Šialenstvo

• Slovensko V zajatí šialenstva (viac)

Pojišťovací vyšetřovatel John Trent (Sam Neill) je pověřen prozkoumáním náhlého zmizení fenomenálního hororového spisovatele Suttera Cane (Jürgen Prochnow). Ten má těsně před uzávěrkou své doposud nejlepší knihy, ale stále nedoručil poslední kapitolu. Trentovi se podaří lokalizovat zapomenuté městečko v němž spisovatel pravděpoodbně žije i čerpá inspiraci pro své zneklidňující příběhy. Spolu s Caneovou editorkou Lindou Styles (Julie Carmen) se vydávají po spisovatelových stopách. Začínají se kolem nich však dít podivné věci, občané městečka se chovají zvláštně a až nápadně připomínají postavy jednotlivých knih. Trent se domnívá, že jde jen o zvrhlý způsob jak upozornit na novou knihu, ale je tomu skutečně tak? (TobRieper)

revere

Velké zklamání. Umím si představit, že milovníci žánru tento kokteil všech dostupných klišé potěší. Jinak tomu schází úplně všechno, napětí, překvapení, herecká invence... Asi by to zachránila rozumná dávka nadhledu, ta ale schází také. Kdo se u tohohle filmu bál, neměl by chodit sám v noci na záchod. ()

Wartord

Znáte ten pocit, když vám okolí jasně říká, že jste nemocný a vy si stále dokola melete svou, že ne a že víte, co je to realita a co fikce. Omyl! Dokonalý rozbor patologických stavů sestavený průměrným Carpenterem, výborným Neillem a skvělou hudbou. V podstatě nevíte, co se dělo, koukáte s otevřenou pusou a nakonec to skončí s cukajícími koutky a démonickým smíchem na závěr. Jste nemocní. ()

lepinla792

Špatně natočený to není, ale není to žánr na můj vkus. Čekal jsem že to nebude strašidelný a nebylo. Nestvůry nelekali, zjevem nebudily hrůzu a nic hrozného nedělali. Najít se v ději bylo to nejtěžší, spíše tedy ke konci, ale o ten děj mě taky nějak nešlo. Kdyby se to odehrálo třeba v 10 minutách, asi bych to vnímal podobně. ()

Accuphose

Vím, že dřív se točily horory spíše nechutné než se stísněnou atmosférou, a tady, jakkoliv to má mnohé nápady, atmosféra chyběla. Proto tomu dávám dvě hvězdičky, na víc to fakt není. ()

ghoston odpad!

Na jedné straně Carpetnter dokáže natočit super film a na druhé straně je schopen natočit takovou debilitu, jakou je tenhle film. Nenašel jsem sílu to dokoukat. Všechno je v tom filmu nějak špatně. ()

Marcecek

Veľmi zaujímavý a zvláštny film, ale určite povinnosť pre fanúšikov hororu. John Carpenter ukázal, že sa v tomto žánry vyžíva a určite nesklamal. Snímok sice nedosahuje kvalít jeho legendárnych filmov Veci a Halloweenu, ale je viac ako kukateľný a ja osobne som sa aj vďaka kratšej stopáži nenudil. Carpenter tu kombinuje viac hororových prvkov, nesmú tu chýbať pre neho typické bodyhoror elementy, nechutnosti, zombie prvky. Prítomné ľakačkové momenty na mňa fungovali celkom dobre. Napätie a paranoja sa tu postupne budujú a na konci už film naprosto evokuje so svojim názvom, ale nestáva sa z neho totálny bizár, udržuje a zvyšuje tempo, všetko je to dobre zvládnuté, hlavná postava Sama Neilla solídne zahraná a solídne šialená, nemám čo vytknúť. Len sa mi naskýta jedna otázka, videl som ten film skutočne alebo je to len fikcia? ()

Skylwalker42

Jo, mělo to správně namíchanou šťávu. A lahodný bonbónek v podobě vždy dokonalý Sam Neil. Toho chlapa prostě žeru. Mohlo být i pět hvězd. Pár scén vypadají, nevím, lacině? Alespoň mě to tak připadalo. A monstra vypadají špatně smontované levné hračky. Ale gradujicí temné napeti a vše je zahaleno do hororové atmošky. ()

doginko

Síce neviem ako sa to Carpenterovi podarilo :))) ale natočil skvelý mysteriozny horor.Jeden z jeho naj filmov o šialenstve medzi rozpoznaním faktu a fikcie. ()

