Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (viac)

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry. Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá je síce pôvodne chameleón, ale to je vlastne jedno, pretože sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce. (CinemArt SK)

Destoroyah

Čakal som že to nebude niečo veľké, niečo čo prekoná tretie pokračovanie a niečo čo sa stane podareným pokračovaním, no nejakú nádej som v tom filme stále videl. Počas pozerania štvrtej Kung Fu Pandy všetka nádej ktorú som pre tento výplod mal, vyprchala a ja som ostal sedieť v mojom kresle sklamaný a mierne smutný z toho čo som práve videl. Každý film tejto kvadralógie v sebe mal potenciál a skrytý význam, čo má toto netuší ani tím ktorý na tomto pracoval. Nie len že je štvorka nevýrazná a nudná ale zdá sa že nie je ani správne dokončená. Od úplného začiatku mi trhala oči nie celkom dobrá animácia ktorá niekedy vyniká, no niekedy zas nie. Úplne zbytočné cameá z ktorého jediné beriem ako celkom dobré je Tai Langovo. Lord Shen, Kai a Zúrivá päťka sa vo filme ukážu doslova len na pár sekúnd a nepovedia ani Ň. Hlavná záporačka nemá žiadny potenciál a je hrozne nevýrazná no jediná postava ktorá držala pokračovanie na nohách aby aspoň vyšliapalo na slabo priemerný rebríček je Zhen. Po už nie je tá stará dobrá vtipná panda ktorú si pamätáme... Jedno z najväčších sklamaní roka. HODNOTENIE: 4/10 ()

Rebel24

Za mňa ľahký, svieži a príjemne oddychový film, trochu mi pripomína nedávny Matrix Resurrections, v kontexte dovetku príbehu z pôvodnej trilógie. Využil sa aj odlišný prístup k animácií, aky štúdio Disney využíva čoraz častejšie (nedávny Kocúr v čižmách napr.) a v prípade kung fu súbojov fungoval výborne. Neočakávaj nič prevratné ani zásadne, kvalita ostáva zhruba na úrovni predošlej časti, v kontexte celej série by som si už ale prial, aby išlo o posledný prírastok s pandou Po, keďže cítiť, že väčšina postáv úplne naplnila potenciál a látka je vyžmýkaná. 74% ()

Leftysk

„Kung Fu Panda 4“ Je štrvý diel z populárnej DreamWorks série „Kung Fu Panda“. Popravde, čakal som že tento diel bude zlý alebo hrozný, alebo dačo podobné, ale mýlil som sa. Film som si užil, aj keď nebol taký svieži a výborný, ako ostatné diely. Na moju obľúbenú trojku to určite nemá, ale podľa mňa si tento film zaslúži viac. Viac pozornosti, viacej zábavy a pod. Jack Black nám rok vpred teasoval, že naši obľúbení záporáci sa v tomto vrátia, a aj vrátili, ale až keď film končil. Podľa mňa vracanie starých záporákov bol dobrý nápad, ale veľmi VEĽMI premrhaný potenciál, očakával som, že budú mať nejakú dôležitú rolu vo filme, ale nemali. Mrzí ma, že to tak nemali ako si ja a väčšina fanúšikov predstavovala. Príbeh bol za mňa vpohode, ale aj trochu predpovedateľný, ale to ma až tak netrápilo. Celkovo si myslím, že tento film si zaslúži viac potenciálu a niečo viac. Moje hodnotenie: 3,5/5 ()

ZiGi_

Asi nejhorší díl. Zatím. Z nostalgie jsem si řekl, že se rád podívám na čtvrtý díl. Ze slabého rozjezdu se naštěstí něco vyvinulo a příběh docela i ušel a nezklamal. Avšak musel jsem sám sebe přesvědčit, abych to vůbec dokoukal po tom, co jsem se dozvěděl, že Zuřivá Pětka nebude vystupovat ve filmu vůbec (ehm, tu jednu minutu vážně nepočítám). Záporák docela i ušel, ale na první film o pandím bojovníkovi to asi zkrátka nemá. Prostředek filmu byl zábavný a animace byly taky dobře zpracované, alespoň to spolu s vtipnými hláškami něco filmu přidalo. Abych to celé shrnul, tak pokud nemáte s rodinou na co se podívat a už jste viděli předchozí filmy, tak se na to podívejte, avšak raději si od toho moc neslibujte jelikož to o proti předchozím filmům nemá žádnou přidanou hodnotu a je to téměř pořád to samé dokola. ()

