Mimozemšťan (JEFF BRIDGES) prichádza na Zem zo vzdialenej planéty. Jeho raketu zostrelia neďaleko chaty mladej vdovy Jenny (KAREN ALLENOVÁ). Nehmotný Starman má na výskum planéty len tri dni, potom sa musí vrátiť. Preto si vezme na seba podobu Jenninho mŕtveho manžela a požiada ju, aby ho odprevadila do Arizony, kde ho čaká materská loď. Vydesená Jenny sa ho najprv bojí, neskôr sa však medzi nimi prebudí úprimný cit. Horšie však je, že Starmana prenasledujú tajní agenti George Fox a Mark Shermin, aby ho využili na výskum... (oficiálny text distribútora)

jopal

Trochu sklamanie, 3+. Mozno za to moze aj "blby" dabing, co som mal ku filmu. Vidiet ten film v case vzniku, hodnotenie raketovo porastie... ()

kolodej1

dost netradiční žánrové propojení, sci-fi se s romantikou většinou moc nekamarádí, ale tady se to vcelku hezky povedlo. Především mě zaujal výkon Bridgese v hlavní roli, to bylo velmi povedene. Je pravda, ze jsou na filmu prece jen videt roky, ktere uz uplynuly od jeho vzniku. Presto je to mily film, ktery vubec neni problem dokoukat, aniz by se clovek nudil. Bavilo me to ()

p.a.douch

Jo to bylo tenkrát módní zachraňovat a posílat různé emzáky domů. Tenhle film mě bavil víc než E. T. John Carperter je zkrátka klasik a i když tenhle film podle mě trochu vybočuje z jeho díla povedl se mu. Škoda, že nesložil i hudbu. Bridges dobrý jako takřka vždy a Karen Allenová byla na počátku osmdesátých let úžasná. ()

moriero

Ježiš, já bych tak strašně moc rád dal minimálně 4 hvězdy. Předpoklady fakt mám: miluju klasické scifi... netradiční love story... paranoidní generály a naháněčky vrtulníkem... ten námět je přes svoji jednoduchost fakt boží. A i když sympaťák Bridges hrál jako o život, pro mě to byla pomalá smrt nudou. A není to žádnou absencí současného drajvu. Někomu je osmdesátková tvorba k smíchu - to mně zas né. Jak jsem psal: já rád klasiku. Ale ta třetí hvězdička je jen a jen z úcty ke Carpenterovi. Tak se celá VĚC má a basta... ()

Igy007

Takže Jeffa miluju už skoro 40 let ... si přesně pamatuju, jak jsem se tenkrát v kině styděla za lidstvo ... třeba když voživil tu srnku, nebo jak po něm šel ten vládní šmejd ... a když se pak vrátil domů, nejspíš nahlasil : "na Zemi žijí lidé." ... a o zbytku raději taktně pomlčel, aby nás sem mezigalaktická federace nepřišla srovnat do kostičky :-))) ()

allegria

Těší mě, že nejsem jediná, komu se film líbí, čehož jsem se obávala. Jenže já tyhle sci-fi pohádky ze starší doby miluju nejvíc, oproti dnešním sci-fi, kde často jako by jediným smyslem bylo vyděsit a znechutit diváka krvavými scénami, že se pak bojí usnout. Navíc Jeff Bridges byl úchvatnej. Taky hudba je pěkná. A krásná myšlenka o lásce a dobru, která se prolíná celým dějem, překrývá i ostudnej pohled na zemskou civilizaci. ()

Dr.SMoG

nádherný film s nádhernu hudbou, ve kterém netečou hektolitry krve jak je u Carpentera zvykem, Jeff Bridges a K. Allen podávaji brilantní výkon 5* ()

gizi

Viděl jsem kdysi snad v roce 1988 a měl v paměti, že to byl jeden z těch lepších filmů. Často jsem pak v současnosti při opětovném shlédnutí zklamán, ne tak u Starmana. Naopak - film se mi velice líbil a dávám 85%. Výtky mám k začátku - okamžitá palba na něco, co neznáme, a k závěru - opět americké typické střílení, vojsko apod. Úplný závěr je u mě v pořádku. 21.1.2012. ()

Otan

Příjemný film.Sci-fi jinak ,bez obrovských lodí,všelijakých humanoidů apod.Děj má myšlenku a Bridgesovi jsem uvěřil,že je z jiné planety.Pěkné sci-fi jde udělat i jinak a tady se to povedlo.78% ()

Mr.Hackels

Na doporučení kamaráda jsem vyhledal tenhle starší kousek a vyplatilo se. Jeff Bridges je bourák! Trochu jinak natočené sci-fi baví po celou dobu. Není potřeba vždycky naházet kopec speciálních efektů. 75% ()

90125

Jasné, vidieť tento film dnes prvý krát, tak sa asi len zasmejem. Také prázdne scenário. Ale ja som ho videl prvý krát keď som mal asi 17, teda veľmi dávno a vtedy to bola bomba. Sci-fi to nie je a ak je, tak len také na oko. Starman je láv story a tá funguje aj dnes perfektne. Kto by to do Carpentera povedal. A Karen Allen, ktorú som vtedy miloval, je v tomto filme k zožraniu aj dnes. 71 % ()

FireFox

Dneska už klasický, a myslím trochu nedoceněný "mimozemský" film, který mě zaplavil spoustou opravdových emocí. Narozdíl od klišovitého a prvoplánového ET. Rozhodně patřící mezi "rodinné kulťáky". Jeff Bridges se mi sice nevešel do top ten - je ale v top eleven! :-) ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Režisér a scenárista Jeff Nichols (1978) se řadí mezi nejtalentovanější tvůrce nastupující filmařské generace v USA. Jeho tvorba se zatím vyhýbá prestižním a sledovaným oceněním, ale již 3 filmy (z… (viac)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (viac)