Figuto

Zbytečných 95 minut. Béčko skrz naskrz, s minimální atmosférou a nudným dějem. Což o to, Sama Neila vždycky rád vidím, tady se to ale jeho účinkováním nezachrání. 4/10 ()

dehonest

Tak to teda hej! Tento film som videl najprv v TV (z nej som si ho aj nahral a dral som pásku ako drak), a okamžite som si ho zamiloval. Je jasné, že nie je pre nejakých prostáčikov, čo pozerajú vykrádačky transfúznych hematologických oddelení. Je to skrátka ten typický typ mestečkovských Carpenterovsko/Kingovských osobitých horrorov, kde treba trocha hnúť rozumom. Tento je rozhodne, ako je tu už viac x spomenuté ovplyvnený Lovecraftom v modernejšom poňatí s takou nejakou Poirotovsko/Holmesovskou príchuťou, kde sa fantázii medze nekladú, ale napriek tomu prekvapenia a rôzne haluze sa nasilu nevnucujú. Nie je to film pre každého a nie každý v ňom nájde horror ako taký. No hrôza prichádza so stiesňujúcim pocitom a očakávaním, ktoré tento film rozhodne prináša. S gradujúcou atmosférou, s pointou, ktorá má plynulú súvzťažnosť počas celého filmu. Osobne sa mi páčil vyjavený výraz psychiatra, keď John Trent, ktorého tu tak presvedčivo zahral Sam Neill, nakoniec dopovedal svoj príbeh. Aj šialenstvo má niekedy svoje hranice. A potom sa stáva realitou. ()

Mike_BossO

Reprezentativny kusok Lovecraftovskej atmosfery - ak nie uplne, tak aspon z velkej casti. Film by som charakterizoval ako jemny a nevtieravy. Ak je vobec mozne takto nejaky hororovy film charakterizovat. Kazdopadne film urcite nerobi hanbu menu H.P. Lovecrat. ()

Arkwuill_S

Tvrdý, nekompromisní a velice úspěšný agent pojišťovny, jehož prací je odhalovat pojistné podvody, vezme pracovní nabídku od známého nakladatelství, které vydává v poslední době velmi úspěšné hororové romány, lidé po nich doslova šílí. Problém je takový, že jejich spisovatel se před dokončením poslední, tak velmi očekáváné, knihy ztratil. Nakladatelství by tak ušel obrovský zisk a pojišťovna by musela plnit. Proto nastupuje náš agent, aby prověřil, zda-li se nejedná o podvod. Pročte pár knih a odhalí, že příběhy jsou psány o jednom městečku a mapu k němu lze nalézt složením úvodních stránek dosud vydaných knih. Za doprovodu sličné asistentky se do městečka vydá, aby oslavovaného spisovatele nalezl a zabránil vyplacení pojistky. Tajemné městečko se podaří nalézt a vzápětí i samotného spisovatele. Všechno je zde ale poněkud divné, lidé se tak chovají. Agent i přes svůj nekompromisně realistický pohled na věc, pod tlakem událostí zjišťuje, že příběhy popisované v knihách nejsou smyšlené... Úprk z městečka ale není možný, vždy se totiž dostane na totéž místo. Je skutečně vidět záliba Johna Carpentera ve sci-fi a hororových filmech a to se mi líbí. Trhákem The Thing jsem se hodně namlsal, ale tento snímek už nepřekoná. Ve spárech šílenství přináší temnou a děsivou atmosféru, která v nočních hodnách až mrazí. Ale z negativně kritického pohledu značně pokulhává děj, který na mě osobně působil tak trochu zmatečně a unáhleně. Není zde žádné vygradování či postupné navozování atmosféry s hromovým závěrem. A na to, že se jedná o mladší film než The Thing, tak použité efekty byly o dost odfláklejší. Resumé - film tedy nebyl špatný, vizáž je skutečně děsivá, jen ten poutavější a zajímavější průběh tomu chybí. Což je škoda. ()

JamesDFA

Jeden z najlepsich Carpenterovych filmov, ak nie najlepsi vobec. Po dlhom case horor, pri ktorom som mal zimomriavky. Mnohe sceny su absolutne genialne a koniec je sialene dobry. ()

kapazu

Nejdřív mi to přišlo jako mega blbost,ale potom se to ukázalo o hodně lepší.Dokonce musím dát i max hvězdiček,protože tenhle snímek mně fakt dostal.Skvělý příběh,který m sice trochu kýčovitá monstra,ale jinak perfektní. Nic proti tomu nemám,můžu doporučit. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

13.12.2019

Dvojice tvůrců seriálového hitu Hra o trůny David Benioff a D. B. Weiss teď po opuštění Star Wars projektu má konečně volné ruce k chystání svých nových věcí exkluzivně pro Netflix. Několika set… (viac)