Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán Robbins dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat ! Se zvlášť vzpurnými chovanci hraje sadistický ředitel speciální hru, kterou jen málokdo přežije. A tak je provokující Robbins vyhozen z vrtulníku do elektronicky monitorované džungle, v níž již číhají smrtelně nebezpeční Outsideři, vedení chladnokrevným zabijákem Markem. Ale Robbins se dokáže probít až do pobřežní osady mírumilovných Insiderů, kteří vedou s barbarských Markovým kmenem krvavou válku o přežití. Na ostrově Absolom se schyluje k poslednímu střetnutí a ředitel dělá osudnou chybu, když nastupuje do helikoptéry, aby osobně zkontroloval situaci. Kapitán Robbins byl totiž kdysi velitelem vrtulníku a toto je příležitost, na kterou dlouho čekal... (oficiálny text distribútora)

Pjotrik

Film mého dětství se zajímavým námětem, pěknou scenerií a dostatkem akce. Jakýsi příběh zde je, celkem dobré herecké obsazení také a musíme také brát v potaz moji nostalgickou slabost. Takže to vidím na 69%:))) ()

Hrus

Hodně slušnej odpočinkovej akčňák mírně béčkového charakteru s příjemně plynoucím tempem, občasnou akcí a s minimem nudy. ()

Ondrew

Je zaujimave, ze v 80. a 90. rokoch sa dokazali tocit beckove filmy, ktore vdaka pomerne vydarenej vyprave zvacsa naberali na pozitivnej intenzite. Neinak je to i v tomto pripade. Myslim, ze z hladiska spracovania ide o vskutku nadpriemerne becko. Ray Liotta predvadza svoju, zrejme, vrcholnu rolu a Lance Henriksen nezabuda sirit svoju povestnu charizmu. Myslim, ze prave duch becok tohto typu, uz dnesnym beckoidnym filmom chyba. Jedina moja vycitka smeruje k dlzke snimky, ktora mohla byt naozaj aspon o pol hodiny kratsia. Avsak inak som sa bavil jedna radost. 75%. ()

Magyana

Moje oblíbené béčko. Vlastně by bylo tak na tři hvězdičky, ale tu čtvrtou jsem musela dát ze sentimentu. Bóže! V devadesátém čtvrtém jsem na tom byla v kině čtyřikrát! ()

Bragi66

Videopújčovnová plichta s vězeňským kolonistickým bambusostavitelstvím. Ray Liota, který se později vyprofiloval v rolích nejzlejších zlejšů zde přihrává jako vězeň - klaďák. Vřele doporučuji jeho pozdější záporákové role - jako ty jeho z posledních Všichni svatí mafie (2021), kde má opravdu vynikající hereckou dvojroli, nebo Žádné prudké pohyby (2021). Ray Liota zemřel 26. 05. 2022 ve věku 67 let. ()

sniperx70

Tenhle film si pouštím pravidelně každých dvacet let, takže už jsem ho viděl dvakrát. Pěkná oddychovka s mladým Liottou a humorným záporákem. ()

Džej Ár

Asi je to tim, ze mam rad filmy z temne budoucnosti, takze tenhle film hodnotim docela dobre. Proste zadne extra herecke vykony od toho necekejte, ale docela slusny pribeh, ktery mi padl do noty. ()

goodridge

Kedysi davno som to videl na VHS a vtedy to vomne zanechalo take vyraznejsie zazitky. Ale teraz ked som to pozrel po 15tich rokoch tak som dosiel nato ,ze je to len jedno uplne priemerne B-cko ktore je este aj zbytocne dlhe a natiahnute bezvyznamnymi dialogmi. ()

krtson

Vesměs všichni tady mají pravdu, ale mně se to z nějakého zvráceného důvodu líbilo už tenkrát a libi i ted. Ten Pavlatuv dabing ! ()