Zdánlivě přátelský a vstřícný stařík Leland Gaunt obchoduje se vším možným. Pro každého zákazníka má něco, po čem touží, a na oplátku si vždy vyžádá nějakou protislužbu. S ďábelskou rafinovaností tak popouzí občany městečka Castle Rock k vzájemné nesnášenlivosti, která vede až k nepokryté brutalitě. Zrůdné manipulaci odolává jen jediný muž - šerif Alan Pagborn. Šerif si uvědomuje, že lidé sice jednají na základě vlastního rozhodnutí, přesto však tuší, odkud pochází zdroj všeho zla. (Levné knihy)

J.Mayen

No nepotěšili jste mě a ani já vás nepotěším. Opravdu jedno z nejhorších zpracování Kingovy předlohy, navíc ještě dost časově přetažené. Knihu jsem měl možnost přečíst, je to již celkem dlouho ale vím že jsem jí dokázal přečíst velmi rychle tuším snad za jeden týden, tak mě bavila. To se ovšem nedá říct o filmovém zpracování, kde mě dá se říct všechny postavy neskutečně štvaly a nudily. Rád bych viděl Kingovu reakci poté co se na film podíval. Zda mě obrovské zklamání a propadák. ()

kamals

No jo, kdyz si clovek predtim precte knizku a pak to po nejakem case chce videt ve 120 minutach na platne, tak se ani nemuze divit, ze mu tam neco nesedi. Herecky OK, jak Sydow a Harris, tak i ostatni (dokonce jsem se pobavil pri scene - byt slo o vzajemne zabijeni se - ktera byla absurdne vtipna, coz byl jiste reziseruv zamer, protoze to vystihuje podstatu knihy - kdyz do sebe pani Cobb a pani Jerzyck zabodavaji nuz a zasekavaji sekacek ;-). To je jeden z filmu, kdy by bylo predpokladem k jeho zhlednuti nutne pozorne si predem precist knihu a pak by byl publiku pusten film, natoceny tak, ze by byl skecovity a zrychleny, beze slov, s vyjimkou uvodu a zaveru filmu. ()

Kontryhelka

Výborná adaptace Kinga. Skvělý Max von Sydow. Mrazivá atmosféra, obchodník manipulující lidmi. Neuvěřitelně svižné tempo a dobrý děj člověka polapí a dvě hodiny utečou ani nevíme jak a přitom nemáme pocit, že to byl promarněný čas. ()

Smartynko

Musím sa priznať, že celkom nechápem prečo tento film nemá viacej %. Podľa mňa veľmi dobre sfilmované. Možno jediné čo by som tomu vytkol je to zbytočné naťahovanie, inak by to bolo za 5*. ()

Mark1983

Tak kniha byla tak perfektní,že jsem se nedokázal od ní odtrhnout,ale film je bohužel o něčem jiném.Dokoukat se to dalo,ale víckrát to vidět nemusím. ()

Yamatosan

Tu knihu miluju, moje nej Kingovka. Hanba mi, že jsem o tom filmu nevěděl. Rozhodně jedna z lepších adaptací Kinga. Hodně dobří Sydow, Harris, Plummer... vizuál takový polotelevizní, ale nevadí to. Za mě spokojenost. ()

Sadova302b50

Nevím, knihu jsem si okamžitě zamilovala a tohle zpracování není špatné, s herci jsem byla spokojená, přešla jsem i neexistenci některých postav a pár změn v ději, ale závěr a absence hlubší charakterizace psychologie některých figurek to trochu zahrabaly. Ale asi tomu zkusím dát ještě jednu šanci, protože jsem už měla tu čest a viděla podstatně horší adaptace Kingových knih. Možná, že tři hvězdičky jsou přeci jen málo, Stephen King je obecně obtížně filmovatelný, chce to shovívavost. Tak uvidíme. ()

DaCimrman

Oproti knize je film samozřejmě značně okleštěn, ale i tak po zhlédnutí téhle zdařilé filmové adaptace jsem byl potěšen. Především oné proměny ze starého sympatického pana Gaunta na oplzlého, zanedbaného (především zuby a nehty) a vypočítavého záporáka. Mohl bych zmínit, že v knize bylo více zákazníků, kteří si v Nezbytných věcech (originální název knihy) koupily nějakou tu drobnost, která je stála více, než doufali. Například sluneční brýle Elvise Presleyho, tříska s Kristova kříže či kniha Ostrov pokladů, která je ve filmu ukázána, avšak příběh kriminálníka, který prostředníctví oné knihy hledá zakopaný poklad zesnulého strýce zde chybí a je to škoda... Kniha byla samozřejmě lepší, avšak ve fimu se mi nejvíc líbil výkon Dana (Bustera) Keatona, který mě svým šílenstvím okouzlil. Byl jsem sám zvědavý, jak se povede F.C. Hestonovi narvát přes 700 stran do dvou hodin filmu, myslím si, že hlavní myšlenku zachytil dobře a o to šlo i Kingovi. Pro mě jeden z nejlepších filmů na motivy S. Kinga. ()

Pollini

Film o vražedném pokušení. Místy nuda, patetický přístup. Není to žádná Bouře století, ale aspoň nástin toho, co obsahuje knížka. ()

Mrliš

Film není úplně špatný, ale svojí knižní předlohu od Kinga nepojal. Je tam několik podstatných věcí z knihy, ale hrozně osekaných. Rozhodně místo filmu se vyplatí přečíst knihu. Bohužel takto to dopadá u většiny filmů, které vzniknou podle knižní předlohy. ()

Peregrina

ježišmarjá, to je ale blbost....... Nezbytné věci je nádherná kniha, zasloužila by si nejměně seriál.,, ale tohle? brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ()

Hitman2019

Knihu jsem četl a film mě zklamal víc než jsem si podle těchto komentářů pode mnou myslel. Čekal jsem, že to sice bude slabší, ale ne až tak. Komentář píšu hned po dokoukání abych to měl čerstvé. A teď k tomu co jsem chtěl.Jak je v jednom komentáři pode mnou napsáno ,že dítě nemůže ve filmu umřít tak to je lež, například můj nejoblíbenější film IT 1990.Je typický film kde děti umírají. Ale Eso Merril tam fakt chyběl, i ty úkoly co lidi měli splnit, tak je dělali úplně jiní lidi, než měli taky mě štvalo že úplně vynechávali děj co na sebe zapadal v knize, ten kdo ji nečetl tak podle mě neměl čas pochopit co se stalo.Prostě opakuji co již v komentáři zaznělo ten kdo to filmoval neměl šanci vystihnout děj knihy, když už, měl se aspoň zaměřit na tu druhou část kde neměl vynechat tolik těch vražd. Já bych aspoň dal sestřih těch věcí za koupené zboží. Ne vynechávat a dávat tam jiné věci a jiný lidi. Třeba Hugh Priest si koupil liščí ohon ne bundu.zklamalo mě ale že souboj baptistů a katolíků byl dán jen na reverenda Rose a otce Bringhama , a vůbec mi v první polovině nepřišlo,že by Poly měla bolesti rukou když se třeba opírala o pult, nosila talíře. Ale zase tam byli i scény který byli dobrý. Ale celkově hodně velké zklamání ()