Late Night with the Devil

• Kanada Late Night with the Devil (viac)

Na Halloween v roku 1977 sa moderátor nočnej televíznej show Jack Delroy (David Dastmalchian) snaží zachrániť klesajúcu sledovanosť zúfalým kúskom: dostať do priameho prenosu tínedžerku posadnutou diablom. Veci sa však nevyvinú tak, ako si predstavoval. (Arsenal83)

Fungore

Zajímavě pojatý retro horor, který baví natolik, že ta hodina a půl uteče jako nic. Skvěle zahraná hlavní postava (dlouho jsem si říkal, kdy tento herec dostane výraznější roli), zajímavý námět, fungující a dobře vypadající retro s nahlédnutím do zákulisí pořadu - všechno se odehrává “živě” a máte pocit, že jste toho součástí. Hororových prvků není tolik, výrazněji přijdou až později, ale jsou fajn. Film mě dost bavil a v tomhle hororovém suchu, kdy vychází samé podprůměrné snímky je tohle hodně svěží vánek, který si zaslouží pozornost. 75% ()

TOMEK17

8/10. Jeden z nejunikátnějších a nejzábavnějších hororů, které jsem za dlouhou dobu viděl - opravdu jsem nechtěl, aby skončil! LNWTD je daleko od unaveného přístupu k žánru z Blumhouse šaškárny. Je živý, zábavný, poutavý a především strašidelný. Obzvláště se mi líbily praktické efekty a filmování ve stylu old school. Kromě několika elektrických jisker tam nebylo žádné CGI. Herecké obsazení bylo fantastické a mělo skvělou chemii, přičemž David Dastmalchian opět dokázal, že je okouzlujícím a přesvědčivým hlavním hercem. Na tenhle horor bubu myslet sakra dlouho. ()

Mamlas odpad!

Něco jako Možná přijde i kouzelník. Též tam furt jen žvaní a žvaní samé hovadiny. Ale ten náš starý pořad ve své šedivé době aspoň trochu zaujal nebo i pobavil, ale tenhle výtvor, to je jen protivné vykecané nic. ⬇️ 2% ()

Brmbolec

Originálne pojatý found footage horror. Konečne niečo čo prinieslo svieži závan do žánru. Atmosféra postupne hustne a pekne to na konci vyvrcholí. Dastmalchian je výborný... ()

ratpile

Soutředěný, vyladěný a originalní koncept, parádní retro stylizace a herci. Bohužel se ale v očekávaném finále napětí a hrůza mění v bizár, který místo toho aby šel na nějakou intenzivní hranu, budí spíše rozpačité "eh?". Nevím jak vyjádřit zvláštní uspokojení a zároveň nenaplněná očekávání. Nadržené rande končicí rychlou pusou na čelo. ()

Arigato

Originální film, který i přes svou atmosféru sedmdesátých let působí velice svěže a navíc poměrně rychle odsýpá. Právě atmosféra je navozena dokonale a díky tomu máte přinejmenším neustále zvláštní pocit. Což je ale tak víceméně vše. Late Night with the Devil totiž nejspíš nevyděsí nikoho, kdo už má pár hororů za sebou, ale rozhodně ho neurazí. Nebudu se zlobit za více takových snímků. Dastmalchian byl perfektní. ()

Sebule

Krásná retro atmosféra se skvělým Dastmalchianem. Film trochu s těmi hororovými věcmi čeká, ale pak to stojí za to. Výborné postavy, netradiční námět a i vzhled filmu. Ve výsledku jsem si film užil. Hodnocení: 7/10 ()

brasek

Veľmi nezáživný snímok. Málo atmosféry, žiadne napätie a koniec ako jedna veľká fraška. Príbeh nemá veľký potenciál a prakticky ho zachraňuje od tragédie iba to, že dej sa odohráva v štúdiu. ()

swenyx

Nooooo, tak tohle je za mně dost velký překvapení. Super originální koncept. Talk-show týpka kterej je na úpadku a pro views a slávu udělá vše. Dokonce i to, že do svého pořadu pozve posedlou malou holku a skrze ní mluví s ďáblem.  Není to něco co byste si vybavili pod slovem horor, tohle se dá celkem těžko zařadit do nějakého žánru. Musím ale jen chválit, fakt se vše povedlo, osmdesátkovej look, moderátor, neustálý přerušení vysílání pomocí reklam, záběry ze "zákulisí", prostě super. Asi jediný co, tak že se to celkem táhne a na tu hororovou akci si musíme celkem počkat. Víc takových originálních objevů prosím. ()

Holly_Molly

S výjimkou posledních pár minut, který působí tak trochu mimo mísu, fakt poutavej indie horor šmrncnoutej občasnou situační a konverzační komedií. Co postrádá na originalitě zápletka, vynahradí její způsob a forma podání a libovej styl sedmdesátek, ze kterýho mam chuť si instantně pustit Conjuring :-D Velmi najs! ()

Polux

4/10 | Originální nápad s found footage vymítáním démonů prostřednictvím retro talk show a dokonalá "televizní" výprava 70s a dál? A dál už nic. Jako desetiminutový kraťas by to možná docela dobře fungovalo, v celovečerní podobě z toho vzniklo sedmdesát minut vskutku pekelně nudné dějové vaty, během které je divák konstantně v očekávání, kdy se film konečně rozjede (pochopitelně marně), následované dvojicí krátkých scén, vykrádajících vymítačské seance z Exorcisty (včetně totožného make-upu:-)) a krvavou paranormální lázeň z Carrie a korunované šokující pointou z kategorie "počkat a to bylo jako vážně všechno:-)?". | Cairnes bros. nezvládají v průběhu filmu budovat strašidelnou atmosféru (vyjma zmíněných scén v závěru to s hororem nemá nic společného), vztahy mezi postavami (motiv s mrtvou manželkou i živou milenkou vyšumí úplně do ztracena, totéž platí i pro doktorku a její posedlou pacientku) ani napětí skrze postupné gradování děje (příběhová linka s předskokanem je úplně zbytečná, "zákulisní" vsuvky během reklamních pauz ve vysílání nepřinášejí ději vůbec nic a jen zpomalují už tak utahané tempo a natahují celkovou stopáž). Jakmile konečně dojde na promluvy legračním démonickým hlasem a všechny ostatní typické vymítačské propriety, tak je to relativně slušná žánrová podívaná, ovšem přichází příliš pozdě a v příliš skromném vydání na to, aby přebila unylý zbytek filmu. | PeZet ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)