Detektiv Bob Hightower (Nikolaj Coster-Waldau) bere věci do vlastních rukou a snaží se proniknout do ďábelského kultu, aby zachránil svou unesenou dceru a pomstil vraždu své ženy. (mikki089)

EvilPhoEniX

Hutný Revenge Flick s High Intensity of Gore and Violence!! God is a Bullet je kurevsky syrový, nepříjemný, brutální, depresivní Krimi/Thriller s nádechem 80´s thrillerů, který se zažere pod kůži a i přes "béčkovější" příběh opravdu zaujme. Režisér má k dispozici dva slušné herce. Nicolaj Coster Waldau, zde hraje policistu, kterému satanistický kult zabije manželku a unese dceru ( úvodní Home Invasion je fakt intenzivní), který s pomocí Maiky Monroe ( bývalá členka kultu) se budou snažit dceru zachránit, ale to nepůjde bez hromady mrtvol. Film má sice delší stopáž 150 minut, ale je prošpikovaný násilím skrz na skrz, že mě držel neustále v pozoru a to se mi líbilo. Hraje zde slušná hudba, záporáci jsou opravdu slizští, nepříjemní a creepy. Potetované individua, ze kterých jde opravdu strach a hrůza a jsou hodně nekompromisní i vůči vlastním lidem. Atmosféra je bezútěšná, špinavá a temná od samotného úvodu až po konec a překvapila mě i chemie mezi Monroe a Waldau, která v závěru dokáže vyvolat i emoce. Nejlepší je samozřejmě finále, kde si Waldau zahraje na Ramba a je to fakt šílený MASAKR, kde bodycount snad ani nespočítám. Gore je tu fakt hodně a potěší praktické efekty ( urvaná čelist, rozstřílení obličeje, ustřelené palice a končetiny brokovnicí- to byla vyloženě nádhera). Milovník násilí a temných špinavých Thrillerů, kde figuruje zvrácený satanistický Kult by si měl přijít na své. Podobné žánrovky mi fakt chybí. 8/10. ()

POMO

Maika Monroe jako jediná drží jakž takž pohromadě toto ne příliš funkční drama o hledání unesené dcery / thriller o souboji smrtelníků s bandou pošahaných grázlů / nečekanou romanci dvou duševních ztroskotanců. Emocionálně i napětím nepříliš funkční film s komicky nesedící brutalitou a neúspěšnou snahou šokovat excentrickými záporáky. Z nich Karl Glusman jediný dobře hraje a vyznívá efektně. A Jamie Foxx ve vedlejší roli překvapivý. Jinak zde není moc o co stát, dialogy plují po povrchu, režie je rozháraná a hlavní postava Nikolaja Coster-Waldaua mdlá. ()

BoPo odpad!

Trailer sľuboval 96 hodin a 8 MM v jednom. Pecka. Nie, neskutočná pič*vina, ktorá mala tú drzosť, že trvala cez dve hodiny. Otec sa rozhodne hľadať svoju unesenú dcéru, ktorú má vo svojej moci satanistický gang vyžívajúci sa v zabíjaní a znásilňovaní. Povedali by ste si, že fotr bude pociťovať neustály časový pres, pretože doslova každá stratená hodina znamená mučenie dcérenky, alebo urezávanie jej hlavinky. Ne ne, otecko roka má času viac než dosť, žiadny stres. Do p*če, čo to tetovanie polovice trupu? To vážne? Ultra rýchlo potetovaný? A to by si akože každý nevšimol, že to má všetko čerstvé a nezahojené? Koho tým akože mal ochcat? A bolo mu to vôbec v rámci nasledujúceho deja k niečomu? Drsnačka Case, tak tá bola drsná asi ako českí raperi v bouráku z požičovne. Satanistický gang bola banda čurákov, ktorí si mysleli, že keď majú počmárané ksichty, tak si z nich každý cvrkne. Finále bolo povestnou čerešničkou. Toto bolo akčné céčko lízajúce déčkom. Tam logika pácha sebevraždu v každom druhom zásobníku. Aby toho všetkého nebolo málo, tak nám scenáristi nadelili dvojité rozuzlenie u ktorého matrixovská brokovnica definitívne potvrdila dojmy patriace do odpadových dier. Nechcená paródia drsnosti, v ktorej totálne nefungujú reakcie postáv. ()

ledzepfan

Je to dobré především proto, že je to jiné a blbě uchopitelné. Chvíli je to triller, chvíli solidní psychologické drama, chvíli jako nějaká podivnost od Cohenovic bratrů a chvíli jako absurdní splatter. Tozn, že když divák očekává nějakou konkrétní žánrovku, bude zmaten nebo rovnou zklamán, ale když do toho nasedne bez požadavků a nechá se unášet tímhle hravým a (možná až příliš) rozkročeným příběhem co místy připomene drsné sedmdesátkové flicky typu Hardcore, místy má vibraci mrazivé perverze 8MM a pak klidně najednou skočí do Ramba4, tak si ty dvěapůl hodinky může královsky cinefilsky užít. Za mě se hodně povedl casting. Krásně to sedí, i vedlejší postavy jsou výrazné a správně "hnuté a jeté" Ústřední duo si v průběhu buduje solidní chemii až to ke konci má sílu chytit za srdíčko. Soundtrack má atmošku a je užíván chytře.... Důležité PS: Rozhodně syrovější a více smysluplná je ta uncut verze. ()

Lacike

Začne sa to pôsobivo. Pripomenie to 8MM tým, že to je taká exkurzia do sveta o ktorom radšej nič vedieť nechcete. Ale nakoniec celá tá satanistická línia vyšumí do prázdna a ukáže sa, že za všetkým je stará dobrá chamtivosť a osobné záujmy pár parchantov. Spracovanie je tiež rozporuplné. Neustále sa striedajú chvíľky brutálnych scén, ktoré sú fakt nepríjemné s dlhými pasážami, v ktorých sa dokopy nič nedeje. A po nejakých desiatich hodinách tohto nekonečného filmu som z toho bol už riadne unavený. Finále je naviac ultrabrutálne do takej miery, že je to komické. Veľkým plusom sú herecké výkony. Okrem ústredného dua a hlavného záporáka vyzdvihnem hlavne Ethana Supleeho, ktorý si zahral riadne nepríjemnú nabúchanú gorilu. Asi najzaujímavejšie na filme je to, že neustále dokáže prekvapovať. Neraz sa postavy správajú natoľko nelogicky, že som nedokázal odhadnúť jak sa to skončí. Takže nuda to nebola, ale film ma skôr sklamal, pretože tam bol oveľa väčší potenciál. 6/10. ()

• Natáčanie začalo v Mexico City v máji 2021 a skončilo v Novom Mexiku v auguste 2021. (Arsenal83)
  • V Rusku je film skrátený o 35 minút a vyšiel pod názvom He is a Bullet. Je to na základe toho, že v Rusku platí zákon o rúhaní. (Arsenal83)
  • San Francisco Chronicle dal filmu negatívnu recenziu, keď napísal: "Výsledkom je nevkusný, priveľmi zdĺhavý ťahák, ale aspoň sa zdá, že filmár dal na plátno všetko, čo chcel." (Arsenal83)