VelkyMrB

Ždímání do posledního dílu. To si myslím je trend poslední doby. A nebo jsou filmoví tvůrci líní vymyslet něco nového. Dokud bude výdělek, bude se to dít i nadále. Film nebyl špatný. Osobně jsem se u něj bavil. Chvilkami jsem si teda říkal ”co to sakra bylo? Proč?“ Nad hodnocením jsem přemýšlel za 4*, ale musím dát 3. -1* Za absenci Pěti postrachů a další hvězdička strhnuta za hlavního padoucha. Každý díl měl skvělého padoucha se skvělým příběhem a motivací, ale co sakra bylo tohle?! ”Nechtěly mě naučit kung-fu, protože jsem moc malá, tak dobyju celý svět!“ Co je tohle za sjetý výmysl. Takovouhle ubohost vymýšlí děti ve školce. Dát mi tohle někdo jako motiv pro padoucha v mém novém filmu, tak bych mu poťukal na hlavičku. Ale v tom případě nechápu jak mohly učit kung-fu Kudlanku, když je tak 3x menší než Chameleonka. Prostě nelogičnost. Nepřemýšlet a koukat se na film víc mířený pro děti. Prakticky už se to spíš blíží klasické pohádce mířené pro dítka. ()

Yamatosan

Sice jsem furt rád, že jsme s klukem nešli na Kongzillu, ale tak nudně generický animák jsem dlouho neviděl. Ze začátku je tam pár zábavných hlášek a asi dvě akce jsou povedené, ale jak to pokračuje, je to čím dál víc takové už někde viděné, už někde slyšené, a už tak od půlky se začal i kluk evidentně nudit. ()

WenceslasHip

Další pokračování, kterému chybí duše a láska. Místo epického ukončení jedné éry, kde se nám měli vrátit ikoničtí záporáci jsme dostali jakýsi paskvil plný nudnosti, plošnosti a nezajímavosti. Po se měl rozloučit se dny Dračího bojovníka a vybrat si svého nástupce, který je již pomalu silnější než on sám. V předchozích dílech jsme viděli nějaké ponaučení a smysl, které dali filmům větší přidanou hodnotu, tohle je ale pouze nudný tahák na peníze. 4/10 ()

Heisenberg1

Jednoznačne sa to medzi ostatnými pandami nestratí, dokonca v niektorých aspektoch predčí svojich predchodcov. Bavilo sa celé kino od mladších divákov až po tú staršiu generáciu. Bavil som sa a to je predsa najdôležitejšie. ()

ENDGAMEBOY

"Skadoosh!" Přesně jak jsem očekával. Animák který (alespoň) oživí moje dětství. Chápu i nechápu ty kritiky přišlo mi to v pohodě film a za mě lepší než trojka. Postavy ať už staré nebo nové mi přišli v pohodě. Obzvlášť Zhen (ta liška). Po (panda) byl zase dobrej jako vždycky. Byl jsem alespoň rád za návrat starých záporáku. I když byli jenom pár minut a nebo když nemluvili. Hlavně jsem alespoň byl rád slyšet Miroslava Táborskýho jako Tai Lunga. Chameleonka (ta záporačka) mi taky přišla v pohodě. Ale její origin dával i nedával smysl. Ale byla to přesně nebezpečná postava pro Poa. Prostě bavil jsem se po dlouhé době. Za mě takových 8-8,5/10. Ps: Po s kloboukem a pláštěm vypadal cool + jestli bude pátý díl. ()

