Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Emo-haunter

Poctivé scifíčko, které jsem si užil, už jen díky oblíbencovi Stallonovi, kvalitnímu záporákovi Snipesovi a kundě Sandře Bullock. Fajná výprava, kostýmy, vizuál, spoustu good hlášek a nápadů. Jen trošku více akce chybělo, více se tu za mě žvanilo než dělala řežba. I tak jsem se ale bavil a nemám problém se čtyřma hvězdičkama. Jinak ještě cením odkazy na spoustu jiných filmů! :) 7,8/10 ()

Marys

Tak tu len v skratke - neodporúčam veľmi pozerať s 30-ročným odstupom, pokiaľ ste o filme predtým nepočuli, nepoznáte súvislosti, okolnosti, atď. Ja som tú chybu spravil a prišlo mi to nanajvýš smiešne. Snažil som sa vcítiť do tej doby akčného sci-fi, no veľmi sa mi to nepodarilo. Toto pravidlo sa dá aplikovať na veľa filmov, tento mi ale hneď zarezonuje ako exemplárny príklad. ()

Strike

Od tohodle filmu Sly lepší nenatočil ( před tím taky moc ne). Fantastickej byl hlavně Snipes, kterej se díky tomu dostal trochu nahoru. ()

jilda

Super nápad na film o tom, co se nám brzo možná stane, ocitnem se ve světě, kde osobní svoboda, maso, sex i sprostá slova jsou pro neše dobro omezeny nebo zakázány.Naštěstí se objeví nekonvenční policat z minulosti a sťavnatě brutální gangster , kteří to správně rozhýbou. ()

FunThomas

Byla to opravdu legrace.:) Přes celkový nádech filmu, který nutí člověka se neustále smát, se v něm najde pár skvělých pasáží, které mi navždy utkvěly v hlavě...takže..."Simone Fénixi!..." ()

kujon

Naprostá klasika mé teenager éry :-) Když bych film bral jako čistý akčňák, tak bych ho asi směle šoupnul do Béčkového pytle, avšak je zde díky bohu ještě další aspekt - vtip. Ano, film je proklatě vtipný, v určitých pasážích by se dalo říci, že jedna hláška střídá druhou. Určitě to není dokonalý film, ale já osobně jsem se u něj dokonale bavil - 5* ;) Edit: Minulý týden opět viděno, taktorkáte ale v 720p a to jen potvrdilo moje 5 star hodnocení :-) ()

Thomm

Na tenhle film koukám pokaždý, když ho dávají v televizi. Klasickej oldschool akčňák, co mě nidky nenudí a kde Stallone vypadá ještě jako správnej tvrďák a Snipes zas jako pravej parchant. Film má rychlé tempo, spád a dost dobře a vtipně vymyšlený svět v budoucnosti. Navíc je tu taky jedna z mých nejoblíbenějších hlášek vůbec a to ta "mušličková". Na tu se těším vždycky nejvíc :-) ()

A. Murray

Film je dobrý jak po stránce příběhu tak i po stránce dialogů. Zvláště Simon Phoenix. Co věta to perla :) Ačkoliv se ze studia AB Barrandov s dabingem moc neukázali. ()

zdenur

Nášup ve stylu Futuramy v drsnějším podání. Festovní obsazení v čele s hláškujícím Stallonem na každém rohu. Skvělé ztvárnění budoucnosti, jeden z filmů mého dětství. ()

memoman

Akční sci-fi komedie,která má všechno,co k tomuto žánru patří. Nenajdeme tady sice žádnou inovaci,ale spoustu povedené akce,spoustu supervtipných hlášek a lehce zparodovaná známá sci-fi témata kryogeneze a přísně kontrolovaná "dokonalá" společnost budoucnosti. Tam se po letech zmrazení ocitnou jako vždy frajerský policajt Sly Stallone a věčně vysmátý vrahoun a pošuk Wesley Snipes,který se svým blond melírem vypadá jako správný padouch k světu. Když se pak ti dva perou,násilí neznalí obyvatelé i policejní sbor Los(San)Angeles se rozhodně nesmějí. Pak pomůže jedině lehce trhlá a sexy Sandra Bullock,která si naštěstí libuje v retru,a tedy tak trochu ví jak bojovat proti násilí. A proti přihlouplému šéfovi a ne zrovna čestnému starostovi. To vše ve skvělých exteriérech,kde je samá zeleň,skleněné budovy,vejcovitá auta a lidé chodí v japonských kimonech. Výborné gagy,převážně související s etikou a technologiemi doby (virtální sex,mušličky vs. toaletní papír,morální statut:)). A mezi vší tou akcí vyčnívá i myšlenka o svobodě,jak zazní z úct vůdce odbojářů. A také o tom,že žít v nenásilí neznamená zbavit se zbraní a schopnosti bojovat,ale být vždy připraven. ()

Sandeagle

Kdybych film viděl jen s českým dabingem, hodnotil bych minimálně o jednu hvězdičku méně. Naprosto skvěle a šíleně pojatý záporák vyhoněný do dokonalosti Snipesem (scéna kdy dvě minuty střílí po Stallonovi laserovou řezačkou a pak mu jí naštvaně hodí k nohám se slovy "Tak co je sakra špatně?", je klasika) a je potěšení se dívat na Bullock v jiné, než střeleně romantické roli. Film pobaví a neurazí. Vadou na kráse je pro me jednoznačně přehrávání u vedlejších rolí, které osobně nemám vůbec v lásce. ()

Pitrsss

Krásný film s excelujícím Stalonem a krysími hamburgery. Je to naprostá klasika svýho žánru, na kterou se vždycky rád podívám. Nechybí tomu vůbec nic. Nechutná představa budoucnosti, Stalone, který kašle na slavné 3 mušličky místo sexu alá helma na hlavě upřednostňuje šoustání/mambu/šuky-šuky. Další důležitou věcí je hezká holka a somozřejmě překrásně kryplící Wesley Snipes...Kombinace toho všeho dělá z demolujícího muže velkou parádu. Oblíbený film. ()

Ad4mson

Škoda Brambilly, že se po tomto kousku již dále neuchytil. Stallone je ve vrcholné formě, Snipes prvotřídní zmetek a.....Panebože co tady melu hubou nadarmo, TOHLE je přece kult!!! ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)