Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

SeanLSD

Na rozdiel od Stalloneho neskoršieho SUDCU DREDDA, v ktorom je demokracia neúspešný sociálny experiment minulosti a musela nastúpiť istá forma fašistickej vlády, aby udržala poriadok v dezolátne spustošenom svete, DEMOLÁTOR je vo svojej východiskovej pozícií optimistický. V skorej budúcnosti je Amerika prekvitajúca záhrada a zabudnutý bol práve zločin... - až kým ho ktosi neprivedie späť... a kým nevysvitá, že vládcovia tohoto sterilného raja sú vlastne ešte horší diktátori - pretože úspešní. Oni už totiž dosiahli toho, o čo sa Sudcovia iba snažia - svojho vlastného, perfektného poriadku. Kto sa im protiví a odmieta ich predstavu dokonalého sveta, je odsúdený stať sa odpadlíkom žijúcim v kanáloch, problematickým vredom, ktorý má odrezať zločinec z minulosti, extravagantný psychopat Simon Phoenix, ktorý sa však vymyká kontrole.. - podobne ako na jeho zastavenie z kryospánku povolaný ďalší navrátilec z primitívneho 20. storočia - policajt John Spartan. Chytrý sebareflexívny film, zaujímavý aj ako sci-fi vízia budúcnosti a pritom stále spĺňajúci funkciu výbornej akčnej zábavy dopadol neporovnateľne lepšie ako ešte viac presahujúci POSLEDNÝ AKČNÝ HRDINA z toho istého roku a zdá sa, že medzi nimi muselo byť spojenie už počas realizácie (v DEMOLÁTOROVI sa takmer prorocky dozvedáme, že Schwarzenegger sa stal prezidentom a Stallone v POSLEDNOM AKČNOM HRDINOVI zasa stvárňuje Arnoldove úlohy). Problém je jedine v tom, že celý originálne rozvrhnutý koncept, prekvapivo detailne vykreslené prostredie (v priezvisku hlavnej ženskej hrdinky odkazujúce na Brave New World Alousa Huxleyho), ako aj konflikt autoritatívneho ideálu a problematickej demokratickej slobody, v spojení s vpádom zastaralých zvykov a hodnôt 20. storočia, sú ku koncu stále viac zanedbávané v prospech akčnej rutiny 90. rokov. Nezáživné demolovanie a sústredenie na nenápadito realizovanú záverečnú konfrontáciu dvojice hrdinov zmetú všetko ostatné - skvelo vykreslený nový svet, triedny boj budúcnosti aj súboj prítomnosti a minulosti, desiatky takmer rozmrazených najhorších zločincov starých čias aj skutočný boj namiesto toho, aby všetko proste iba vybuchlo a bolo po problémoch. ()

Nivenx

Skvělý film, který už jsem viděl mockrát a pořád mě stejně baví. Sylvester jako polda a Wesley jako brutální zločinec. Na mořské mušle, nebo Phenixovo eskapády se nedá zapomenout. 70% ()

Mylouch

Kulturní i fyzické střetnutí mezi současností a primitivismem 21.století. Lehká podívaná, v níž mám nejradši scénku s rozhlasovou stanicí s archivními reklamami ()

HorrFi

V dětství jeden z mojich nejoblíbenějších akčních filmů ikdyž to neni čistě akční film. Naposled jsem tenhle film viděl snad když mi bylo 14, ale hlášku: ,,ty zmrd* jsou rychlý"... jsem si pamatoval dobře ... :D:D Když jsem na to kouknul nedávno, tak mě to už tolik nenadchlo, ale pořád je to dobrej film se Stallonem a Wesley Snipesem :) ()