0liverT3kel

Tento film nerešpektoval pozadie predchádzajúcich 3 filmov ani vývoj postáv, všetko je veľmi predvídateľné a základné. Komédia je stále horšia a horšia, aj keď mám radšej humor prvých dvoch filmov, pri treťom sa mi podarilo rozosmiať, pri tomto nie. Prial by som si, aby režiséri pochopili, že prvé dva filmy boli úspešné vďaka tomu, aký hlboký bol príbeh a ako dobre boli vyvinuté postavy, čo sa v tomto totálne stratilo. Ani v tých najčiernejsích myšlienkach si neviete predstaviť ako šialene ma mrzí čo si o 4 pande myslím a ako veľmi by som si prial aby to bolo inak. Nikdy by som nečakal, že pôjdem do kina na pandí sequel a môj prvotný pocit po úvodnej scéne až do samotného finále bude PREČO? Prečo je audiovizuálna prezentácia tak odbitá, nenápadná a zaseknutá v zube času... Prečo majú akčné scény solídny nábeh na tradičnú kung-fu štýlovku ale absolútne nikdy nedostanú priestor k tomu aby sa plnohodnotne rozbehli. Prečo hudba neprináša inovátorske bangry ako napr. pri 3 diele. Milujem predchodzie 3 diely ale tento bol jednoducho jedným veľkým SKLAMANÍM... ()

Veranika

Tak nízké hodnocení si tento film určitě nezaslouží. Šla jsem na něj se synem a byla smířená, že se občas budu nudit. Překvapilo mě, že k tomu vůbec nedošlo. Film je hezky udělaný a má spád. Je vtipný a má dokonce i zajímavé myšlenky. “Jak víš, že to nedokážeš, když jsi to nezkusil?” ()

Honza03

Jednička Kung Fu Pandy bylo něco nového, dvojka byla pecka, trojka úplná blbost, ale tohle nejlepší animák roku. Sice je to občas kliše, děj je rychlí, ale i tak. ()

jara12

Kung Fu Panda 4 se snaží navázat na úspěch předchozích dílů, ale nakonec zůstává za nimi. Po opět musí zachraňovat svět, ale tentokrát už to pro něj není tak zajímavé. Film se drží známých konceptů a příběhů, což vede k pocitu, že už jsme to všechno viděli. Film přidává zpět do hry známé postavy minulých dílů s naprosto nelogickými přesvědčeními a akty. I přesto, že se snaží přidat nové prvky, jako je postava Zhen, není toho moc, co by posunulo příběh kupředu. Celkově působí film vyčpěle a bez energie, což z něj dělá spíše zastaralou podívanou. Možná by bylo lepší zapomenout na pokračování a raději si pustit něco jiného. ()

Elisan

Musel jsem si to hodně nechat projít hlavou. Kung fu panda spadá pod moje dětské klasiky a když jsem slyšela, že dostanete další díl, byla jsem doslova nadšená. Upřímně měla jsem velká očekávaní, ze všeho co propaganda nabízela, ale z kina jsem odcházela neskutečně zklamaná. Třetí díl, který považovali všichni za nejslabší, tak tohle překonalo snad všechno. Po má za úkol sehnat svého nástupce, ale dostáváme pouze jenom lišku bez jakéhokoliv citu, který by mě dostal. Humor silně na sílu a moc jsem se nebavila jako u předchozích filmů. Na co jsem se těšila ani nejvíce byl záporák v podání měnící se Chameleonky, ale to co jsem viděla na plátně bylo snad ještě větší šok v podání neskutečně špatného charakteru a samotné postavy. V předchozím filmech dostáváme aspoň dějovou linii a důvod chování hlavních záporáků, které divákovi dávají smysl a dokážete pochopit všechno co předvádějí, ale tady jsem viděla pouze cvoka co vysává čakry. Jediné co film zachraňuje, jsou scény s "husím a pandím tátou", což bylo dohromady tak 15 minut z celého filmu. Hudba nejvíce průměrná, ale aspoň velké plus (Hanse nejde kritizovat). Budu dělat, že film je pouze nějaký bonus a ne celovečerní film, abych si nekazila prožitek z těch filmů, jenž nás doslova baví. ()

