Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

JankaJBLK

Výýýýýýýborný horor pri ktorom som bola v napätí od začiatku až po koniec:) John Carpenter opäť nesklamal:) Dúfam, že ešte natočí nejaký ďalší skvelý horor:) Som maximálne spokojná. ()

MickeyStuma

Se satanskou tématikou vzniklo v 70. a 80. letech bezpočet dobrých i špatných snímků, mezi které patří i tento, a který patří mezi ty nejlepší. Dusná atmosféra, podporovaná vynikající démonickou hudbou, by se tu dala krájet. S ohledem na svou dobu jsou zde použity levné masky a triky, ale to takovým precizním způsobem, že příběh nejen podpoří, ale zároveň vytváří ještě více strašidelnější dojem. I tady platí, že v jednoduchosti je síla. Děj nikam nespěchá a hezky pomalu a poctivě postupně buduje napětí a dusno, a to až do šokujícího finále. Genialita hororových schopností legendárního Johna Carpentera je zcela nezpochybnitelná a dá se říct, že je to mistr oboru. Pokud má divák na sledování klid, skutečně pocítí běhat mráz po zádech, a to nedokáže jen tak něco. Klasika, která ohromí i po letech. ()

Raziel_cz

Film, který se mi s každým zhlédnutím líbí víc a víc. Z Carpenterovy apokalyptické trilogie je sice nejslabší, ale stejně má dokonalou atmosféru, parádní hudbu a efektivně vystupňované napětí. Vizuálně naprostá lahoda, scenáristicky je to patřičně provokativní a celé se to odehrává v jedné lokaci, což je pro mě vždycky plus. A Alice Cooper zabije chlapa jednokolkou. Kdyby vás jako ty předchozí důvody nepřesvědčily. ()

Wallis3

Tohle se moc nepovedlo. A při tom to vůbec nevypadalo špatně. Zelený cosi, u čeho sálá zlo, hutná atmosféra a tajemno, podmalované prakticky nonstop hrající hudbou, která to umí. A zabijou to slaboučkým příběhem, kde se zmůžou akorát na pitoreskní obličeje, nějaký to řvaní, ten uřechtanej černoch, co si sám chtěl zkontrolovat krční mandle, vyloženě lezl na nervy. Tomu říkám promarněná příležitost, prachobyčejná opičárna. ()

foundation

Carpentera uznavam a ctim hlavne pre Halloween a Thing ale v tomto pripade islo vsetko jeho umenie mimo mna. Roztahane, nudne, nezazivne, bez trochy napatia. Skratka u mna jeden velky omyl. V podstate nechapem preco to je oznacene ako horror ked sa vo filme prakticky neudeje nic co by sa od tohto zanru cakalo. Snad som to len pozeral v nejakom zlom rozpolozeni. Nemozem inak 40 percent. ()

hribisko

STARÉ DOBRÉ BUDLIKY BREKEKÉ. John věděl, co dělá, a je to sakra vidět. Pěkně hluboký zářez do paže hororu. Na čistých pět to možná není, ale co. ()

helraiser

Z tohoto hororu se stal zcela zaslouženě kult a to zcela oprávněně. Taková děsivá atmosféra se jen tak nevidí, navíc podtrhnutá geniální, temnou, depresivní hudbou. Celým filmem prostupuje děsivá atmosféra a divák neví co má od dalších vteřin očekávat. Film může nabídnout opravdu plno děsivých scén na které divák jen tak nezapomene a které způsobí opravdové mrazení v zádech. Od prvního ovládnutí studenta zlem, přes zombie snažící se dostat do skříně, kde se ukrývá jejich potencionální oběť, až po deprimující a temné vyvrcholení, kdy se chystá příchod vůbec toho největšího zla (mimochodem skvěle ztvárněného) na Zemi. Úplný závěr je potom naprosto odzbrojující a depresivní. V každém zanechá nepříjemně mrazivý pocit naprosté úzkosti. ()

Ondr@932

Dobrý horor, možná v 80 letech suprový, ale v současné době, kdy je hororu plno a i lepších tak tento je bohužel průměrný. 50% ()

Ygnor

Neuvěřitelně slabé, nakonec jsem si vzpoměl, že jsem to viděl kdysi na VHS, ale protože mne film nezaujal, tak se mi vytratil z paměti. Nechápu, jak režisér takového skvostu jako je The Thing, natočil takový céčkový paskvil. Bod je za hudbu. ()

Kingjiri

Ze začátku panuje napínavá a mysteriózní atmosféra. Hodně se mi líbil úvod, kde se moc nemluví, ale pracuje se hlavně s kamerou a Carpenterovou hudbou. Jenže od první vraždy se biják nese předevšim v duchu standardní vyvražďovačky a nenabízí moc zajímavějších momentů, nicméně finále je povedený. Příliš nadšenej jsem nebyl ani z občasnýho lobotomickýho chování postav, který navíc moc sympatií nepobrali. I takhle jde sice o dobrej výsledek (hlavně proto, že je Carpenter skvělej filmař), ale potenciál námětu zůstává poněkud nevyužitej. Za atmosféru, hudbu, prostředí kláštera a finále třetí hodně silná hvězda. ()

Biopler

Film sa nesnaží zakrývať béčkový background, je hustý v atmosfére, ktorá je umocňovaná tým, že je všade šero, resp. pozhasínané. Dobre fungujú ľakačky a pohľady metalistov/bezdomovcov a aj tých, ktorí sa nakazia esenciou skrývanou po stáročia. Hodne naivne však Carpenter dáva zožrať divákovi rozklady ľudí chrobákmi, prebíjajúcimi sa červami cez okno či nevyspytateľnými mravcami. Zobrazenie zla nemusí byť tak primitívne a ísť až na úroveň stvárnenia hnusu. Tradične má zložený fajnový hudobný motív, ktorý kompenzuje slabší scenár spolu so slabším hereckým osadenstvom. Ich jednanie spolu s tým čo vo vypätých chvíľach tresnú zaváňa minimálne nízkym IQ, ktoré by u vedcov nemalo byť na nízkom leveli. ()

messi@h

Bohužel, oproti skvělému hororu Věc je tohle ne béčko, ale céčko. Ochotnicky "hrající" bezdomovci, nulová úroveň triků, nelogický vývoj charakterů (racionálně uvažující vědci se prakticky nesnaží najít logické vysvětlení záhadných událostí). Vrcholem všeho jsou pokusy o "vědecké" dialogy (netuším, jakým přístrojem se měří psychokinetický impulz ani jak se pomocí rentgenu určuje stáří) a "objevné" teorie (Ježíš humanoidním mimozemšťanem - Tom Cruise by jako scientista měl radost). Možná za to může zub času, ale celý tenhle film mi přišel neuvěřitelně amatérsky natočený. Hvězdičku dávám za klasickou Carpenterovskou hudbu. ()

Melandrix

Čekal jsem celou dobu,zda-li se Satan ukáže v nějaké jiné podobě,než v podobě lidského těla oněch badatelů,ale nic se nestalo.Herecké výkony slušné,ale to je vše,co tento film může nabídnout.Vadila mi i ta neustávající hudba-ani minuta pauzy a každý hudebník ví,že i pauza je hudba-navíc je to v podstatě hudební smyčka,která ani nepřináší nic nového.Bohužel,pro mne je to další hovadina,na kterou se podruhé nepodívám. ()

Petulka88

Nemůžu si pomoct, ale Carpenterovy horory strašně rychle stárnou (s vyjímkou nesmrtelných klasik Věc a Halloween). To, co před dvaceti lety působilo jako příjemné béčko, je dnes jen pouhá trapná podivnost, které se nedá ani smát. To je i případ tohoto filmu o vraždící fefrmincce. Aspoň ten Donald Pleasence potěšil... ()

Streamline

Zatiaľ najhorší film od Carpentra, ktorý som videl. Chýbala mi tu strašidelná atmosféra z Hmly, postavy sa nijako nevyvíjali, niekedy sa správali nereálne až tupo a od svojej druhej polovičky sa film zmenil na klasickú vyvražďovačku so "zombie motívom". Finále nijako neohromilo, ba priam sklamalo. Námet dobrý, potenciál nevyužitý! 60% ()