Londýn roku 1888 nebol len mestom žiarivej vlády kráľovnej Viktórie, ale aj mestom plným špinavých ulíc, drog, prostitúcie a zločinu. Vyšetrovanie vraždy pouličnej prostitúcie dostáva na starosť životom unavený inšpektor Abberline. Masový vrah pokračuje vo svojom krvavom diele, všetky stopy naznačujú, že pôvodca šialených vrážd sa nachádza na kráľovskom dvore. Legenda o Jackovi Rozparovačovi je záhadná, a preto i lákavá, podnes... (TV JOJ)

Petrus1

Z pekla je prostě film, který naprosto odpovídá požadavkům na moje zvrácené choutky. :-) Hraje tam Džoník, je tam pár dobrých vražd (škoda jen, že nebyly detailněji znázorněny), nějakej ten sex se tam taky objeví (prostitutky a zapadlé uličky) a ještě to má skutečný základ (teda jednu z verzí skutečného základu), kdo že byl vlastně ten proslulý Jack Rozparovač. Na Deppa je zase krásnej pohled – nejen kvůli jeho herectví, ale jak se zhulí anebo usíná ve vaně opojen absintem s opiem. A taky vidím, že to šlápoty koncem 19. století neměly zrovna jednoduché. Nechat se ukecat na trs vína. Na co by se asi nechaly ukecat dnes, holky za padesát… ;-) ()

El-Barto

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Johnnym Deppem. Vlastně Depp je pokaždé jedinečně výborný, ale právě v Z pekla na mě zapůsobil nejvíc. Možná, že to není to nejlepší co o Jacku Rozparovači známe, ale když tehle film bereme jako něco, co se nesnaží být přesnou adaptací, můžeme být nad míru spokojeni. ()

goniss

není film, který by se mi s Johnym nelíbil. Proč taky. Jeho úžasné herecké charisma je prostě natolik přesvědčivé, že za skrytým výrazem tvrdě pracujícího a přemýšlivého muže, jak uvažuje nad brutálními vraždy onech lehkých žen, zkrátka vidíte i toho smutného, zarmouceného muže, který se do jedné z nich zamiloval. Tajemnost, která doprovází celý film, lehce místama i černě vtipné narážky seržanta od policie, chudoba ubohých lidí, atmosféra, a černé ulice starého Londýna.. Just perfect! ()

TaanStari

Z toho, co bylo od Moorea zfilmováno, se mi právě From Hell líbilo nejvíc. Z části protože se z toho nesnažili udělat akční popkorn (viz Liga), z části protože to není ani otrocký přepis (viz Vendetta a Watchmeni). Každopádně mě to bavilo, Johnny Depp pro změnu hraje trochu vážnější, ale přece jen pořád zfetovanou polohu, Heather Graham je prostě Heather Graham a Ian Holm na mě od doby "scény, kdy Bilbo v Roklince viděl prsten" působí strašně démonicky. Tenhle film pro mě byl prostě silný zážitek, ikdyž se tam vlastně nic pořádně neděje. ()

andaa

Miluju Londýn, miluju staré doby, obzvláště v Londýně, miluju Deppa a filmy, který nekončí "happy ever after". Pro mě hodně povedená kombinace, díky které jsem si film nenechala ujít, i když byl v TELEVIZI, POZDĚ, a ještě navíc S DABINGEM. Po roce u televize mě Prima dnes příjemně překvapila programem. O rozparovače jsem se nikdy nezajímala, takže to bylo i zároveň možnost něco se o téhle legendě dozvědět. Pro mě jde tedy těžko posoudit, co je pravda a co ta "emerycká" omáčka. Každopádně mě se to líbilo, jak to bylo, vyjímečně mě opravdu bavily i emoce, které byly jemně a příjemně, přesně ve stylu oné doby (nebo aspoň jak já si ji představuji), přimíchány. Kontrast mezi drsným životem kurtyzán a jemnou náklonností vyšetřovatele a rusovlásky, které vyústilo v galantně impozantní a smutý konec. Kloubok dolů, pane Depp, jaktože vám věřím potrhlýho piráta a Willyho Wonku a pak vám zase žeru takle vážný role? A jo, Irsko miluju taky, takže sen o zelený vesničce v horách a poslední pohlednice na ni byly jen závěrečným pohlazením :) ()

