The Channel

Po neúspešnej bankovej lúpeži musí zúfalý zločinec, jeho ťažko zvládnuteľný brat a ich gang zložený z bývalých mariňákov utiecť z New Orleans a dostať sa čo najďalej od agenta FBI, ktorý ich prenasleduje. (Arsenal83)

borec999

Po dlhšej dobe som videl béčko, ktoré bolo okrem evidentnej snahy tvorcov podporené aj troškou talentu za kamerou, ktorý vidno v (komentároch často spomínaných) kvalitných prestrelkách, ktoré sú vrcholom a ozdobou filmu. Príbeh je síce kopírka už viacero videných akčňákov, herci sa tu striedajú lepší i horší, ale t hlavné: akcia je na pomery béčkovej ligy fakt nadštandardná a je jej slušná porcia. Objektívne by to mali byť 3*, ale 1* subjektívne prihodím, pretože keď si pozriem aké akčné béčka sa dnes natáčajú (napr. taký Willis,Lundgren,Trejo a veľa iných), tak je to neporovnateľne lepšie. 65% ()

Morholt

Parta ex-mariňáků zdrhá po zbabrané loupeži před policajtama a FBI. A to je vlastně všechno. Ale Kaufman opět ukázal, že mu stačí málo a stvořil další béčko jako řemen. Strašně mě bavilo, jak bylo všechno v neustálém pohybu. Gangsteři neměli čas se zastavit, protože policajti jim byli neustále v patách. Přestřelek je tu nepřeberné množství a mají neskutečné koule, ale asi nebudu sám, kdo vypíchne řežbu krátce po loupeži. Ta byla parádní. A vyšlo to i herecky. Jasně, tady nikdo nečeká výkony, za které by se sbíraly ceny, ale veteráni byli drsní hajzlové a jejich pronásledovatelé v tom drsňáctví vůbec nezaostávali. A to tady bohatě stačilo. Výbornej předkrm k nedělnímu obědu. 80% ()

JohnSmith

Překvapivě svižný akční thriller, což bylo fajn. Tvůrci si ale moc nelámali hlavu s originalitou, takže jsem se dost často musel pousmát, když jsem v tom viděl Město, Heat, Ambulanci, 21 mostů nebo Dokonalou loupež. Ale jak píší, bylo to svižné a dobře natočené a nebýt těch vykrádaček, tak bych dal i lepší hodnocení. ()

alchac

Krom toho mírně přehnaného začátku (resp. zejména začátku), který mi nemohl neevokovat nevyčerpatelného kulometčíka Toppera Harleye (akorát, že tady by Čárlí skončil zasypaný nábojnicemi ne po pás, ale minimálně po uši), jde o velmi solidní klasicky staroškolské akční béčko se všemi typickými neduhy ale i duhy, takže ve výsledku výrazněji převažuje spokojenost, neb jsem dostal naservírováno přesně to, co jsem si objednal. ()

Ouwen

Hardcore taktická střílečka která místama i přesahuje béčkové horizonty díky fenomenální práci se zvukem a solidní režii. Kaufman si udržuje svojí konzistentní úroveň co se týče akčních scén a dovolim si říct, že Channel nabízí pravděpodobně nejlepší přestřelky které kdy vyprodukoval. Zbraně jsou šrotovací mašiny, náboje lítají skrz auta a kusy skel od aut lítaj všude kolem, vypadá to že se i používaly skutečné zbraně a né pouze digitální záblesky z hlavní protože zde existuje zpětnej ráz, jsou hlasité jak prase a z zblízka lze vidět že se jedná o fyzické objekty s funkčními mechanismy. Líbila se mi i práce s baterkou na zbraních, přebíjej se zásobníky a často se používá i pistol místo přebíjení uprostřed akce. Práce s kamerou je zvládnutá na jedničku, zejména pěší honička je drtivá svojí intenzitou a s perfektními přechody z interirérů-ven, líbily se mi jak jsou všechny postavy sepsaný, docela solidně zahrané a napsané dialogy a hlavně to celé má dost kulervoucí tempo a samozřejmě funguje napětí. Jsem naprosto spokojenej a je škoda že Johnny Strong si radši nezahrál místního FBI policajta. ()