Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Aywes

Hrozně přestřelená béčkovka. Nelogičnost a takové ty klasické chyby jsou téměř na každém kroku. Tentokrát jsem prostě nedokázal vypnout a nepřemýšlet. Vše to bilo hrozně do očí. Pro nenáročného diváka v nenáročnou dobu to může být až magický film. ()

Stanmi

Řidič kamionu Jack Burton (Kurt Russell) a jeho kamarád Wang (Dennis Dun) se musí vydat do mystického podzemí čínské čtvrti, aby získali zpátky Jackův ukradený kamion a zachránili dvě dívky před temnými silami... Kurt Russell a John Carpenter, tahle herecko-režisérská dvojice i napotřetí natočila snímek, který je jak originální, tak zábavný. Samotný příběh se točí kolem tradičního souboje dobra a zla, tentokrát však okořeněného o magii a kouzla (a taky bojová umění) a to všechno v prostředí čínské čtvrti 80. let. Takže žánrově je to jasná akční fantasy, která však ještě má jednu přidanou hodnotu a tou je humor, který dodává především hlavní hrdina Jack Burton. Ten je v tomto snímku tak trochu hrdinou proti své vůli, ale když třeba zachránit unesené dívky, tak se neváhá vrhnout do akce (a taky chce zpátky svůj kamion). Asi není velkým překvapením, že Kurt Russell svou roli zvládl na jedničku a hláškující Jack Burton díky němu patří mezi ikonické hrdiny 80. let. Ale své role také dobře zvládili i ostatní herci, ať už Kim Cattrall, James Hongi, Dennis Dun nebo i dvojka klasických béčkových herců Gerald Okamura a Al Leong. Takže snímek má svoje nesporné klady, ale najde se taky pár záporů. Například některé postavy se náraz objeví v rámci děje a divák vlastně ani neví jaká je jejich motivace a vztah k ostatním postavám, což vnáší do filmu trochu zmatku (platí to zejména o úvodu). Snímek za chvíli oslaví třicet let od svého vzniku, což jde vidět především na speciálních efektech, tricích a kostýmech, které tak působí poněkud zastarale, ale zase díky tomu snímek neztrácí nic své osmdesátkovské atmosféry. Film Velké nesnáze v Malé Číně je tak vcelku svérázným filmovým dílem, které i přes své zajímavé téma nemusí sednout každému, já jsem však byl se snímkem spokojen. ()

muti

Úžasné opisy obsahu filmu od distribútora - spoiler na 70% filmu. A okrem toho hlavný hrdina nie je žiaden sympaťák, je to chruňo, ktorému dali sedlacku preafektovanost, vždy som čakal kto mu dá konečne cez ksicht. Téma je dosť divná určite aj pre číňanov a prevedenie už duplom. Takéto divne filmy bez logiky sa kedysi točili až sa z toho človeku točí hlava. Russell sa snaží napodobniť Johna Wayne ale vôbec mu to nejde. Možno keby bol lepší herec. Viem si ho prestaviť ako kandidáta v talentovej show. Give me your beat shot. I can take it. ()

JuveIt

Hodně příjemná komedie se srandovním Kurtem Russellem a nádhernou Kim Cattrall. Klasický americký osmdesátky vyhnaný do lehce parodizujícího extrému. ()

maestrotatum

Práve si musím ísť umyť oči z tohto šialenstva. Tóóľko som sa o VPvMČ dopočul, ludia vraveli pozri si to, zasmeješ sa...no nielenže som sa nezasmial ale som sa aj pekne nudil. Aby som však moc nekrivdil bol som zvedavý ako to skončí- teda nijako tak ako to začalo. Nestretol som sa ešte z tvorbou Carpentera a s najväčšou pravdepodobnosťou to je pôvodca môjho skepticizmu. Ale ako uznávam, že sa to môže niekomu páčiť. No mne to do vkusu nepasuje. Ale zas taký kultúrno-technický bordel sa nevidí každý deň. Za mňa pre túto chvíľu už film viac krát vidieť nebudem potrebovať( možno ten remake s The Rockom ) ale nateraz [58%] ()

tee

S tímto filmem máme už několik let trochu zvláštní vztah. Je jedním z mála, které zpestřovali mé dětství. Ale i bez ohledu na to, je to docela zajímavý kousek s pár zdařilými výroky a navíc je to jedna z mála rolí, v níž mi Kurt Russel skutečně sedí. ()

K.O.vi

Kdysi se mi ten film líbil. To jsem byl ale malé dítě a měl jsem trošku jiný vkus :-) Nyní je to pro mě trapná slátanina. Jak tak koukám na ostatní komentáře, tak stejného názoru je více diváků. Ukazuje se tedy, že tento film je paradoxně kvitován spíše dětskou částí publika (tím samozřejmě nechci urážet věrné dospělé diváky, proti gustu...) ()

Riker

Nemůžu si pomoct, čekal jsem od toho akční megavtipnou zábavu jako Tango a Cash (hlavně kvůli Kurtovi, protože tam byl fakt skvělej!) a byl jsem docela zklamán. Kurtovi sice tyhle role sedí, ale Velké nesnáze na mě jako celek působily strašně odfláknutě, z námětu se dalo vytěžit o hodně více. Kurt měl taky dostat daleko více prostoru, sice sem tam hodí nějakou vtipnou hlášku (degradovanou fakt debilním dabingem), rozdá nějakou tu ránu, ale jinak právě o rvačky se stará hlavně ta jeho banda, která ho provází celý film. Jak ve finále zabije toho čínskýho zmetka je ale fakt dobrý. :-) ()

Weehaa

Kurt Russell je tady misty jeste hustejsi nez jako Snake Plisskenn. Dobra oddechova zabava, je tu sranda, akce, bojova umeni a holky. Libilo s mi to v sestnacti a libi se mi to doted, i kdyz mozna z trochu jinyho duvodu. Velmi silne tri hvezdicky. ()

Retimo

Dokonalý mix mezi pohádkou,scifi a akčním filmem.Bitka mezi čínskými gangy patří k jedněm z mých oblíbených akčních scén vůbec. ()

GzL

Totální slátanina, které k dokonalosti chybí jen kousek. Vždycky, když se nějak necejtim, pustím si tenhle film a je mi fajn. ()

gezper

Ano, je to kravina, ale taková roztomilá, vtipná, utahujíc si z kde čeho. Nenáročná zábava nejen pro fandy akčních a martial arts filmů. Opět jedna z béčkových klasik mládí na kterou se nedá jen tak zapomenout. [60%] ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)