111tom111

Film o temných dobách Anglie....1888,doba kdy se ženy živý prostitucí a kdy řádí nechvalně proslulý sériový vrah Jack Rozparovač.Když vrah ve svých dílech pokračuje,začne jeho vraždy vyšetřovat inspektor,velice znalý a s chladnou hlavou myslící Fred Abberline,který je mimochodem závislí na opiových látkách:D...To co ale detektiv nachází ještě neviděl...znetvořená těla žen a vyjmuté některé orgány.Na konec inspektor usoudí že vraždy provádí zednáři a vidí za tim jen výhružku.Jack Rozparovač neni nikdy dopaden ...zabije 5 žen brutálnim způsobem.Zločiny se staly roku 1888.Ve filmu se samozřejmě jak už to tak bývá zamiluje do mladé krásné prostitutky Mary Kelly,která si ovšem myslí že jí chce zneužít a má dobrý důvod.V té době to bylo přeci běžné :) ()

Trojkol

75% mě teda vážně překvapilo, protože extra čišťounká prostitutka Mary Kelly, překrásná mezi skvadrou nemytých příšer, byla první, co mi trhalo žíly. Potom, že inspektor kočkám neřekl, že by si mohly dávat pozor na chlápka, co jim nabídne hroznový víno a stejně tak byla otravná vysoká silueta vraha, která nás asi měla zmást .. a takhle by se dalo pokračovat a ne, že ne. Třetí hvězda jen za Bilba po lobotomii! ()

Bozvav

Velmi dobře natočený, stokrát omletý příběh o na dnešní poměry sotva průměrném zabijákovi, kterého nejspíše uprostřed jeho počínání klepla pepka. nicméně ve filmu se rozvíjí divácky mnohem atraktivnější dějová linka o konspiraci z nejvyšších míst. je to blbost, ale skvěle natočená, výborně zahraná, s dokonalým vizuálem i poutavým hudebním doprovodem. Johnny se vytáhl. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Mistrně udělaná atmosféra starého Londýna. Ty kulisy a výprava jsou parádní. Jenže tahle pastva pro oči je jediným, co je na tomto filmu tak úžasného. Příběh se značně vleče, je těžkopádný, a jakoby režiséři bratři Hudhesové nevěděli jak z toho, tak to zachraňují rozřezanými těly, cákanci krve a mouchami lezoucími po mrtvých tělech společnic. Tento poněkud vleklý děj podle mě nebavil ani hlavního herce, Johnnyho Deppa, který takřka celý film vypadá znuděně. A tak opravdu proč tento film vidět, tak to kvůli prvotřídními znázornění viktoriánské doby. Ty staré chirurgické metody, medici pozorující tělo na stole, staré pohřby, temné uličky, dostavníky to prostě svojí starobylou atmosférou láká. Stejně jako vidět bizarního Josepha Merricka, tzv. Sloního muže. [24367. hodnocení, 552. komentář, 75%, 981. nejoblíbenější film] ()

peetrejr

Keď som si prechádzal ostatné recenzie tak ma zarazilo to, že sa to mnohým nepáčilo až tak, ako mne. Komiks som nečítal takže nemôžem porovnávať. Úžasná záhada s úžasným príbehom a neuveriteľným koncom. Istotne to nie je nejaký bombastický zázrak ale svoj účel to splnilo. Hororové prvky boli také okrajové, pretože bol tam asi tak jeden scare, na ktorom ma ani nemiklo. Čo sa jedná okolo brutality, tak tá bola nechutne neviditeľná, lebo najhoršie čo sa stalo tak bolo, že tej žene podrezal hrdlo. V skutku ma zabíjali romantické scény, ktoré podľa mňa do filmu ani nepatria (česť výnimkám). Na päť hviezdičiek to vôbec nemá. To je síce škoda, lebo potenciál má. Nuž, ako sa podarilo tak sa podarilo. Extrémne husté obdobie z konca 19. storočia  a ešte v Prahe, dotvára filmu úžasnú atmosféru. Johnny Depp bol feťák (v dobrom slova zmysle, počkať, môže byť feťák v dobrom? no, vzhľadom k jeho situácii mu fet umožňoval ilúzie, takže áno). Prostitútky boli ako prostitútky, istotne vždy keď sú nejaké prostitútky, tak musí byť iba jedna pekná, v tomto prípade do bola červená hlavička Heather, ktorá bola taktiež na ľahkú ženu veľmi veľká romantička. A tak nebol to zlý film ale ani nič čo by mu vyrazilo dych. ()

