Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

ivan_drago

Jedno z nej scífek jaký kdy kdo natočil. A taky z nejvtipnějších. Všichni hlavní představitelé odvádějí nadstandartní výkon a přispívají k vynikající atmosféře filmu. Navození reality totalitního města je dokonalé. Akční scény jsou chytře a umě natočené. Film prakticky nemá slabé místo a dá se na něj koukat furt dokola. Vřele doporučuji. ()

Jizni Tlapa

"Je ti zima, nebo se mě bojíš"? Wesley Snipes s blond čírem a "zamrzlý" Sly ve skvělé akční komedii, která baví, překvapí skvělými dialogy , akcí a San Angeles, ve kterém naleznete i Schwarzeneggerovu knihovnu. Sexy S.Bullock a zakřiknutý B.Bratt představují skvělé obsazení vedlejších rolí. Vynikající kamera a dokreslujicí hudba působí nezapomenutelným zážitkem a slibuje tak, že po vzoru hláškujícího Johna Spartana se vrátit do mrazáku rozhodně chtít nebudete! Přidávám se k Viktooorce (zajímavý komentář) Buďte dobrý!!! ()

karlik4801

V době kdy šel tento akčňák do kin, bych si ho určitě užil více, ale v téhle době je to pro mě klasická tuctovka, bohužel. I když Stallona mám rád a ve filmu se mi líbil, mlaďoch jeden. Příběh je propracovaný, jen škoda nějakých zbytečných dialogů a otravné centrály. Částečně to byla ale fakt sranda, scény se Snipesem. ()

Ryuuhei

Nehorázná akční hovadina, která nebyla skoro vůbec vtipná a už vůbec ne nápaditá. Tedy, za dobrý nápad považuju leda tak až dystopicky přeslušnělou budnoucnost, která trestá i jen za pouhé vyslovení sprostého slova (ačkoliv je trest až nápadně moc lehce vyhnutelný). Ale jinak? Blbost, těžké klišé a nemalá nuda. Stallone je dobrej, to ano, Sandru Bullock bych tu pomalu ani nepoznal (vypadá skvěle), ale jinak skutečně nic, co by dostálo svému hodnocení. Už jen proto se dostávám na samotnou hranici 1*, protože mi přijde, že tu každý hodnotí na základě čistého pobavení se. A já jen tápu, čím? Humorem, který skutečně nefungoval? Akcí, která byla akorát tak o zběsilém střílení do všeho a do všech? Opravdu nevím. ()

lennyd

"Schwarzeneggerova presidentská knihovna." "Nebyl to náhodou herec?" "Stal se presidentem?" "I když se tu nenarodil, jeho popularita si vynutila změnu ústavy." A stačí se podívat na Floridu - Arnold je na cestě. Doufám, že tímto podobnost budoucnosti s filmem končí -- bezkontaktní sex a mušličky na záchodě opravdu nemusím :) ()

BS

Že už se v roce 2032 budeme mít takhle dobře?:)) Dr. Cocteau: "Buď dobrý, Johne Spartane." John Spartan: "Buď v prdeli!" ()

Redswif

Akční film, který se mi vcelku líbil, katastrofická vize budoucnosti(pro mě určitě;-) a v ní souboj hodného a zlého chlápka z minulosti. Občas je to teda až moc přetažené, občas až pitomě nereálné, ale prostě jsem se celou dobu bavil. Pokus udělat dojavou scénu s Spartanovu dcerou vyzněl do nicoty a vůbec jsme se nedozveděli jak se používají "tři mušle"! ()

tnp101

Nářezová, nahláškovaná akčňárna ze staré školy s hromadou povedených gagů čerpající ve většině případů na téma neandrtálec v budoucnosti, plná originálních nápadů a s „bad ass“ klaďasem, záporákem i ženskou hrdinkou, kteří od diváka v žádném případě nevyžadují, aby je bral vážně, což platí i u filmu obecně. Jednoduše se usaďte a bavte, o víc tu nejde. Jeden z kousků, co mě pravděpodobně nikdy neomrzí a to finále je „epic as hell“! RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A teď již můžeme přejít k Blu-ray disku této akční klasiky. Jelikož se jedná o starší snímek, od kterých se většinou nečekají zázraky po obrazové ani zvukové stránce, bezpochyby potěší, že to „Demolition Manovi“ v HD formátu sluší. Obrazu s poměrem stran 2,35:1 byste často jeho věk netipovali. Po celou dobu jsem nezaznamenal viditelný škrábanec, či podobný nešvar, jež často u starších snímků vídáme. Až na nějaké výjimky je obraz i uspokojivě ostrý a nechybí ani detaily, které opravdu vyniknou ve světlých scénách, což platí samozřejmě také o ostrosti. Barevné podání je také chvályhodné. Barevná paleta je široká a i přes časté jakoby rozpití, což bych z velké části označil spíše za tvůrčí záměr, dodávají přepisu příjemnou naleštěnost. Když už jsme u barev, musím pochválit i výtečné podání černé. Přepis je doprovázen minimálním množstvím zrna a celkově bych jej označil za více než uspokojivý. Nic úžasného jsem popravdě řečeno neočekával, ale tento přepis, přestože není dokonalý, či už vůbec ne referenční, ukazuje film v tom nejlepším světle a troufal bych si říct, že i co se týče možností zdrojového materiálu. U zvuku, který je v originále zastoupen DTS-HD 5.1 MASTER je už nějaké to stáří na první poslech očividné. Stále ale na poměry podobně starých snímků zní velice dobře. Stopa je sice orientovaná spíše na přední reproduktory, ale hlavně v akčních scénách umí docela šikovně využívat i ty prostorové. Nejen v akci je také hojně využíván subwoofer. Detailů v pozadí dialogů zas tak moc nečekejte. Samotné mluvené slovo naproti tomu tento lehce negativní, ale jistě odpustitelný fakt zastiňuje, je totiž hlasité a kupodivu velice čisté, což se u takto starých filmů také zrovna často nevidí (resp. neslyší). Velmi čistě a rázně pak zní i hudební složka. Obecně vzato, moderním snímkům se ve zvukovém podání nemůže rovnat, ale film si především fanoušek s jejím doprovodem užije naplno. Český dabing je povedený. Jelikož se však jedná pouze o stereo stopu se značným šumem, je rozdíl mezi originální a českou propastný. Z pohledu bonusů bohužel chválící část recenze končí. Na disku totiž najdeme pouze audiokomentář režiséra a producenta a trailer v SD. Komentář je sice docela kvalitní, ale k plnému uspokojení ani zdaleka nestačí. Samozřejmě není ani vybaven českými titulky a bohužel chybí i anglické. Pro hromadu anglicky nemluvících diváků se tudíž jedná víceméně o bezbonusový disk. Titul tudíž mohu doporučit jen fanouškům filmu. Ti jej dostanou v dosud neviděné/neslyšené kvalitě a k tomu s relativně zajímavým komentářem navíc. Snímek by si však zasloužil ještě minimálně nějaký filmeček o natáčení. 60% () (menej) (viac)

geklon

Asi první skutečný akční film, který jsem viděl, nepočítám li Želvy ninja a Star Wars. Byl jsem fascinován a překvapený tou neomalenou a neutuchající bezohledností a agresivitou....v devíti letech jsem to nedokoukal, takže jsem se nemusel konfrontovat s tím, že po výborné půlce jde film do háje a stává se z toho větší pohádka, než kterou bych v těch devíti byl ochoten akceptovat, ale co si budem povídat, chtěli bychom dnes zažít něco tak intezivního a sylvestrovskystalonevskýho...jako tenkrát v devadesátým čtvrtým. ()

noriaki

Narážek, že vykastrovaná společnost San Angeles vypadá jako vlhký sen progresivistů a různých aktivistů, se v posledních letech vyrojilo víc než dost. Mají něco do sebe, ale nebýt dystopické budoucnosti, tak by Demolition Man skončil jako tuctové béčko. Sylvester Stallone byl toho času na sestupu, Sandra Bullock sice na vzestupu, ale doopravdy se proslavila až o rok později, a jokerovský padouch Wesley Snipes sám film neutáhne. Ani akce dvakrát neoslní, takže zbývají jen narážky na idealizované město. Arnold Schwarzenegger má Běžícího muže, Stallone tohle. Dva zdánlivě hloupé filmy skrývají překvapivě chytré poselství. ()

dANo

Niekoľko hlášok (napr. tá o tom prezidentovi Schwarzeneggrovi:) a typické akčné "sci-fi" scény z tohto diela dobrý film nespravili... takže obyčajný priemer. ()

Všivák

Proč jste mě rovnou neuvázali za prdel!! Kadence hlášek ve velkém stylu. Film má skvělý český dabing. Ta budoucnost je vážně boží. Ráj pro všechny rebely. ()

Compadre

U mě osobně totální kult. Když jsem viděl Demolition mana poprvé, bylo mi asi 13 a od té doby tenhle film uznávám jak svatej obrázek. Zkrátka a dobře....stejně tenhle film všichni známe, že jo.. tenhle filmek má všechno. Dva superdrsňáky - Johna Spartana a Simona Phoenixe, skvělou akci, hlášky, celkové ztvárnění města budoucnosti San Angeles roku 2032 (to je dva nula tři dva) , hudba taky ujde...To se musí vidět...a buďte dobří! :-) ()

JohnSmith

Moc pěkná akční sci-fi.Sly je jako vždy drsnej,ale jde mu i vtip a Snipes?Myslím,že krom Bladea neměl lepší roli.Jeho Simon Phoenix je very bad motherfucker.Jen doufám, že se takový budoucnosti nedočkám.Nerad bych chodil v pyžamu,měl pouze virtuální sex,nejed maso a spousta dalších věcí. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)