Zdánlivě přátelský a vstřícný stařík Leland Gaunt obchoduje se vším možným. Pro každého zákazníka má něco, po čem touží, a na oplátku si vždy vyžádá nějakou protislužbu. S ďábelskou rafinovaností tak popouzí občany městečka Castle Rock k vzájemné nesnášenlivosti, která vede až k nepokryté brutalitě. Zrůdné manipulaci odolává jen jediný muž - šerif Alan Pagborn. Šerif si uvědomuje, že lidé sice jednají na základě vlastního rozhodnutí, přesto však tuší, odkud pochází zdroj všeho zla. (Levné knihy)

kubal18

Do poloviny děje věrná kopie Kingova románu a vzít to do ruky někdo jiný mohla být i druhá půle super tak jako v knize. Taky mi zde chyběla postava Esa Merrila, jejíž neúčast fim celkově ochudila. ()

Trisstes

je to ovela lepsie ako som cakal...s predlohou sa to samozrejme neda porovnavat...ale aj tak to malo celkom atmosferu a par dobrych hercov...len by to scelo dlhsiu stopaz a trochu dotiahnut detaily... ()

Scharra

Bohužel zfilmování mé nejoblíbenější knihy od mistra Kinga nedopadlo tak skvostně, jako u jiných jeho děl. Na to je ale kniha až moc napěchovaná různými postavami, které za uzavřený obchod provádějí různé "rošťárny.". I tak se ale filmu povedlo zachytit život na maloměstě a postupné zvyšování napětí mezi jeho obyvateli. Je vidět, že rozpočet pro film nebyl nijak obrovský, takže je mnoho věcí jen naznačeno. Jen škoda že některé postavy nedostaly svůj zasloužený prostor. ()

danny_21

Jedna z těch průměrných filmových adaptací jednoho z těch nejlepších románů Steva Kinga - hlavně díky tomu, že atmosféru, která v románu panuje, se tvůrcům absolutně nepodařilo vystihnout, a to nemluvím o vynechání některých stěžejních postav postav a událostí a o zmršeném čáry máry fuk konci. Je vidět, že "Královy" nápady je potřeba uchopit úplně jinak - Franku, prosím o remake !!! Abych jen nehanil, líbila se mi hudba a to, že možnost střihnout si ďábelského našeptávače Lelanda Gaunta dostal Max, neměl chybu - tak nějak jsem si ho představoval. Co mi ale nejde do hlavy - PROČ OBCHODNÍK S HRUZOU ? - Nezbytné věci jsou naprosto výstižné, pane distributore - 55 % ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Za mňa jeden z lepších filmov podľa knihy S. Kinga. Knihu nepoznám. Príbeh je vcelku zaujímavý. Herecké výkony sú nadpriemerne. Atmosféra filmu je slabšia takmer celý film až nakoniec sa to zdvihne na maximum. Charaktery postáv sú napísané priemerne. Veľké plus má u mňa hudba teda aspoň v záverečných titulkách. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Tuomijoki

Na knihu to nemá ani v nejmenším, už jen proto, jak je kniha dlouhá a skvěle napsaná. Tohle je jen velmi slabý odvar, na některých místech opravdu odfláknutý. Takové slabší tři hvězdy. ()

chlebo

Ako veľký preveľký Pištov fanúšik privriem, respektíve si vypichnem obe oči a hodím jedny z tých slabších troch. Rozvláčne ako detský sopel a plytšie než Balaton (no, kráľ prirovnaní zo mňa nebude, ale hádam ma drahí priatelia chápete). Ako psychologický thriller tiež nie, napriek perfektnému hereckému obsadeniu. Pre mňa netypicky vážnym spôsobom by som to zhodnotil ako film pre 'nikoho' - Pištových fanúšikov so sklonmi hltať jeho knihy jednoznačne fraška, pre artových ufónov nič zaujímavé, lebo ani ufilozofovať k smrti sa nad tým v takomto podaní nedá, ako rozprávka pre deti - (viď moju poznámku o sopli) a ako telenovela pre vyžraté mačkofilky asi tiež len do miery malomestských nie príliš rozpitvaných vzťahov. No napriek tomu, že Needful Things (do češtiny tak spektakulárne preložený Obchodník s hrůzou) zakopáva kde sa dá, tak úplne na hubu nejebne a z dvojhodinovej stopáže som hodil ledva solídneho dvasdsať minútového šlofíka. ()

Zaplo05

Ač jsem nikdy nečetl Kinga tohle mě ohromilo! Možná proto, že sám pracuji jako seller. A cena kterou si hlavní postava žádala za "needfull things" byla malá, vlastně jenom taková protislužba - a to je málo za svoje sny. Nebo snad ne ? ()

Hjuud

To nemělo cenu dokoukávat. Toto veledílo nejde zkrátka vůbec zfilmovat. Jednu hvězdu dávám za snahu, druhou za to, že to nebyla zas taková nuda. Myslím, že pointou tohoto díla je onen úlisný pan Gaunt, který se ke všem chová příjemně, ve skutečnosti pak všem nahání hrůzu. Tady to byl dědek, který vysedával i v kavárně, oblejzal Polly, bavil se i s Pangbornem (i když jedna z hlavních point knihy bylo, že se setkali až na konci). Na rozdíl od Shawshanku a Zelené míle zde je pointa spíše v mezilidských sobeckých vztazích a vnitřní psychologii, které nelze na plátno přenést. Inu, polosračka. ()

Pitryx

Tak hned zpočátku velké plus hudbě. A zbytek?? No, jako vždy u páně Kingových věcí. Roztahané, nabité spoustou postav, rozebírání jejich psychologie, spousta hluchoty. Zajímavé snad pouze tématem a herci. Zase musím uznat, že jsem viděl větší hovadiny, které byly zfilmovány, takže, slabší podprůměr. Podruhé raději ne. 2015030311224/11558 ()

HEED

No jo, manipulace s lidmi, mocná to zbraň jest. Aneb jak málo stačí aby zlo proniklo do našeho podvědomí. Někde jsem slyšel že štěstím našim nejsou statky. ()

djbarrel

Zpočátku solidní atmosférický horor, bohužel zhruba v polovině, když šerifovi dojde o co jde, se to začíná sypat. Atmosféra je nulová a začíná se z toho stávat spíš fraška. Naštěstí to zachraňuje povedený konec. 55 % ()

calculus

Zase se jednou potvrdila mnohokrát opakovaná zkušenost s kvalitní knižní předlohou. Kingovy Nezbytné věci jsem kdysi četl jedním dechem, film zůstal daleko za očekáváním. Není to ale jen problém konfrontace kniha versus film, to by nebylo fér. Ve skutečnosti mohl být natočený lépe. ()

m.xFuck

Škoda velká škoda jest Eda Harrise pro tenhle film. Překvapivě dobře zvolený představitel Alana Pangborna dojíždí na nablblý scénář. A ta přepálená scéna na konci tomělo být co? To už by i ta nepovedená knižní byla lepší. Bohužel jen další průměrná Kingovská adaptace. ()