Po tom, co Anička odstranila Coufalovou z cesty, si na ministerstvu kultury nadělala pár nepřátel. Vlasta se jí snaží bránit v kontaktu s Vichrem a za donašečku jí mají i mimo kabinet. Anička si z toho těžkou hlavu nedělá - nevzdává se a vidí další šanci, jak postoupit zase o schůdek výš. Vidina volného místa vedoucího kabinetu ji motivuje dodělat si vysokou školu. Znovu se objevuje Lobbista Šíma a vycítí, na co by Anička mohla slyšet. I přes veškeré Vlastiny snahy držet Aničku od Vichra se oba setkávají. A přeskakuje mezi nimi jiskra. (prima+)

Sa.sa

Tak Anička vystrčila drápy a jde si pevně za tím co chce! Novinář dostal to co si zasloužil, ale řekl bych, že se nepoučil... No i takto se dá získat vysokoškolský titul: přes postel, za peníze i konexe 😢😢😢 Sice to není tak výjimečné, ale krásně ukázáno... Tak hurá Anička postoupila na Pátý schod... ()

castor

Řeší se, kdo nahradí šéfovou kabinetu ministerstva kultury. Jen ten vysokoškolský titul by se Aničce šiknul. Ostatně i Nagyovou spolužáci znali z televize, skrze studia ji měli poprvé vidět až u státnic. Inspirace páry Nečas a Nagyová či Šárka a Stanislav Grossovi a celkově politickým prostředím v první dekádě nového tisíciletí je patrná. Anička se snaží ministru Vichrovi zavděčit, jak se dá (i když na pracovní večeři ji pozve on, následná sklenička je dialogově dost mimo). Tak či onak si svými současnými i předchozími kroky nadělala několik nepřátel. Má ovšem zajímavého spojence, lobbistu Šímu, který potřebuje informace, a na oplátku nabízí zajímavé benefity. Herci jsou až na drobné výjimky velmi slušní: Pavel Batěk, Jiří Vyorálek, Vladimír Škultéty (coby ředitel Netík) a pochopitelně ústřední Eva Podzimková. Ale i třeba taková Ivana Uhlířová hrající Vlastičku, která se drápe na post šéfky kabinetu. ()

patti1

Na seriál se vždy vyloženě těším, je to jeden z nejlepších v posledních letech. Jen mě u tohoto dílu přišlo trochu nepravděpodobné, že by se ministr  svěřoval řadové pracovnici, byť atraktivní, s docela důležitými věcmi týkajícími se vlády. Ale třebas to tak chodí, že někteří chlapi začnou od jistého okamžiku přemýšlet něčím jiným než hlavou. Schválně píšu někteří, nechci se jich dotknout všeobecně 😀 Ale tomu získávání titulů bych i věřila. ()

fabecc1222

Na tomhle schůdku si Anička spíš připravuje půdu pro další schody, než že by vyloženě skorovala a zdolávala další krok. Už je jasný, že i jí samotné došlo, jak se na to vlastně musí, a jaké jsou její přednosti. Vykreslení Plzeňských práv víc než jasné, je fajn, že je vše ukázáno tak, aby se vlastně nikdo nemohl urazit, ale zároveň se dá spousta věcí snadno domyslet. ()

Bozvav

Pátá epizoda, jenž v sobě zrcadlí kauzu plzeňské vysoké školy a rozdávání titulů jak na běžícím pásu, lobistitcké hrátky i personální šachové partie na ministerstvu kultury byla docela nudná. Nepomohla ani násilnická vsuvka, kde Krčka dostal přes pusu, ani Aničino prozatím úspěšné šplhání nahoru. Tak debilní ministr, aby se radil v podstatě s řadovou sekretářkou, se kterou ani nespal, o tak důležitých věcech, jako je vyjádření nedůvěry vládě, by se snad nestalo ani v Čechách. Jasná pararela s Nečasem a Janou Nečasovou je evidentní, nicméně zde je Nečas vykreslen jako téměř slabomyslný chudák, co podlehnul svodům mrchy. Což je zcela mimo prokázanou realitu. Doufám, že ten scénáristický inteligenční sešup dolů nebude pokračovat. Za mne 35%. ()