Hazding

Tak som videl Kung fu Pandu 4 a... Mám chuť žiadať kino nech mi vrátia peniaze pod hrozbou smrti. Toto je urážka. Soundtrack a animácia je ok, pár vtipov tiež hlavne vďaka Poovým fotrom, zvyšok výsmech celej trilógii. Predvídateľné, otrasné, priemerná 20 minútová epizóda Legiend mazáctva je 10-krát viac Kung fu pandou než celý 1,5 hodinový film, a záporáčka si vyplýtvala polovicu charizmy hneď v traileri. Dali nám motiváciu jej, ale otrasne spracovanú. Každý záporák z predchádzajúcich filmov bol v duši zlomený, videli sme ich bolesť, videli sme ich motívy. Tu? Typka povie že ju podceňovali, tak je zlá, muahahahaha do p**i. A pri tom mala taký potenciál. Raz to klišé "you and I are not so different" bolo použité správne. Po a Chameleonka boli proste podceňovaný, ale obaja sa vyškriabali na vrchol. Až nato že ona k tomu ešte jaksi švindlovala, a navyše jej vlastné mesto ešte nestačí. To mohol byť perfektný motív a konflikt medzi ňou a Poom. Ale nestalo sa. Reálne Kai mal 10-krát viac osobnosti. A potom tu jak päsť na oko pôsobí miestne podvestie, ktoré nakoniec Poovi pomôže kvôli tomu, aby neskôr oni sami mohli páchať väčšie zlo. Doslova! Nerobím si srandu, takto to doslova povedia, v mene tohto Poovi pomahájú davy zločincov ktorí skandujú toto moto. Ja seriem na to že sú to vedľajšie postavy, pretože ešte aj v Kung Fu Pande 2 mali aj poskoci Shena viac osobnosti a ľudskosti(aj keď sa jednalo o gorily a vlky).  Vzťah Chen(tá líška) a Poa pôsobí neskôr neprirodzene a tlačený na silu. Najprv boli takí ľudia čo proste boli spolu, postupne si sadli, ok, sú kamoši. Ale ten vzťah neskôr fakt pôsobí akoby to bol dlhoročný priateľský vzťah namiesto vzťahu dlhého pár dní u ktorého to s priateľstvom proste tak nejako vyšlo.  A vzťahy s jej mentormi tu... No, proste sú. Prvý mentor by ju dal rád pod nôž, nevieme dôvody, nevieme či sa len cíti ukrivdený tým že od neho odišla pri prvej príležitosti alebo kvôli kšeftu, skôr to druhé. Vzťah s druhým mentorom je ešte plochší. Napriek paralelám ktoré aj boli zmienené nahlas, so sebou mali proste obyčajný pán a pucflek vzťah. Dve rodičovské figúry, a ani v jednom tom vzťahu neukázali žiadne emócie!  A... Chenina úloha a údel, ok j**ať, aj tak je to extrémne predvídateľné, to že má byť Chen nový Dračí bojovník ma fakt neprekvapilo a čakal som to. Ale nedáva. To. K**va. Žiadny. Zmysel. Nedali nám jediný dôvod, prečo by zrovna ona mala byť hodná toho titulu, Po to proste vytiahol v random chvíľu bez akéhokoľvek dôvodu.  A keď hovoríme o Poovych schopnostiach, fakt mi neprišlo že sa z neho stal druhý Oogway. Jeho prechod z Dračieho bojovníka na "duchovného lídra" pôsobí v rámci deja strašne umelo a na silu tlačený. Navyše, nie je tu žiadny konflikt. Proste toto je len ďalší prípad kedy musí Po čeliť béčkovému záporákovi.  A toto môže znieť ako nitpick, ale aj tak - keď má vlastne Po premýšľať v jednom momente nad obyčajným random menom, napadne ho "Steve". Potom tu je porazený záporák ktorého Chameleonka priviedla späť a ktorého si Po nepamätal, a jeho meno bolo Scot. Môžem len pripomenúť že toto má byť Čína?  Toto nie je Kung Fu Panda film. Toto je dlhá epizóda Kung Fu Panda seriálu akurát s lepšiou animáciou, a ešte aj na pomery Legiend o mazáctve epizóda vskutku podpriemerná.  To, že v tom filme boli všetci traja záporáci z predchádzajúcich filmov, skôr než cameo pôsobí ako flusanec do ksichtu. Tai lung akurát povie Poovi pár nelichotivých vecí, potom sa mu na konci ukloní(spojí ruky jak pri modlitbe a mierny úklon, však to poznáme) na znak úcty. Mimochodom, na začiatku filmu reálne veria že sa Tai Lung vrátil. A Shifuova reakcia? Žiadna. Doslova tu nebola scéna, kde by Shifu nato mal zareagovať, napriek jeho vzťahu s Tai Lungom. Wtf?  Objavenie Päťky na konci o ktorej sa počas filmu len zmienili slovom bol už vyslovene kopanec do zadku.  30%. Pre Čechov mám dobrú správu, že ak ste sa po traileroch zľakli že zmenili dabing Tai Lungovi a Shifuovi, tak sa nebolo čoho báť, dabing zostal pri starom. () (menej) (viac)