Triple H

Ako malý som to videl nenormálne veľa krát. Tie srandičky plynúce zo stretu budúcnosti s minulosťou pobavia aj dnes. Pesnička "Som Hot Dog", mušle, Schwarzeneggerova knižnica, morálny kódex...:-) Snipes je perfektný a film má IMHO veľmi podarený slovenský dabing. ()

eJacques

...Stallone v typické roli hrdiny, co všechny zachrání, se v tomhle snímku opravdu ukázal... Perfektní scénář s nepřeberným množstvím vtípků a gagů ukazuje možná ne až tak vzdálenou budoucnost, do které konečně někdo přinesl oživení... Stallonemu sekunduje Sandra Bullocková, no budiž pochválena alespoň její pěkná postava... Nuda v unuděné společnosti ustane ve chvíli, kdy se na scéně objeví Simon Phoenix (Wesley Snipes), který v každé scéně pěkně čeří vzduch a mě neskutečně pobavil... ()

fantoci

Překvapivě docela zábavná záležitost. Díky obrovským rozdílům mezi minulostí a budoucností zde dochází k opravdu vtipným situacím. Navíc Sly má fakt výborný hlášky (např.: "Buďte dobrý!" - "Buď v prdeli!"). ()

Decker

Rozhodne jeden z tech povedenejsich akcnich snimku Sylvestera Stallone. Zde mu dokonce sekunduje dalsi akcni hvezda Wesley Snipes a spolu dotvareji nadprumernou akcni podivanou, okorenenou o vtipne hlasky a drsny humor. ()

drexik

Takovou utopistickou vizi budocnosti bych si asi odpustil. Bez chlastu, masa a výměny tekutin!!! A aby tomu tak nakonec nebylo, máme tu Johna Spartana a Simona Phoenixe. Demoliční párty s plno parádnímí hláškami. Budeš v televizi :D ()

Cedr

Jedna velká hláška. Film mého dětství a kdo jej neviděl, prostě nebyl tenkrát "in" :) Nevidím v tom velký kult jako někteří, ale klasika to jistě je :) ()

Vecko99

Vynikající akční komedie z blízké budoucnosti, kde se nemluví sprostě a neexistuje kriminalita. Film, který více pobaví hláškami a vtipem než akcí. Snipes a Stallone předvedli výborné výkony. Buď dobrý!!!! ()

Saraph

Člověk by řekl, že lidsvo je od generace k generaci horší, ale ono ne, rok 2032 je plný neviňátek a policie dokonce ani nemá prostředky k nakládání s příliš nebezpečnými lidmi. Přesně jsem si vzpomněl na Back to the Future, další zkreslený pohled na budoucnost. Na to, že rok 2032 tu bude za 19 let, to tedy máme co dohánět. ;) Snímek pěkný a vtipný. Když Stallone použil pokutní lístky jako toaletní papír, málem to se mnou seklo. ;) ()

chelseaman22

Inu budoucnost vypadá růžově. Když se oprostím od neumětela Snipese, Sandra a Sylvester jsou prostě skvělí. Zejména sex v budoucnosti bude stát rozhodně za to (pokud tedy upřednostňujete sebeuspokojování). Po vizuální a futuristické stránce film prostě nemá chybu. 68% Celosvětový příjem k 7. 8. 2018: $159,100,000, což je 2,79 násobek rozpočtu ()

Sfinkter

Film, kterej mě naprosto překvapil! Žádný zbytečný scény, jen akce a totální nahuštěnost v podobě hlášek, rozplýval jsem se, když zazněla památná frázička "say hello to my little friend", původně pronesená mladým Pacinem ve Zjizvené tváři. A vzhledem k tomu, že původní záměr rozhovoru o Schwarzeneggerovi jakožto prezidentovi nebyl v roce 1993 ničím jiným než otázkou dobrého vtipu a on se o deset let později stal kalifornským guvernérem, nelze jinak, než přičíst tvůrcům asi hodně nechtěnou nadčasovost, ale o to větší to je zážitek, i když doufám, že nic jiného jim už nevyjde :) ()

Sonnik

The future isn't big enough for the both of them. Nejbéčkovštější béčko ze všech. Skvělý Sly a ještě lepší Snipes. Má všechno co by měl takovýhle oldschoolový akčńák mít. Oba dva drsňáci si to válcují budoucností a neserou se fakt s ničím. Sly navíc velice vtipně zaučuje Huxleyovou do staroamerické mluvy. Škoda, že takových dobových odvazů se už netočí víc. "Be fucked." ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)