Den & Noc

Krátkometrážny / Animovaný
USA, 2010, 6 min

Réžia:

Teddy Newton

Když se Den, radostný chlapík, setká s Nocí, cizinkou jasně temnějších nálad, přeskakují jiskry! Den a Noc se zpočátku jeden druhého bojí a mají k sobě nedůvěru a rychle si jeden druhého znepřátelí. Ale jak začínají poznávat jedinečné kvality toho druhého, docházejí k závěru, že každý z nich nabízí odlišný pohled na stejný svět. Přátelství jim oběma pomůže objevit zatím nepoznané. (HBO GO)

Allien.9

Sice mi hned nedošlo, že se dívám na další krátkomentrážní film ala Pixar (animace tak totiž vůbec nevypadá), ale pak jsem si to užila se vším všudy. "Pro ptáčky" však stále vede, a to na celé čáře.;-) ()

Tsuki

V prvních vteřinách jsem byla trochu zmatená, o co jde, ale hned se ukázalo, že jde o vizuálně hezky promyšlený a originální nápad. Jednoduchým příběhem to taky fungovalo, takže rozhodně hodnotím jako jeden z lepších a především originálních kraťasů. ~(4,0)~ ()

Dzeyna

Výstižné! Jak vše začíná od rána až po večer. Skvělé nápady a ztvárnění toho, co jde vidět ve dne a co naopak pouze v noci. ()

Slarque

Pixar má laťku, pod kterou jeho filmy a filmečky neklesají, obdivuhodně vysoko, ale tohle bylo zřejmě to nejslabší, co jsem od nich viděl (70%). ()

Chrustyn

-Předfilm Toy Story 3- Jako vždy geniální nápad okořenění kouzelnou vizuální stránkou a takovými parádičkami, že jsem byl na těch pár minut absolutně unešen. Kouzelné. ()

Stanislaus

"Den bez noci a noc bez dne je jako kniha bez stránek!" Tím chci říct, že tato dvě protichůdná období k sobě přes mnoha kontrastů patří a v tomhle animáku je to krásně (doslova) vykresleno. Animace je jednoduchá, ale roztomilá a celkový nápad nebyl vůbec špatný. ()

duklak2

Tento "kraťas" jsem viděl v kině před filmem Toy Story 3. Z prvu to působí jako trailer, ale za chvíli naběhnou titulky a vy s úděsem zjistíte, že to byl vlastně "film":-) Každopádně graficky vyvedený. No uvidíte sami. ()

mm13

Už teraz sa trasiem na prvý celovečerák Teddyho Newtona. Ten chlapík má obrovský potenciál. Day & Night ma pobavil, ohúril a hlavne dojal. Možno najkrajší kraťas aký som kedy videl. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky