V exekuci

Alarmující a doposud skrytý pohled na fungování obchodu s dluhy. Šestidílná dokumentární detektivka rozkrývá systém „dluhového labyrintu“ a na příbězích čtyř hrdinů Aleny, Jany, Zory a Karla odhaluje absurdity systému, které jim komplikují hledání řešení k jejich oddlužení. I přes všechny překážky ukazuje, že z dluhové pasti, ve které se nachází téměř desetina dospělých občanů České republiky, lze najít cestu ven. (Česká televize)

Recenzie používateľa sportovec k tomuto seriálu (2)

V exekuci (2023)

Sevřený pohled na legalizovanou lichvu, protože jinak tento "nápad" politické komunity nelze charakterizovat, je užitečnou a propracovanou rekapitulací možností stíhaných obětí se bránit a následně důstojně žít. Hrdinové seriálu jsou lidmi naší současnosti se všemi bolestmi i silnějšími místy; současně se však snaží využívat těch možností a příležitostí jak se dostat z pastí, do nichž si často svou lehkomyslností a bezstarostností či řízením osudu pomohli. Pan Hábl si zaslouží úctu stejně tak jako tvůrkyně seriálu za dokumentární polohu, kterou si pro jeho zpracování zvolili. ()

Jak se vymáhají dluhy (2023) (E02)

Pohled do střev a konečníku společnosti reprodukuje fekálie všeho druhu. Zbývá otázka, jak je možné, že tyto legalizované nemravy jsou lhostejné jak legislativě, tak exekutivě i justici. Faktické nedefinování lichvy jako zvlášť nebezpečné formy kriminality vypovídá o stavu země bez ohledu na etickou a politickou orientaci nad jiné významně. A výstižně. ()