Johnny

Toľkokrát rozprávaný príbeh podaný zasa trochu ináč. Solídna atmosféra doplnená hereckými výkonmi robí z tohoto filmu veľmi pozerateľný thriller. ()

Tequila

Řemeslně sice zvládnuté, ale na můj vkus až příliš vyumělkované samoúčelnými klipovými excesy. Po stránce příběhu nijak zvlášť zajímavé, ve střední části až nudné. Řádně krvavé, to se musí nechat, ale na detektivku příliš tuctové a na horor zas málo děsivé. Film mě zkrátka ničím nezaujal. ()

Ben Nevis

Skvělá výprava, i s dobovou mluvou, díky které jsem byla vděčná za titulky. Více než Depp se mi líbil Robbie Coltrane. A Ian Holm kulil oči tak, že jsem uvažovala, jestli nehrál Gluma. Příběh měl však nedostatky, hlavně konečné odhalení záporňáka s hláškami jak z komixu. ()

#47

Mám určitou slabost pro tajemný Londýn z konce 19. století, záhada okolo Jacka Rozparovače mě velmi fascinuje, přičemž takovéto řešení záhady, jaké se objevilo ve filmu bylo velmi atraktivní a navíc se domnívám že i poměrně reálné. Navíc hlavní role zvládli výtečně jak Depp, tak i Ian Holm a ani k ostatním postavám nemám žádné výhrady, prostě špičkový film s parádní atmosférou a vynikajícími herci. ()

wictoria

další zajímavý nápad co se týče identifikace Jacka rozparovače... díky tomuto filmu jsem se začala o dost víc zajímat o svobodné zednáře... a jeden z mála úžasných filmů, nekončící happy endem ()

jenjan

Přebarvené, prázdné, bez atmosféry. Typická role posledních let pro Johnyho Deppa, který tomu však tentokrát moc nepomáhá. Příběh a mystické souvislosti o legendárním Jacku Rozparovači vycucány z prstu v podobě konspiračních teorií o royalistickém a židozednářském spiknutí. ()

Pradlík

Opravdu úžasný příběh slavného Jacka Rozparovače, který podle nové verze vlastně pracoval pro královnu a pro Británii. Příběh není kouzelný tím jestli je pravdivý, ale jak je podán a jak vás dokáže "vcucnout". Film úžasně ukazuje drsný Londýn 19. století a mnoho výjevů z blázince i feťáckých doupat. Vizuálně i hudebně je Z pekla také na výši a obsazení rovněž bez výtek: Johnny Depp v jedné ze svých nejlepších rolí jako inspektora milujícího drogy a absint, Robbie Coltrane jako komisař a Deppova pravá ruka a úžasný Ian Holm, který zde rozhodně ztrácí kouzlo hobita Bilba a získává temnou auru jako známý vrah. Dokonalé! ()

agassi68

Nedá mi neporovnať s Ospalou dierou a napriek podobnosti reálií a hlavnej postavy mi z toho vychádza o dva kroky lepšie práve tento film. Aj keď atmosféra nie je zlá.. ()

mala_kea

Příběhů o Jacku Rozparovači je moc a originál je jen jeden. No jo, ale který ? Na to asi budeme muset přijít sami, neboť po shlédnutí tohoto vám mysl jakoby říká: "podívej se na jiné srovnej". Asi tak udělám. Tento se jen pyšní skvělou kostymérskou prací a poměrně povedeným hereckým obsazením. Nic víc mne však nezaujmulo.. Ani ty ku*vy. ()

DHDV

Na můj v kus až moc přeplacené různými styly. Pokud by se to drželo jednoho konceptu drama/horor tak by to dopadlo velmi dobře. Ale stále sem v tom příběhu/scénáři viděl velmi necitlivé zásahy tvůrců. Chvilku sem tam viděl Ospalou díru, podruhé zase něco z komiksu… Filmu hodně pomohla špinavá stylizace Londýna a dobrý Johny Depp, bohužel film stojí celý na něm a on nemá žádného charakterního herce pro ti sobě. Možná teď naštvu některé jeho skalní fanoušky, ale všilm sem si jedné věci. Film Depp dokáže utáhnout ale musí mít proti sobě stejně dobrého herce aby jeho nadání/přizpůsobivost dokázala zaujmout…Pokud táhne celý film jen na sobě, tak se jeho hraní docela ztrácí. Tohle je prostě promě dobrý film, bohužel dost nedotažený. Dalo by se vitěžit více… slabší 4 hvězdy! ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (viac)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (viac)