Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Příliš mi nesedělo, jak se snímek pořád žánrově hledal a často se střídaly komediální / thrillerový pasáže. Chevy Chase byl logicky mnohem přesvědčivější v komediálních scénách a myslim si, že měl do komedie díky několika povedenejm gagům slušně nakročeno celej snímek. Chaseovo vyprávění mi přišlo dost nudný. Třetí hvězda za Sama Neila v záporný roli a pěkný efekty. ()

Ozzy2

Čekal jsem díky obsazení Chevyho Chase třeskutou crazy komedii,takže pro mě trochu zklamání.Popravdě tam toho k zasmání moc nebylo. ()

zipoo

Perfektní triky, božská Daryl Hannah a do xichtu se mi parádně vystříkala originalita scénáristy! Sem tam nějaká nelogičnost, ale tady jsem schopen to odpustit. Stát se to mně, tak bych asi "koukal holkám pod sukně, navštěvoval dámské šatny... a nebo udělal kariéru bankovního lupiče". BTW: Až teď jsem si všiml, že Sam Neill vypadá tak trochu jako Petr Muk. ()

Biopler

Výborný námet a veľmi dobré triky na dobu vzniku. Bachorka o molekulárnej nestabilite je slabá barlička pre príbeh neviditeľného muža. Carpenter si nedal veľa práce s uveriteľným podložením príbehu, išlo mu o niečo iné. Chcel stvoriť romantické sci-fi po vzore snímky Starman. Vypálilo to o čosi lepšie. Nenudí to, lebo film hýri nápadmi kde a do akých situácií zasadiť neviditeľného muža. Baví aj to, že vďaka odpočúvaniu zo strany CIA, ktoré si Neviditeľný neuvedomuje, sa príbeh stále a stále posúva. No ako sa blížime k záveru, cítiť zápach prúseru, že ako to celé vlastné skončí. Záver na streche s vyústením, ktoré je zjednodušujúce, a následný ťažký happy-end s tehotnou Alice sú prvky, ktoré jasne ukazujú, že Carp to akosi potreboval dokopať a hlavne dosladiť, škoda. ()

geek.ondra

Carpenterovské nehororové projekty já nerad ale Neviditelný na útěku je docela fajn. Sice to nikdy nepřekročí hranice průměru ale je to natolik zábavné i chytré aby vám to tak nějak sedlo. Chevy Chase je navíc strašně boží ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: lamps, ClintEastwood, korbitch ... Když jsem film viděl poprvé, byl jsem nadšený, po letech je to už vlažnější, ale přesto mám tento film rád. Chevy Chase je skvělý herec, jen kdyby ho "do rukou" dostal režisér, který fakt umí, mohlo by to pak být daleko lepší. Námět filmu je zajímavý, provedení skvělé a obsazení supr. Kromě Chevyho byla skvělá samozřejmě Daryl Hannah, mezi nima to příjemně jiskřilo a to dodávalo filmu romantický nádech. No a pak samozřejmě Sam Neil, to je skutečně pán herec, jak to potvrdil ve svém komentáři uživatel lamps, mám ho rád už od dob Jurského parku. V každém případě film je skvělý, hodnotím 4 hvězdičkami - 65% a tvrdím, že tento film se nikdy neztratí tak jako neviditelný muž, o němž Sam Neil ve filmu tvrdí: Má dokonalé předpoklady, byl neviditelný ještě dřív, než se jím stal ... ()

web-dat

Nemám rád Chevyho Chase. Fakt ho nesnáším, protože i když se snaží hrát komediální role furt u toho vypadá jak blbec. A nedej bože, když má hrát vážnější roli. To se mi střeva stlačí, oči vytlačí ven a praskám. 2 hvězdičky dávám za námět filmu, který kdyby tam nehrál ten trumbera, byl vážně skvělí. Škoda že na tuto roli vybrali právě tohoto herce (neumělce). Ach jooo.. 40% ()

Clark_Kent

Krásně fungující dobrodružná jízda. Vždycky jsem se na tuhle klasiku, ohromně těšil. Do dneška mám v hlavě ten záběr na prchající gatě, kdy jěště existoval tehdejší Kinobox -magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Jen si představte, že bude neviditelný? Co všecho se dá dělat? ()

milwaukee

Tenkrát byla Deryl ještě k nakousnutí a v tom prádélku ji to moc slušelo. Dobrá zápletka a Chevy jako totální flegmouš. Líbilo se a ty čtyři hvězdy dám. ()

Ex_Machina

„O všetko som prišiel, okrem svojej duše“. Byť neviditeľný. Koho by táto myšlienka spočiatku nenadchla. Aj mňa. Tie ponúkajúce sa možnosti. Až neskôr si uvedomím, že som o všetko prišiel. O prácu, priateľov, rodinu a stáva sa zo mňa štvanec po ktorom idú všetky vlády a keď ma dostanú tak skončím v tom lepšom prípade do konca života v hermeticky uzavretej cele pre účel skúmania. Ale kým sa tak stane, tak budem utekať, urobím kariéru ako bankový lupič a možno tajne navštívim dámske šatne. Šoférovať by som mohol len v noci a zrejme by som nejako precestoval kus sveta. Býval by som v osamelých domoch na plážach, popíjal rum a našiel si ženu, ktorá by bola fascinovaná mojou inakosťou a spolu by sme zvládali spoločné tak nevšedné dni. ()

Fenris 13

Mám tohoto Neviditelného rád, ani nepamatuju, kolikrát jsem ho sjížděl na ohrané videokazetě, kam jsem si ho nahrál z televize. Po letech je to sice spíš nostalgická záležitost, ale Chevyho charisma pořád funguje, stejně tak Sam Neill jako záporák. Jen netuším, co kdy kdo viděl na Daryl Hannah. ()

Kimkong

První věc, co mě překvapila je věk všech herců. Všichni vypadají na čtyřicet a více. Vyděl bych to jako hlavní rozdíl mezi tím co se točí teď a dříve. Film není příliš akční, najde se pár nelogičností s onou neviditelností a jejich technika je dnes k smíchu. Ale i tak slušný retro film. Dokonce se našlo několik originálních momentů, což je u tak starého filmu něco naprosto nečekaného. ()

horor2

Chevy Chase, kterému se přihodí událost a stane se posléze neviditelným, se snaží utéct Samovi Neillovi, který mu jde po krku. Do toho sexy krásná Daryl Hannah s parádními efekty pod taktovkou geniálního Johna Carpentera? To je moje srdeční záležitost, kterou můžu! :-) ()

Blazkowicz

Víc komediálních scén by filmu jen prospělo. Na začátku se pár najde, ale pak už film přepne na vážnější tón a to mu moc nesvědčí. Nuda se dostavuje velice rychle. Celkově to Chevy hraje dobře, ale bez vtipných scén, je jeho výkon poloviční. 3* ()

Bilky

Akokeby návrat k romantike 80-tyx rokov... Typický príklad nie veľmi šťastného castingu. CHASE ma nepresvedčil a herectvo HANNAH sa CARPENTER snažil maskovať dlhými detailami na jej peknú tváričku. Naopak, veľmi dobrý výkon podal zlosyn NEIL a TOBOLOWSKI. Príbeh aj napriek pár dieram bol veľmi slušný s niekoľkými vychytávkami na tému výhody a nevýhody fenoménu neviditeľnosti (fajčenie, vracanie, šmírovanie). K réžií nemám nejaké výhrady a s VERHOOVENovským filmom by som tento snímok vôbec neporovnával. Je to úplne iná liga! Toto ako oddyxovka účel plní a tie 3 a pol* zaokrúhlujem hore. ()