tmou. Výborná hudba, zvláště ty houslové pasáže. Uvidíme, jak si seriál povede. Zatím 3*. ()

ANTYCHRYST

První díl.. a tohle byla jedna velká a nudná křeč.. duo Macháček a Cína.. nezazivne..nulový vtip a šmrnc..scénář bídný..Většinou má začátek diváky přilákat a navnadit na další sledování..obávám se..že tady to bude přesný opak.. není nic co by se dalo vyzdvihnout krom dobového oblečení a rekvizit..20% ()

Marty7CZ

Já se z toho Matěje asi zvencnu.... točí jednu divnoujetost za druhou a pořád toho kluka s talentem nemám kde docenit.... Tohle je fakt hrozný!!!! ()

šakal007

Mega slabé! Proč se v ČT nenašel nikdo schopný korigovat přesvědčení tvůrců, že Státní bezpečnost byla více méně hodná instituce zaměstnávající neškodné tetky a strejdy, to fakt nechápu. ()

Hawaj

Zajímavej námět, ale je to jen klikbajt k fantasmagoriím lidí, který si myslej že jejich bakalářský historky vás zaujmou víc, než to co se v tom ústavu za socíku opravdu řešilo. Ten jejich televizáckej scénář bych ještě tak 10x poslal k přepracování a tu zoufalou rádoby komediálnost, která čpí toporným klišé a snaží se být pitoreskní bych si odpustil. To nemá vejšku. Ty debilní obleky s trychtýřem jak ze sovětskýho pionýrskýho scifi filmu mě serou úplně nejvíc. Ten mlaďas je napsanej, obsazenej a zahranej otřesně. Ještě že Macháček to trošku zachraňuje. Jediný kdy to funguje je moment když se vykašlou na to šaškování a začne to bejt detektivka. Jenže to by se člověk nesměl bát jakou trapností to zase podělaj a muselo by to vydržet až do konce. No prostě je to režijně nevyzrálý. Potenciál tam je, ale to by musel bejt majstrštyk a ne tedle pokus o třeskutou prču lehce cáklou detektivkou. Rád bych se na to díval, ale ta nedotaženost mně odrazuje. Asi to mělo bejt český knedlíkový MiB, ale zůstalo to jen u těch knedlíků s uhem. ()

iz67 odpad!

Od první sekundy trapné k nevydržení. Jsem si jistý, že další díl nezvládnu. A myslím, ani zbytek toho 1. veledíla. Patnáctá minuta a rozhovor ustavnika s StB. Ten nejhroznejsi scénář, herecké výkony jako od táboráku, tad. Přepínám z 1* na odpad. ()

Charvy.666

Já vůbec nevím co si zatím myslet. Ano je to první díl ale neměl by zrovna pilot diváka strhnout na to, aby se nemohl dočkat další části? Což se zde jaksi nestalo. Macháček opět ve stejné roli, znuděného a laxního typa, což je škoda. Jestli to druhý díl nezachrání, tak už nic ()

mnx

Jestli to má mít úspěch, tak už proboha ne upištěnou Fialovou, které jsem většinou nerozuměl ani slovo, a která se hodí tak do infantilních hovadinek na Primě. A ani Macháček mi v té roli úplně nesed. Už teď je jasné, že vedle jiných českých komediálních scifi (anebo spíš detektivek?) se to mohle moc vyjímat nebude, ale zkusím dát ještě šanci dalšímu dílu. ()

ZHODNOTITEL

Možná, že věčně znuděná postava Jiřího Macháčka mě při sledování prvního dílu trochu nakazila. Zatím docela nuda. Že se Jan Svěrák spokojí s režií druhého štábu a bude se podílet na televizním seriálu, to mě překvapilo. ()