Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

GodComplex

Coze, ja jsem tomuhle masterpiecu dal nekdy v minulosti jen 4*? The Thing je naprosto cistokrevna dokonalost, ktera definuje hororovy zanr. Mraziva atmosfera izolovane stanice na Antarktide je jedna z nejsilnejsich zachycena ve filmovem formatu vubec, skvely scenar a hlavne jako vzdy - Capenterova dokonala hudba. Pozor! Nenechte se zmast jmenem Ennio Morricone, ano, Morricone k Veci slozil take velmi dobry soundtrack, ale ten si poslechnete jen samostatne, protoze se Carpenterovi nelibil a je ve filmu pouzity naprosto minimalne. Jakmile se v uvodu ozve temne tukani basslines do analogoveho syntezatoru, ktere se vlastne stane ustrednim motivem po celou dobu filmu, pokud znate Carpenterovu tvorbu, mate hned jasno kdo vladne. Jsem zvedavy a zaroven zdesen jak nam kluci pomatlaji pripravovany prequel. 10/10 ()

MikO_NR_1909

Najsilnejším argumentom na vzhliadnutie je napätie, ktoré akoby bolo priamoúmerné psychologickej úzkosti postáv. Kurt Russell je navyše veľmi výraznou osobnosťou a tento čisto chlapský film je ukážkou maximálne temného vizuálu predostierania zla vo všetkých jeho podobách. Hudba dodáva neuveriteľné usadenie diváka do exotického miesta, kde strach má svoje meno. Jeden z mála sci-fi hororov, ktoré si zaslúži zo všeobecného i žánrového hľadiska poklonu. Trikového majstra takmer šľak trafil po takejto robote a nemáme sa mu čo čudovať. Taktiež atmosféra je veľmi silná plná pesimizmu a lahodne sarkastické hlášky plné beznádeje 85%. ()

Tommass95

Opravdu hodně napínavý a strašidelný horor s parádní atmosférou. Ani na chvilku jsem se nenudil. Film je prakticky naprosto bezchybný a v doprovodu Morriconeho hudby mohu s klidem říct, že v žánru patří mezi absolutní špičku. ()

PKD

Film (a rozhodně vrchol Carpenterovy tvorby), s tak hustou atmosférou, která funguje dodnes! (též díky Morricone/Carpenterovské hudbě. Ano, neskládal to jen Morricone, jak si spousta lidí myslí) vedle kterého vypadá Alien, jako ´´šaškárna´´ pro děti. A koho to dostalo jako před 20 lety mě, ten by si měl sehnat excelentní předlohu napsanou v r.1938 J. W. Campbellem jr., navazující comicsy a hru (kterou sám Carpenter, který si tam střihnul malou roli) označil za oficiální pokr.) z r.2002. Hudba 300% ()

numi

Víceméně by se mohlo jednat o pokračování prvního Vetřelce. Stejně dobře budovaná atmosféra, střídání pocitu zoufalství a nedůvěry, k tomu skvělá hudba a "cosi z vesmíru". Na rozdíl od Vetřelce je však to "cosi z vesmíru" divákovi ukázáno - a to velmi brzy, v hlavní roli není Sigourney Weaver, ale Kurt Russell a děj se odehrává na Zemi, nikoli ve vesmíru. To jsou důvody, které v mých očích Vetřelce nad Věcí vyvyšují. Vetřelec to měl za čtyři, Věc tedy musí dostat míň. [říjen 2005] ()

zipper111

Hodně slušný, ani jsem nečekal že to bude tak dobrý, tak nechutný, tak depresivní, tak napínavý, tak hrozivý....prostě pecka, Carpenter ví jak točit horory a konec byl nejluxusnější, největší stylovka. Pravda je, že jsem se zas tak moc nebál, ale líbilo se mi to provedení, hudba byla depresivní a celkově atmosfera vykreslená skvěle, takže jeden z nejlepších hororů co jsem zatím viděl. ()

Macejko

V skratke: parádna atmosféra, výborný námet a scenár, perfektné efekty, zaujímavé postavy a znepokojivá hudba. To všetko tvorí tento hororový majsterštyk. ()

Ender66

Fajný, atmosferický horror, na druhú stranu s minimom miest pri ktorých by som sa naozaj bál. "Spojenectvá" meniace z minúty na minútu, paranoje ktože je vecou a kto človekom a nakoniec platiace staré múdro, že keď na Vás útoči zlo z vesmíru, ktoré vie na seba brať akúkoľvek podobu je najlepšie hromadne sa odpáliť hneď na začiatku. Ušetríte si aspoň zopár dní trápenia :) ()

gogos

Určitě bych to nenazýval nejděsivějším ani nejlepším hororem. Určitě je kvalitní, to ano, ale nejlepší není. Je to strašidelné, úžasná hudba dodává filmu obrovské napětí. Je to také velice hnusné a brutální. Opravdu miluju pitevní scény. Konec je opravdu úžasný a velice překvapivý. Atmosféra je též velice hustá a polární staice tomu jen přidává. Jediný co film sráží do kolen, jsou na mě hloupé příšery... Když už se dokázaly dostat na Zem v tak vyspělé technice, tak by se potom určitě třeba měnily v psy... Newym, tohle sem asi trochu nepobral... ()

