Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Melly.pro

Fakt klasika. Sice v roce 1993 neměli ani ponětí, jak to tu bude vypadat v roce 2010, natož v roce 2032, takže například CRT monitory jsou usměvné, ale Stallone a Snipes to vyváží svojí notnou dávkou narušení tamní "harmonie". -"Buď dobrý." -"Buď v prděli!" :D ()

AxelWers

Celkom fajn sci-fi, len Snipesa mám odvtedy zafixovaného ako herca hrajúceho negatívne úlohy. Ináč mám tento film celkom rád a nemám problém si ho pozrieť viac krát. ()

Torgal

Zakaždým keď ide tento film v telke, tak nikdy neodolám a s chuťou si ho vždy pozriem. Neuveriteľne zábavný akčný film stavajúci na perfektnej dvojici Stallone+Snipes, ktorá v roku 2032, vo svete obývanom samými "přizdisráčmi", narobí riadnu paseku. Tomuto filmu sa dá vytknúť len máločo, je to taký posledný dozvuk béčkových 80-tych rokov s hrdinami striekajúcimi testosterón na všetky strany, len s výbornou výpravou, dobrým scenárom a veľmi solídnou réžiou. 8/10 ()

Kingjiri

"Pošli maniaka, aby chytil maniaka." Stydim se, že jsem tuhle akčkní klasiku vidět až teď, ale lepší později, než vůbec. Pro mě nejlepší film, kde hraje Wesley Snipes (Blade mě moc nebere) a jeden z nejlepších, kde se objevil Sylvester Stallone. Oba borci se navíc díky dobrýmu scénáři skvěle doplňujou svýma hláškama a jejich závěrečná bitka stojí za to. Sandra Bullock splnila svůj úkol a jako pořádná šťabajzna dělá oběma bouchačům pohledný křoví. Jenom doufám, že se zde představený přeslušný budoucnosti nedočkáme, páč já bych díky svojí ne příliš slušný mluvě neměl za pár dní ani na zaplacení nájmu:) Objektivně je za čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že už jsem dlouho neviděl takhle zábavnou akční komedii, přihazuju pátou slabší. ()

PEZ

Tuto akcnu sci-fi klasiku som videl viac krat, ale bolo to uz velmi davno. A preto som si okrem hlavnych hercov a hlavnej dejovej linie az tak vela nepametal. Po rokoch mozem s prehladom konstatovat, ze sa jedna o jeden z najvtipnejsich akcnych filmov 90. rokov. Tolko popkulturnych narazok, hlasok a aj vybornych zanrovych napadov sa len tak nevidi. Navyse film sluzi ako krasny odstrasujuci priklad utopistickej spolocnosti, ktora konverguje do fasiszmu. Ja sa pridavam a kricim, prec s politickou korektnostou! Je skvele vidiet hlaskujuceho Sly-a v plnej sile, Wesley-ho este predtym ako zacal tocit Straight-To-Video filmy a mat problemy s policiou (pre zmenu tou realnou) a mladucku a chutnu Sandru Bullock. Je mile vidiet vo vedlajsej roli Denis Leary-ho a Rob Schneider-a (a ako komparzistu Jack Black-a :)). A potesi vcelku realne vykreslena buducnost (rok 2032 nie je az tak daleko) - auta su zaoblenejsie, displeje v nich sa stavaju realitou, tablety nedavno prerazili. Len ta kriminalita nie a nie vymiznut. :) Musim este dodat, ze akcne sceny boli dynamicke, najma kamera bola vynikajuca. Celkovo, dobry akcny film, no hlavne vyborny zabavny film. Aj po 20-tich rokoch! ()

