V exekuci

Jak se vymáhají dluhy (E02)

(epizóda)
Česko, 2023, 41 min

Jaké metody používají nebankovní úvěrové společnosti, aby si jejich klienti sjednali nové půjčky? Sledujeme obchodní zástupkyni takové společnosti, jak při výběru splátky staré půjčky nabídne půjčku novou. A jak se vstřícné chování ke klientovi změní, když se dlužník zpozdí na splátkách? Jak hlasitě a jakými metodami se začnou věřitelé o své peníze hlásit? Jak funguje oddělení pohledávek takové vysoce rizikové nebankovní společnosti poskytující rychlé půjčky? Jaké jsou metodické pokyny pro call centra, která neplatící klienty „upomínají“? Co všechno předchází okamžiku, kdy vám u dveří zazvoní exekutor? Proč dluhy u dvou věřitelů vymáhají čtyři různí exekutoři prostřednictvím 14 exekucí? Jak tato praxe diskvalifikuje lidi, kteří se ocitli v exekuci, od získání legálního zaměstnání? (Česká televize)

sportovec

Pohled do střev a konečníku společnosti reprodukuje fekálie všeho druhu. Zbývá otázka, jak je možné, že tyto legalizované nemravy jsou lhostejné jak legislativě, tak exekutivě i justici. Faktické nedefinování lichvy jako zvlášť nebezpečné formy kriminality vypovídá o stavu země bez ohledu na etickou a politickou orientaci nad jiné významně. A výstižně. ()

subic

Po druhém dílu asi začínám chápat záměr autorů, kteří chtějí podrobně popsat, jak se rychle a lehce dostat do dluhů a následně do spárů exekuční mafie. A navíc to protkali konkrétními případy zoufalství a lehkomyslnosti. ()

Lore odpad!

Aktivistické bahno. Je vidět, jak se posunulo vnímání zadlužování a finanční negramotnosti. Krotitelé dluhů rozhodně nečekejte. Místo toho levičácká jednostranná agitka, navíc poměrně dost nudná - pokud tedy pominu vztek, kterej ve mě tento "dokument" vzbudil. Autor je neobyčejně odporná kreatura. ()

Generi

Na rozdíl od vysokého hodnocení zde - považuji tento počin za vcelku amatérské dílko. Namaskovaná slečna je možná atraktivní pro diváka, ale proč přišla do call centra? Tato call centra přece jsou podnikatelské subjekty a nebankovky jsou jejich zákazníci, operátorky nemůžou za špinavosti nebankovek, ony si jen dělají svou práci. A v tom je kámen úrazu, že se tady ukazují příběhy lidí, kteří spadli do exekucí jako nějaké cirkusové atrakce - necháme jim nějaký čas na to, aby se vyplakali, my je politujeme - a jdeme dál. Přitom bez změny zákonů a postihu všech lichvářů a hlavně zákeřných exekutorů se nikam neposuneme ()