buldock

Tenhle filmový skvost budu popisovat jen v superlativech , protože to co se v průběhu příběhu z mrazivé Antarktidy na obrazovce odehrává je opravdová lahůdka pro fanoušky horroru a sci-fi! Perfektně vybrané lokace pro natáčení , vynikající atmosféra , velmi originálně pojatý mimozemský virus mutující do neuvěřitelných a zároveň odporných podob využívající jakýkoli živý organismus k jeho absorbci a imitaci , následně zaujímající místo absorbovaného hostitele ve společnosti a vyčkávající na další oběť , dále skvělá Carpenterova režie , výborná hudba Ennia Morriconeho a výtečný Kurt Russell. To vše činí tuto filmovou záležitost vyjímečnou a neopakovatelnou. Film: 89% ()

contrastic

Nestárnoucí Sci-Fi horor, který by byl zajímavým adeptem na remake. S dnešní filmovou technologií a ve 3D by to byl zaručený kasaštyk. Třeba se dočkáme :) ()

Bat55

Kultová záležitosť. Film plný hutnej atmosféry a film plný odporných scén s netvorom. Film o tom, ako sa pracovníci/vedci na základne v Antarktíde začnú podozrievať a zabíjať po prvom útoku neznámej veci vyliahnutej zo psa. Atmosféra filmu je naozaj výborná a dá sa krájať na kúsky. Film som videl už 2x a je to stále masaker. Som toho názoru, že je The Thing jeden z najlepších hororov, nielen tvorby osemdesiatych rokov, ale celkovo, celého hororového žánru. Efekty a masky sú neuveriteľne prepracované. Najprv som chcel dať len 4*, ale ak sa zamyslím, takýchto hororov je veľmi málo, s takto skvelou atmosférou, na rok vzniku ako som už hore písal, je to exceléntne. Kurt Rusell je výborný. /90%/...PS: Lepšie ako Votrelec to ale nie je! ()

SarumanKo

Bezchybná, nestarnúca a v každom ohľade majstrovsky prepracovaná klasika. Antarktída nikdy nebola mrazivejšia, ponorková choroba dusivejšia, efekty genetických mutácií nechutnejšie a Morricone strašidelnejší! (9/10) ()

Žralok

Kultovní sci-fi thriller Johna Carpentera. Na Arktickou základnu polárníků se dostává mimozemská věc. Schopná naprosto věrně imitovat jakýkoliv organismus. Nastává atmosféra beznaděje, kde nikdo nikomu nevěří. A Věc si vybírá svou další oběť. Podle mě o hodně lepší atmosféra než má například Vetřelec. I přes stáří filmu (36 let) jsou zde vynikající efekty. Žádná počítačová animace. Pouze poctivá práce s animatronickýma loutkama. ()

Tony.cs

Tenhle film má i po letech neskutečný grády. Carpenter byl svého času opravdu jeden z nejlepších. On prostě uměl udělat parádní atmosféru. ()

IllIlIlIIl

Věc je mimozemský virus, který se probere k životu po tisíci letech na sněhem pokryté Antarktidě. Začíná se bez jakéhokoliv studu infiltrovat do svého hostitele. Samotný mimozemský virus a jeho zmasakrované oběti vypadají celkem efektně. Nutno připočíst i několik povedených lekaček. Na druhou stranu se najdou i hluchá místa bez spádu a slabší závěr filmu. ()

Maq

Osaměle stojící starý dům, elektřina odpojená, žádný telefon, noc, bouře, kolem domu obchází Zlo. Hlavní hrdinka, poslední z veselé party sto deseti krásných mladých lidí, z nichž sto devět již zemřelo za nejhrůznějších okolností, z nějakého důvodu opomněla zavřít čtyři ze tří domovních dveří. Převléká se do rozkošné noční košilky, která odhaluje všechno její herecké umění, a vydává se do zlověstné temnoty hledat kocourka. --- Jistě jste stejně jako já viděli spoustu horrorů, kde se lidé chovají jako idioti, jen aby je Příšera mohla sežrat pokud možno s veškerým pohodlím. Je to rozčilující, ale je zajímavé, že navzdory vší slabomyslnosti to často dobře funguje. Pocit hrůzy jako by s rozumem neměl nic společného. Lidé se bojí hadů i v zemích, kde žádní nebezpeční hadi nežijí a nikdy nežili. --- Tento film je vzácným případem horroru, který v racionálním testu obstojí velmi dobře. Trikové scény jsou jeho nejslabším momentem. Zlá věc pochází z vesmíru a má jisté jedinečné vlastnosti, ale je porazitelná a zničitelná. Její nejhorší zbraní jsou dokonalé mimikry. Její oběti se v atmosféře paniky a všudypřítomného děsu chovají velmi věrohodně - snaží se zachovat si rozvahu a lidskou důstojnost a racionálně se s nepřítelem vypořádat. Scénář má jen bezvýznamné věcné nedostatky a je to skvěle zahrané a zrežírované. Závěr je mrazivý, a to doslova. Bezvadná hrůza, fakt. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)