Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

Mikino00

V podstatě jednoduchý horor s poctivě budovanou atmosférou a napětím a s poněkud fádní zápletkou. Opravdu z minima vytěžené maximum. Dějově film není nijak převratný a vše směřuje k velkému finále, které zůstalo trochu za očekáváním. Naprosto se ale povedlo následné odkrytí celého snového záznamu, které dalo filmu nový rozměr. ()

geimz

Pôsobivý horor, ktorému dominuje mrazivá hudba a ťaživé napätie, a to napriek tomu, že postavy sa chovajú tradične hororovo dementne. Výborný záver ma donútil prihodiť hviezdičku naviac. ()

chalp

U mňa zatiaľ najslabší Carpenter, tieto slizoidne sračky som nikdy nežral a nenaučil ma na nich ani majster svojho remesla, škoda. ()

stankub

Mrazivá atmosféra podobná u Věci - uzavřený prostor, kde partička lidí bojuje o přežití. Carpenter ukázal, že je hororový mistr a málokdo se mu vyrovná. ()

Caine

Poprvé jsem to viděl v asi tom nejideálnějším kině (pro horory). Na začátku devadesátých let jedno léto udělali "letní" kino z haly Rondo. Seděl jsem v obrovské potemnělé hale a široko daleko kolem mně nikdo - jen temnota (moc lidí na tohle nepřišlo). Věřím že by mi to pár z vás mohlo rozhodně závidět. Hlavně ti, kterým se to líbí tak jako mně... Není to nějak šíleně překombinované, supr hororová hudba a atmosféra, sqělá pointa a pro nás - milovníky metalu - démonický bezdomovec Alice Cooper. ()

DAVID.LOPAN

Tak tohle je přesně ten příklad božského hororu ze staré školy, které se bohužel už netočí a točit nebudou. Protože osumdesátky jsou za námi. Absolutně temná atmosféra podbarvená nádherně temnou hudbou, u které mi běhal mráz po zádech.Tady člověk s hrdiny opravdu cítí...Carpenter v doslova životní formě...Není co dodat. Tenhle snímek přídávám k věcem, na které se budu koukat jenom svátečně a vždy pouze při zvláštní příležitosti, abych si to mohl dokonale vychutnat. Mistrovské dílo!100% ()

bolan

Je mi zcela jedno jestli to režíroval Carpenter nebo kdokoli jiný. Začínám se přiklánět k názoru že THE THING mu nějak proklouzlo mezi prsty a stal se z toho nevědomky jeden z nejlepších hororů. Tohle je klasická béčková srágora z osmdesátek, ale znam spoustu fanatiků kteří při sledování těhle kazeto-upatlanejch nostalgií cití podobné pocity jako kdyby lízali poševní sekret. ()

Stocki

Odstup, sílo nečistá! Film nedokázal navodit patřičnou atmosféru a v podstatě se tam po celou dobu nic zajímavého nestalo. Světlá chvilka nastala v momentě, kdy se na scéně objevil Alice Cooper, jinak kromě Donalda zde není bohužel nic dalšího, co by stálo za zmínku. ()

KOZEL84

Ještě,že to nebylo moc dlouhé,protože sledovat pár strnulých herců s tupým výrazem nic moc zábava nebyla.Do děsivosti to má daleko.Nějaká atmosféra tam byla,ale ze samotného vládce temnot jde vidět skoro prd.Carpenter mohl trochu víc přitlačit na pilu. ()

ViktorEl

John Carpenter je majster na vytvorenie tej pravej hororovej atmosféry, čo dokazuje aj v tomto snímku. Zase si pre film vybral hudbu, z ktorej behá mráz po chrbte a jeho stupňovanie príbehu je výborné. Síce vidno ako sa už na filme zapísal čas, ale po vizuálnej stránke je ešte stále pozerateľný. Na tú dobu to musel byť poriadny horor, ale aj dnes som mal z neho miestami čudný pocit. 65% ()

Venous666

Josh Carpenter nám opět poukazuje je, že je mistrem hrůzy. Vládce temnot je strhující náboženský horror s výbornou atmosférickou muzikou na které opět spolupracoval o sámr. Tempo je pomalejší, ale to vůbec neubírá na temné stránce ,která postupně graduje a tak nedostaneme všechno na začátku a nemusíme se po zbytek filmu nudit. No abych nezapomněl , tak bezdomovci co nám přimrzli k zemi vůbec nejsou k zahození ()

Wardan

Prince of Darkness je vlastně scénáristicky velice jednoduchý, až primitivní dalo by se říci. Ale ta magičnost každé scény z toho dělá film lepší a poutavější než by měl být. John Carpenter je pořád vynikající režisér (ty jeho faily přijdou později) a tady to jen dokazuje. Úžasně temná a stísněná atmosféra, vynikající hororová hudba a velice příjemní herci z toho dělají jeden z Carpenterových top filmů. ()

Yarwen

Carpenter si zde asi zkoušel podobné principy předávání nákazy, jaké později použil ve filmu Věc - to je ovšem vytříbený snímek, jemuž Vládce temnot svou kvalitou nesahá ani po kotníky. ()

Saur.us

Nejslabší z apokalyptické trilogie. Ohromné béčko ve všech směrech. Nezajímavé postavy nezajímavých herců, prázdné dialogy a zahozený potenciál zajímavé zápletky. Nuda bez větší atmosféry. ()

xavierr13

Super vybudovaná atmosféra doprovádzaná v skutku hypnotickou hudbou...., ostatné ako napr. obsadenie, scenár, dialógy je už podstatne horšie, ale len pri podrobnejšom pohľade. Hudba v kombinácii s ponurou atmosférou tieto nedostatky z prehľadom nahradí, koniec je opravdu veľmi depresivní, ale neskutočne sa sem hodí... ()

Rockerman

Naléhavost a poutavost tohoto hororu je i po 24 letech od jeho vzniku neuvěřitelná. Ano, některé scény už působí po těch letech a hlavně po těch mnoha shlédnutých hororech trochu legračně, přesto ta děsivá atmosféra a výborná hudba mě stále ještě dostává. Třešničkou na dortu je pro mne přítomnost mého oblíbence Alice Coopera, který tu má malou a, jak jinak než zápornou roličku. Za pár let nashledanou, Vládče temnot!!! ()

mourinho

Tento Carpenterův počin může dnes působit trochu jako nechtěné "béčko", jsou v něm ale momenty, které spolehlivě nahánějí husí kůži. Proud zelené kapaliny ve sklepení kostela, sekvence opakujícího se sugestivního výjevu na videopásku, hlouček nebezpečně tichých živých mrtvých na noční ulici, toužebně očekávající zjevení Satana, závěr se zrcadlem......Přičteme-li k tomu všemu na svoji dobu řemeslně skvěle udělané triky, démonický zvukový doprovod a atmosféru hustou tak, že by se dala krájet, je pro ty z vás, kteří máte rádi trochu toho filmového strašení, VLÁDCE TEMNOT trefou do černého. ()

BeranSon

Není to nic světoborného, je to spíš takové sympatické, nezajímavé béčko, které umí pobavit, ale jen jednou a dost. Některé nápady dobré, některé jen vydařené, těch vydařených je více. Dá se na to koukat a to na 4*. - 7/10 - ()