Die Hart: The Movie

• USA Die Hart

Kevin Hart, hrající verzi sebe sama, se vydává na neohroženou výpravu s cílem stát se akční hvězdou. A s trochou pomoci od Johna Travolty, Nathalie Emmanuelové a Joshe Hartnetta by se mu to mohlo podařit. (Prime Video)

VanTom

Když nedorostlý Kevin Hart hraje pořád stejně, proč si rovnou nezahrát sám sebe? Třeba při umanutém pokusu vytrénovat se na akčního hrdinu hlavních rolí pod dohledem svérázného kouče ("cageovsky" přehrávající Travolta). Nápad to sice není úplně k zahození, ovšem otravný aktér se svým ukřičeným projevem dvakrát nepobaví ani kvantem narážek na jiné akční geroje, ani nijak záživnou akcí. Ještěže ho usměrňuje krásná&schopná Nathalie Emmanuel. ()

JohnSmith

Nápad to nebyl špatný, i když je od začátku jasné jak to dopadne. Bylo vidět, že Travolta a Hartnett si svoje role užili a byli super. I Jean Reno byl fajn, i když by se do role spíše hodil nějaký hrající režisér. Co je ale největší průšvih celého filmu? Tradičně Hart. Vůbec nechápu, že nějaký producent vyhodí peníze na film s tímhle poděsem. Ten člověk je vyloženě trapný, neumí hrát a buď křičí nebo se tváří jako by zrovna tlačil na hajzlu. ()

sedm.1

To, že se jedná o poslepovaný seriál do jednoho celku, jsem se dozvěděl až po shlédnutí filmu, ovšem tuto informaci tu nehodlám jakkoliv řešit, jelikož to nemá pro tento samotný snímek jakýkoliv význam, co tu ovšem řešit hodlám, tak to je otázka, co to sakra vůbec bylo? Jako upřímně, nepatřím mezi ty nejnáročnější diváky a rád se nechám pobavit kdejakou blbostí, ovšem přesně něco takovéhoto ve mně budí dojem, že scenáristé jsou už opravdu asi úplně v hajzlu, jelikož toto je fakt čirá zoufalost, snažící se sice být na oko originální a nápaditý, ovšem ve výsledku je to jen krutý zmar, snažící se diváka pobavit, výsledný efekt je ale zcela opačný, většinu publika tudíž spíš jen svou hloupostí, nevídanou naivitou a nesoudností naštve a znechutí. Kevin Hart je fakt břídil a bez mučení se přiznám, že ho jako herce ani trochu nemusím, jelikož většinou ztvárňuje strašně nesympatický a iritující idioty, no a co tenhle břídil tedy nevymyslí? Vytuní to a tak se rozhodne, že idiot bude hrát idiota, tedy Kevin Hart bude hrát Kevina Harta, a bude to strašná psina. Psina to ovšem není, nevtipný idiot totiž nepřekvapivě zůstal nevtipným idiotem, možná tedy snad ještě větším idiotem než kdy jindy, celá ta zápletka je pak též strašně pitomá a triviální, k tomu i totálně předvídatelná, za celou dobu se tu navíc nevyskytne jediná úsměvná, natož pak snad vyloženě vtipná scéna, postavy, respektive jejich herečtí představitelé, vesměs velmi nepěkně přehrávají, no já na této podívané prostě nemohu najít jediné pozitivum, tedy krom toho, že je to naštěstí fakt dost krátké, jinak je to ale celé zkrátka takzvaný výstřel do prázdna, jenž určitě nestojí ani za minimum pozornosti. ()

dannyyy odpad!

Novinka 2023, čumím na to 30 minut a mám hodně velké déjà vu. V hlavě mně lítá myšlenka, že umím asi cestovat v čase, protože už jsem to viděl a dávno. Odpověď je taková, že jen slepili jednotlivé části 10-minutových dílů seriálu z roku 2020 a postujou to o tři roky později jako film. Ojeb, jak sviňa!!! A stejně je to kravina. ()