Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Dauphin23

Je to síce kravina, ale pobavila, sem-tam aj rozosmiala. Snipes celkom dobre zahral. Sly bol za burana a táto rola odpovedá jeho hereckému umeniu. Vzhľadom na rok výroby dobre spracované efekty a scéna. ()

pelegryna

Není v tom sice nic na vážnou zamyšlenou, ale kostýmy,dialogy a hláška" Do tohohle století putěj snad každýho...! Prostě musí uspokojit oko diváka. ()

misofanko

Milujem styl filmu, kde sa miesaju akcne sceny s vtipnymi komentarmi. A ked ich sam Sylvester, hrdina vsetkych dob, rozprava? Ja mam jednoducho slabost na tieto zalezistosti, kde sa clovek viac smeje ako byt napnuty z akcnych scen. ()

nemcis

Pro mne jednoznačně kultovní film. Stallona moc nemusim ale do tohoto filmu se hodil skvěle. Snímek je nabitý vtipem a akcí určitě žádná nuda. Záporák v podání Snipese neměl sebemenší chybu.Tak snad jen .... Buďte dobří :) 5* ()

Socirel

Skvělá akční podíváná s mými oblíbenci Sylvesterem, Wesleym. Film se odehrává v nedaleké, velmi nepravděpodobné budoucnosti. Příběh je sice nedotažený, ale pokud ho neberete vážně, dokáže i pobavit. ()

hanzikk

Asi jeden z nej akčňáků se Stallonem. Film byl plný akce se vtipnými scénami a ani to nebylo tak nereálné jak to normálné bývá. ()

Rayers

Něco tak vtipnýho jsem ani nečekal :) Nadčasové, vtipné, sebe-parodující, šílený Snipes, testosteronový král Sly, panna Bullock... Ústřední idea fašismu se však s přibývajícími léty zdá stále reálnější, což už tak vtipné není. ()

ajne

Prostě výborná akční sci-fi komedie. Co dodat? Plejáda výborných herců, velice slušně zpracované trikové efekty, které neztrácejí glanc ani po letech a Rob Schneider, který zde překvapivě nehraje trapného tupého blbce, a to se cení. Slušná oddechovka, která se nejlépe slupne s pytlíkem popcornu večer u TV. ()

MaxDamage1

Docela podařený akční film,na kterém mi vůbec nevadilo se podívat i 10x a stále mě bavil. Sly a Wes předvedli slušný herecký výkon! ()

Mezerník

Spojení "Akční / Komedie / Sci-Fi (a Stallone)" v tomto případě funguje dobře... Možná ale kdyby se ubralo na akci a nadhledu (nepravděpodobné situace, přlišná zjednodušení apod.), bylo by z toho pět hvězdiček. ()

JARDAHONDA

Dva soci - Sylvestr Stallone a Wesley Snipes se v tomto explozivním hitu vrhají přímo doprostřed oslnivé kyberbudoucnosti, v které spolu svádějí boj na život a na smrt. Celkem podařený akční sci- fi snímek, je spleticí bouřlivé akce a humoru.. Film se stal kultovní TV záležitostí. U mě dobrý **** ()

neo101

Ano, takhle má vypadat akčňák s komediálními prvky. Pravdivé lži nebo Demolition man patří jednoznačně k nejlepším v tomto žánru. U Demolition mana je to vyšperkováno skvělou představou budoucnosti. Zajímavé, že se tvůrci vždy nějakým způsobem dostanou k "fašistické společnosti" (Gattaca, Equilibrium...) Mírumilovné San Angeles, kde se nesmí mluvit sprostě a v podzemí přežívají živli toužící po svobodě ničit si plíce kubánskými doutníky, číst pornáče a žrát žebírka? Výborné. Hlášky pak doslova zlidověly. Buďte dobrý, Buď v prdeli, Cocteau ať chcípne, Vidíš tu někde krávy Einsteine? , Rozviň svůj klid , Ty zmrdi jsou rychlí.. A Snipes blonďák je opravdu bezva. Já se boooojííím.... ()

Indio

Je ti zima? nebo se mě bojíš?, toho budeš litovat do konce života, obě dvě vteřiny. Konfrontace poldy z 90.let s budoucností a s vrahounem s tváří Wesleyho Snipese. ()

jawjaw

Pobavilo ma ako si Stallone usiera už v roku 93´ zo Schwarziho, prijemne spracované. Obával som sa záporáka ale Wesley ma milo prekvapil ako to dobre zahral. ()

shakeXL

Dobré hlášky, spousta akce, skvělé trio: Sly,Snipes,Bullock. Je to samozřejmě akčňárna kdy po sobě lidi vystřelí 300 tisíc nábojů a nikdo neumře ale pokud tenhle film nebudete brát hodně vážně, je to dobrá zábava. ()

Godless

Porovnanie súčasnosti s nereálnou budúcnosťou bez násilia. Chvalabohu natočené odľahčeným komediálnym spôsobom. Hlavný hrdina ako aj jeho protivník zahrali veľmi dobre. Oboch hercov poznám a svojich rolí sa zhostili bravúrne. Pre Stalloneho to nie je životná rola, ale akčná sci-fi komédia mi k nemu sadla ako uliata. Všetky tie hlášky, akčné scény a vízia akože dokonalej budúcnosti bez prehreškov ma vtiahli do deja a držali moju pozornosť až do konca. Dobrý herci vo vedľajších úlohách, zaujímavá vízia budúcnosti, dostačujúca akčnosť a zároveň komediálne odľahčenie ako i Stalloneho rebelstvo a odmietajúci postoj k novodobým vymoženostiam robí z filmu Demilition man nezabudnuteľný zážitok. ()

marcelita

Bud dobrý a nevysvětlené mušličky na záchodě,prazvláštní pozdrav,konec klasického sexu,pletení jako náhradní program věznů..............film z buductnosti...........té nejmín pravděpodobné..........prostě vtipnéé. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)