MovieTom

Čtvrtý Kung fu panda je jeden obří nenaplněný potenciál. Po všech stránkách, díky kterým byly předchozí díly tak skvělé nové pokračování absolutně selhává a já se u toho ani nedokázal bavit. Humor zde takřka nefunguje a  jen u jediné scény jsem se dokázal doopravdy zasmát. Z úhlavního záporáka v podobě Chameleonky nejde žádný strach a samotná její schopnost byla až do finále naprosto nevyužitá. Navrátivší záporáci z předešlých dílů jsou zde jen ploché figurky pro nalákání diváků do kin. (Kai s Shenem zde nemají snad ani jednu větu!) Animace byla místy až levná, spousty dějových linek zbytečně uspěchaných a choreografie akčních scén tu šlapala tak z půli co v původní trilogii. Ale nejhorší na tom všem je, že zde není, byť jeden jediný zapamatovatelný moment a z nejnovějšího pokračování se tak stává jen prázdný střípek oproti předchozím dílům. 5/10 ()

davidrohusch

Měl jsem strach, že čtvrtý díl dopadne stejně špatně, jako třetí díl. Naštěstí se poučili z chyb třetího dílu a máme tady zase dobrý pokračování Kung Fu Pandy. ()

Hornet.CZ

62% / Nebudu lhát, koukalo se na to těžce, film totiž vypadá jako by ve 30% procentech přišli producenti a řekli: "hele máte na to rok a jak to nestihnete tak to zrušíme!". Trojka nebyla nej ale měla na hromadu věcí až nesmyslnou výstavbu, zatímco zde nemá výstavbu skoro nic. (!!!SPOILER!!!) Hlavní dvojice sice něco má ale je to slabé a pomyslná zrada vás zase tolik nedostane jako například u Shifu a Tai Lunga v jedničce. U ostatních je to bída liška má větší propracovaný vztah akorát se záporačkou, který se ovšem zdá, že nikdy nebyl moc silný, ostatní budování vztahů spíše není než je. Budování pak samotného příběhu je taky hrůza, cesta do města je fajn, nicméně pak je to takový už dost polovičatý, cesta do paláce rychlá a skoro bez práce, konfrontace se záporákem spíše nudná a trapná. Chameleonka zde jako záporák se zdá mnohem slabší i jak armáda kutálejících se pand ze trojky, svoje esa vyhází v souboji velmi rychle po začátku a stejně se nezdá, že by byla jakoukoli výzvou, ze souboje lze usoudit, že i Tai Lung by ji vlastně docela v pohodě zabil kdyby bojovala stejně jako ve finálním boji s Poem, je i dost slabě prokreslená a člověk ji nepovažuje za větší hrozbu, a víte co je v prdeli? To už jsme na konci filmu, takže ano, děj slabý, krátký, rychlý a nevystavěný, jakákoli postava mimo Poa nemá žádné prokreslení, a i když ho Po má, tak mizerné.  Vtipy tu jsou nad vážností a stává se tak to samé co u posledních Marvelovek, jinak pět postrachů tu mimo titulkovou scénu nenajdete a důvody jsou přinejmenším pitomé. Na druhou stranu, animace je furt na velice fajn úrovni a akční scény jsou taky dost super, stejně jako hudba. Nicméně nemám z toho moc dobrý pocit jako dospělí a po Kocourovy v Botách je do dost silné zklamání. Celkově nelze film doporučit někomu kdo nad filmy přemýšlí, protože tento film je prostě polotovar co do trouby šel asi na 10 minut, dá se na to koukat a pokud nejste nároční, tak si to nejspíše i užijete, jenže nebude to mít tu správnou chuť a pocity z minulých dílů byste hledali dost marně, ovšem dětem by se to rozhodně líbit mohlo, a v tomto je čtvrtá panda furt fajn. ()

samsozz

určite lepšie jak trojka. Škoda nevyužitia niektorých postáv ( 5ka, shifu, tai lung atd) . Asi zbytočný diel ale aspoň sme sa dejovo trochu posunuli. Občas vtipné , miestami akcia, duchovno. Nie je to našťastie stupidita pre deti do 5 rokov. Kto má rád kung fu pandu určite povinne kuk takisto všetky decká. Za mňa solídne 4/5 ()