Dimo

V málo filmech je hlavní "klaďas" a "záporák" tak skvělou dvojkou, jako v tomto, skvělýma hláškama našlapaném akčňáku. Mínusový kredit za každé sprosté slovo je zárukou skvělých momentů, protože každé "shit, či "fuck" doprovodí bzučák elektronického hlídače pořádku a vyplázlý tiket... No a ve filmu to bzučí furt. :) Sranda, doporučuju. ()

chrispe

Podle mě je to prostě perfektní. Snipes je skvělej záporák a Stallone tomu taky pěkně dává. Takže, i když to není bůh ví jakej trhák, dávám za pět. ()

papaguy

90-kový béčkový sf-akční výplach s potenciálem (nenaplněným) stát se kultovní záležitostí těžící z popkultury a postmoderny. Film se důsledně drží akční a komediální linky a při své cestě trousí skvělé nápady. Těmi je film doslova přecpán. Bohužel je však většinou nechává vyznít jako fórek do ztracena... Sly předvedl svoji standardně příjemnou polohu sympatického drsoně. Vadil mi Snipesův hysterický styl přehrávání. Naopak Bullock, většinou studená jako psí čumák, vyloženě potěšila (role policistky a fanynky Spartana a barbarského primitivního 20. století jí evidentně sedla). ()

PlutisMovie

Sly v roli sympaťáka, kterého rozmrazili po několika desitek let, aby pomohl zneškodnit uprchlého a velmi nebezpečného vězně. Zábavná akční sci-fi komedie, kterou musíte brát nadsázkou, jinak si film neužijete. Vtipy na učet akčních hrdinů z 70 - 90 let, jako je právě Stallone (Rambo), Jackie Chan, Nebo Arnold Schwarzenegger, zábavné poznávání nových věcí, které John Spartan, zatím co byl zmražen neznal, stará dobrá akce a tak dále a tak dále. 80! ()

Al44...

Dost přeceňovaný snímek - co se týká akce, nepřináší prakticky nic zajímavého - nesympatická a dost nudná hlavní záporná postava - celý děj je jednoduchoučký a místy postrádá smysl - některé trapné pokusy o humor - škoda, že více prostoru nedostal Jesse Ventura - slabší 3*. ()

hribisko

Sešívaná lůza musí být z Demolátora asi fakt na větvi, Sylva je totiž Sparťan jak prase a Džon vole k tomu, Saj_mon má všecky ty nagelovance těžce fpiči a s radostí by jim hodil do regeneračního bazénku zapnutý fénix, no a ta kráva, co je zřejmě z jedné půlky bolšoj Vladimír Iljič a z druhé intelektuál Aldous k sobě sešití, a kterou hraje ta fena Buldokova, to je jim spíš ke škodě než k užitku. No a ty zbylé slečinky, ty už je nijak nespasí, ty jenom leští lavku a snaží se v hlavě o malou násobilku, páč už myslí na to, co bude po té jejich oslnivé kariéře, no a takový sportovní manažér, to je přece něco, no né. ()

emdvojka

Ako sa hovorí, cesta do pekla je lemovaná dobrými úmyslami. Tak toto porekadlo platí pre futuristickú spoločnosť v San Angeles, ktorá aby uchránila dobro pred zlom vytvorila pokrivenú realitu bez násilia, lží, a čo je horšie, bez najmenšieho fyzického kontaktu...takže zabudnite na sex, zabudnite na dotyky... rok 2032. Tak práve do takéhoto zvráteného sveta za zobudí John Spartan, tvrdý policajt z roku 1996, ktorý pozná zvuk guliek i silu tvrdých rán. Prvotný šok z čudesnej krajiny vôkol neho však vystrieda vytriezvenie v podaní zločinca z jeho čias Pheonixa, ktorého stvárnil nik iný, ako Wesley Snipes. A práve táto stará škola, zo starého sveta sa spolu stretne v súboji na život a na smrť. Vtipné situácie v tomto akčnom filme vznikajú práve rozdielnosťou oboch svetov, kde v jednom svete platia pravidlá oko za oko... v druhom svete čistých ulíc a zelených trávničkov len prosebné vety od dosraných policajtov...no každopádne zábava..." ste potrestaný odobratím 5 kreditov, za porušenie slovného morálneho statusu" :-) ()

cure

Spolu so Sudcom Dreddom jeden zo slabších filmov Sylvestra Stalloneho. Normálne by to bolo za tri, ale 'vďaka' nevýraznému protivníkovi v podaní Wesleyho Snipesa dávam o jednu menej. ()

Razzor_82

"Je ti zima? Nebo se mě bojíš?" Devadesátková akční jízda s neskutečnou vizí do budoucnosti. Sly jsko drsný  hrdina. Snipes v roli psychopatického zloducha. Vše s kvalitní akcí a ledově chladnou atmosférou. 8/10 ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)