Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Dzoumen

Od Applu další parádní seriál! Letos to bylo silo a další dobrým trhákem je hijack. Hijack drží dobrý tempo, napínavý příběh, který do sebe zapadá jak puzzle a je nepředvídatelný (až na poslední díl.) Idris Elba v hlavní roli vyjednavače mě po celou bavil, neskutečný herecký výkon. ()

Mamutol

Velmi dobrá minisérie. Pokud nechci vyzradit děj, tak nemohu více napsat. Závěr mohl být o něco napínavější a drsnější. ()

Baltahzor

Promarněný potenciál, seriál plný nelogických nesmyslů. Skupina hloupých pasažérů se potýká se skupinou ještě hloupějších únosců. ()

Scanerior

Únos letadla je klasický thriller, který rozhodně nezklame. Zhlédnul jsem mraky thrillerů až mi přijde, že už mi tak trochu došli ty lepší, na které bych koukal a únos letadla mě tak celkem dokázal zaujmout, protože letadlo + thriller + dobré hodnocení se zdálo jako jistota a také že ano. Vlastně jsem si trochu připadal jako bych koukal na film jen s větším natahováním příběhu a větší omáčkou kolem, což však přidá na atmosféře. Krom jednoho zvratu asi nic extra nečekaného, ale seriál mě bavil. Jedinou mou výhradou je v seriálu chování/rozhodnutí policie, respektive rady, které na to „dohlížela“, některé jejich kroky se zdály až stupidní. Navíc vedlejší dějová linka nebyla moc zakončená, ale to mi ani nevadilo. Jednoduše jsem dostal od seriálu, co jsem tak nějak chtěl – nic víc, nic míň. ()

DonBraso

Hromada logických přešlapů a určitá gradace by seriálu rovněž prospěla. K seriálu jsem se vůbec neměl. Ono popravdě zrovna únos letadla natočit v seriálovém měřítku je malinko blbost. Jednak čekáte, že budete platit za nudné pasáže a určitě víte, že se nemůže přeci odehrávat to celé v letadle. Vlastně to všechno dostanete, ale Idris Elba bavil a za něj tu hvědu přisadím. Sedm dílů se snažilo doopravdy co to šlo. Konec asi taky není výhra v loterii a tak to máte se vším. Určité věci vlastně baví a některé opět ne. V rámci nějaké zajímavosti se Vám musí dostat hromada triválních berliček,kde v letadle chodí jen zásadně únosci a Sam. Několikrát si můžete říkat proboha proč anebo proč až teď. Nesmíte to prostě brát tak vážně a když přistoupíte na tenhle styl, tak to kupodivu i dokáže zabavit. Díky režimu, že se něco musí stát, tak střihama přeskakujete jak ve vzduchu tak na zemi. Sice rodinné krby jsou vážně debilní a celkově chápu, že rodina Nelsonovic musí tam hrát nějaký aspekt, ale nějak to vše vyšumí do ztracena asi jako vůbec hromada lidí na palubě, kde se jen řekne, že jeden je lékař a jeden měl bráchu. Těch postav je Vám ve výsledku buřt co s nima bude. Jak jsem psal už výše, žádný lambo to není, ale taková jedničková dobrá Octavia, kde Elba zvedne do lepší řady. 75% ()

hony23

Hodně povedený seriál, který mě hned od úvodu tak chytnul, že za 1.večer jsem dal hned 4 díly. Chvílemi je to opravdu napínavé a o nečekané zvraty také není nouze. V závěru už je to trochu překombinované a chování některých postav začne postrádat logiku, ale celkově je to vlastně velmi dobré. ()

bonovox

Kvalitná miniseria od Apple TV. Od začiatku tvorcovia nastolia strhujúce tempo, v každej epizóde prichádza zaujímavý zvrat a celé to slušne graduje. Plusom je dej odohrávajúci sa v reálnom čase letu. Za mňa záver nebol príliš dotiahnutý k dokonalosti, ale i tak vrele odporúčam. 80% ()

zodiak217

Skvelý seriál, ktorý chytí diváka od prvého po posledný moment. Ak hľadáte napínavý seriál, kde budete s postavami prežívať každý okamih, potom je toto to prav3 pre vás. Naviac tu exceluje Idris Elba, takže o kvalitu je postarané. A páči sa mi, že sa tu prelína dej a nie je to všetko len odohrávajúce sa na palube lietadla. Určite by som uvítal viac epizód a sérii, bohužiaľ jedná sa len o miniseriu zakončenú happy endom. ()

VLADEK

Mělo to potenciál na lepší B seriál, ale bohužel těch nelogických věcí (nejen ve vzduchu ale i na pevnině) tam bylo moc, takže je to ušmudlané C. ()

Snakefinger

Tak přátelé, výborné téma, bohužel absolutně nedotažené. Mraky hluhých a nelogičných míst. Takové ani ne snad polovičaté řešení.  Poslední díl spíchnutý rychlou jehlou, snad aby to všichni měli za sebou a konal se hepi ent. Pro mě zklamání. ()

LordMalak

Shlédnuto všech 7 dílů naráz, protože ze začátku je seriál docela zajímavý a některé zvraty ne úplně čekané. Ale druhá polovina ztrácí dech a je v ní dost nelogičností (jak to, že Sam si jen tak začne chodit po letadle?) a klišé ("hlavní" záporáci v lese). A autoři si asi připravili půdu pro potenciální pokračování, případně to je jen další chybka ve scénáři. Po ohodnocení všech dílů mi vychází průměr, neurazí, ale ani nepřináší nic moc nového. ()

godhand

Asi by stačil jen plnotučnej celovečerák. A musím přiznat, že motivy chování některých postav, zvlášt těch záporných unikají mému IQ. ()

Dannyss

Napětím protkaný sedmidílný seriál s prostým námětem, každopádně s velmi zajímavými sekvencemi. Každý díl jsem téměř hltal a měl jsem místy až pocit, že jednotlivé momenty prožívám taktéž. Za mě se jedná se o velmi povedený seriál s menšími nedostatky, na které člověk však skoro ani nepomyslí. Možná mi chyběl ještě jeden díl, kde by se vysvětlil lépe ten konec s únosci, jinak vřele doporučuji ke zhlédnutí. 8,4/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD