Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

peto12

Trochu slabší film od Slyheo, ktorý sa mi páčil. Ale dalo sa to pozerať, lebo i tu i skvelý herec Wesley Snipes. Herecké výkony dobré, dejovo slabšie sci-fi. ()

Martin741

Demolition Man je uleteny projekt z buducnosti, ked aj pivo s biftekom bude povazovany za priestupok voci zakonu .... A za kazde sproste slovo bude taktiez nejaky trest. Sam seba povazujem za cloveka, ktory zaviedol filmovu prax namiesto teorie, a keby som sa mal pozerat z tohto uhla pohladu, /hladanie ustrednej filozofickej myslienky .../, tak filmu by som musel dat 1 hviezdu. Ked vsak ale vypnem mozog a necham sa unasat 115 min zabavy spolu s vybornymi hercami Stallone, Snipes a Sandra Bullock, tak musim dat vysoke hodnotenie : 78 % ()

Hees

John Spartan si bude musieť dávať pozor na jazyk, aby nedostal príliš veľké pokuty za ostrú reč. Výborný film, ktorý opisuje budúcnosť aká skutočne môže nastať. Herecké obsadenie, ktoré mi v tomto filme veľmi sedelo. ()

rakovnik

Akční sci-fi bejkárna, která ukazuje, že svět beze zbraní nestojí za nic a bez sexu to sice jde, ale není to ono. Už jen trest hibernací, kdy vlastně nevíte o sobě a o světě, postrádá smysl - proč trestat lidi spánkem? Každopádně si myslím, že Sylvester, Wesley a koneckonců i Sandra si natáčení pěkně užili, jako si tuto oddychovku z doby, kdy byli Sylvester a Arnold velkými soky mezi akčními hrdiny, také zřídka užiji. ()

honajz2

Není to moc dotažené, jak děj (třeba jsem pořád čekal, jestli náhodou ta Spartnova dcera nebude u povstalců, že by se s ní setkal - a ono nic), tak ten svět celkově a závěr taky mohl vypadat líp. Ale jinak si nemám na co stěžovat, protože svůj účel to plní dobře - nenudí to, pobaví to, párkrát jsem se i dokonce zasmál, akční scény jsou fajn, na dvě hodiny to vystačí bez vaty a dokonce to celé má ještě nějaký přesah! Popravdě mi tenhle film trochu připomněl tuhle epizodu Gumballa, která má podobný nápad, jako tady s tou zdejší antiutopií. Líbilo se mi to dost a rád bych dal vyšší hodnocení, ale své mínusy to prostě má. To ale nemění nic na tom, že bych si to klidně někdy v budoucnu pustil znova. 4* ()

marcek

Tak tenhle "akčňák" se mi fakt líbil. Stallonea a Snipese mám opravdu rád. Nejlepší scénka je, když Stallone potřebuje papír na záchod (bo neví jak se ty mušle používaj) :) ()

Abes

Rozdávat pěsti na dálku a doprovázet to hromadou hlášek ve velkých písmenkách. O tom to tenkrát bylo. O tom byl Demolition man. ()

shyster

Sylvester na sklonku éry svalovců natočil velice vtipný a akční sci-fi film. Wesley Snipes se do role psychopata přímo vtělil. Nechápu tedy, proč Sandra Bullock je tak uznávána herečka, ale což, tenhle film nestojí na ní. 70% ()

MrPierc

Výborný sci-fi film s "ještě" hvězdou Snipesem a Stallonem ve své největší slávě. Pomsta po 36 letech v budoucnu může začít ..... ()

Attta

Stejně komediálně akční nářez jako Total Recall. Vynikající hlášky a vtipné scény, skvělý záporák a nádech akčnáků 80. a 90. let. ()

Flaxik

Veliká převeliká škoda, že si Sly, Wesly a Sandrasly (zní to blbě, já vím, ale nepsal jsem to já, to Ten Druhý) nezahráli společně v nějakém dalším filmu, tady jim to fungovalo naprosto nádherně. Po Tango a Cash další film, u kterého mi bylo líto, že už skončil. Buď dobrý a rozviň svůj klid. Památná věta "Já svůj klid rozvinul, teď rozvinu ten jeho!" ()

bourec

Tohle pošlu do maxima, Protože kombinace sci-fi, tvrdý akce mezi Slyem a Wesleyem, a neuvěřitelně vtipnejch dialogů si nezaslouží nic jinýho než 100%. ()

Nach

Devadesátková srdcovka, která neztratila nic ze svého původního kouzla. Akční nářez, který je samozřejmě béčkem jako vyšitým, ale přesně takovým béčkem, kterému bez mrknutí oka hodím čtyři slunce a v repríze se na něj podívám znovu. Marco Brambilla stvořil film a svět, který vyčnívá nad jiné podobné, je snadno zapamatovatelný a samozřejmě již i legendární. A to zcela zaslouženě. 80% ()

wohna

Stallone a Snipes. Tyhle akční borce mám fakt rád. Filmy ve kterých hráli byli a jsou super. Celej film sem se bavil. Vtipný, akční. Co víc si přát. Hláškující Sly a Wesley. "buď dobrý" "buď v prdeli"', ''Budeš toho litovat zbytek tvýho života, celý dvě vteřiny!'', ''Za porušení slovního morálního statutu'', ''Vražda, smrt, zabití'' - přesně tohle na tom filmu miluju. Ten film se neokouká ()

C0r0ner

Dozvuk osmdesátek, kde hrdinové hláškují a zloduši se s nikým moc nemazlí. Parádní sci-fi, kde se švadlena Stallone tříská se zabijákem Snipesem za asistence zmatené Sandry Bullock. Osobně si nedovedu představit budoucnost, kde by byla zakázaná sprostá slova, protože s učitelským platem bych byl na mizině tak za tři dny. "Buď v prdeli!" 90% ()

Andre3000

Aspoň víme kde se Futurama inspirovala :-) Film, který mě dstal a můžu se na něj kdykoliv podívat znovu. Výlety do budoucnosti v podání filmových režiséru jsou většinou blbosti k pohledání, ale Demolition Man je prostě jiný, je výjimečný. Nejlepší role Wesleyho Snipese v životě !!! Nejde mu prostě nefandit :-) ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)