Dvě lesbické kámošky, které se na své střední škole cítí vyřazené z kolektivu, si zarazily poslední hřebík do rakve své (ne)popularity, když autem zranily školního quarterbacka. A situace je tím horší, že k tomu došlo právě v roce, kdy mají jejich Vikings po dlouhých dvaceti letech konečně zase šanci na titul. Druhý den se k nim celá škola chová jak k prašivým, fotbalisti jim dokonce otevřeně vyhrožují smrtí, a tak PJ (Rachel Sennott) a Josie (Ayo Edebiri) vidí poslední záchranu v založení Klubu bojových sportů Rockridge High School. Nakonec se jich tam sejde dokonce osm holek, které se chtějí naučit sebeobranu (ačkoliv Josie s PJ v takové společnosti potajmu doufají i v první „zásun“). Jenže ona celá tahle akce nakonec přerůstá rovinu náročných tréninků. Holky v kruhu stejně postižených získávají sebedůvěru a navíc se z nich stávají skutečné kamarádky. Nic dobrého však netrvá věčně… (chamonix)

EvilPhoEniX

Příjemná feel good žánrovka ze střední, které sice chybí pořádnéj humor, ale je sympatická, dravá, hezky natočená a rychle odsýpá. Dívky si založí na střední Fight Club a dávají si tam do držky, je tu sice hodně lesbiček, ale postavy jsou fajn, povedl se soundtrack a závěrečný fight s fotbalisty na hřišti je v topu. Občas to bylo i nečekaně napínavé, takže slabší čtverec tomu hodím, bavil jsem se nečekaně dobře, navíc my tyhle komedie ze střední chybí a letos tuším lepší nebyla. 70% ()

Aljak

Námetovo to nebolo vôbec márne, ale to prevedenie, ktoré často krát spadalo do poriadnej absurdity, tomu poriadne ubralo na potenciálnej kvalite. Kostra deju mala určite niečo do seba, ale toľko zbytočného balastu a tlačenia na pílu tomu nemali vôbec ako pomôcť. Postavy pôsobili ako utrhnuté z reťaze, a mnoho tých akože vtipov vypálilo dosť prihlúplo a trápne. A samozrejme ten magický americký highschol trojuholník futbalisti-roztlieskavačky-loseri nemohol chýbať :( 2* ()

TheEvilTwin

Nečekaně vcelku sympatická a zábavná teenage ptákovina, která je sice na první pohled nijak nevybočující z klasické high-school šablony o odstrčených holkách, ale o zábavu se víc než dobře starají hlavní postavy, které je prostě sranda sledovat. Banda holek ze střední se cítí utlačovaná fotbalisty a klukama obecně, tak se rozhodnou založit svůj kroužek sebeobrany aka fight club a díky tomu se dostáváme do spousty zábavně vyeskalovaných situací, pomsty fotbalistům a i dojde i na pár absurdit. Pobavily mě postavy všech zúčastněných, kdy každá je celkem ujetá a zapamatovatelná a i stereotypní charaktery fotbalistů říznuté o pár prkotin (scéna „srážky“ autem, ananas v jídelně nebo házení toaleťáků na barák top!) Škoda jen, že v poslední třetině dochází ke klasické příběhové kolizi a od ní už je to spíš jen takový táhlý a předvídavý dojezd s parodickým závěrem, ale předchozí dvě třetiny se vlastně celkem povedly a byl jsem spokojen. Nicméně stále je to JEN neurážející teen komedie na zabití času. ()

ScarPoul

Pomerne odvážny filmík, ktorý ide absolútne proti konvenciám. Vo svojej absurdnosti a nápaditosti je bezkonkurenčne najšialenejším filmom o lesbičkách, aký som kedy videl a to aj napriek tomu že dodržiava určité stereotypné prvky podobných teen blbostí. Vidieť to ale zo ženského pohľadu je značne osviežujúce. Chémia medzi postavami funguje, rovnako aj množstvo vtipov. A hoci tých nápadov tam bolo strašne veľa a tempo vždy rapídne padalo, keď sa tam začali riešiť vážne veci - vo svojej podstate je to fantastická ukážka autorskej spolupráce. Seligman aj Sennott sú skvelé autorky a tu sa vybláznili do sýtosti. Tú štvrtú hviezdu si to zaslúži a ja budem s napätím očakávať ich ďalší spoločný ( čo dúfam, že bude) projekt. Už dlho som vo filme nepočul Avril Lavigne. (Ak vôbec). ()

novoten

Mělo jít o novou odnož teenagerských komedií, možná i novou značku typu American Pie. Stát se může všechno, ale Bottoms se až do konce nerozhodnou, jestli budou klasickým mustrem zabouchnutého dospívání obohaceným o nějakou tu akčnější vsuvku nebo čistou a až nepříjemnou glorifikací násilí, která shodou náhod vypráví o holkách, co to chtěj taky. Ani sám neumím posoudit, která miska vah stojí při tomhle vážení výš, ale rozhodně vím, že jsem čekal mnohem víc. Žánr totiž usnul, ba co víc, ve dvacátých letech existuje téměř výhradně seriálové oblasti, zatímco ve filmové vymizel. Že by se ale tímhle výbušným poloparodickým náhledem probouzel k životu, to se mi nezdá. ()