Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace... (oficiálny text distribútora)

Dinsberg

Už samotný název je dost zavádějící. Rozlišit mezi snem, vzpomínkou a představou by v tomhle filmu nejspíš nedokázal ani zkušený filosof. Rychlé střídání pestrobarevných světů, působících strašně uměle, napomáhá dějovému chaosu. Jediná linie, kterou lze snadno číst, je hledání "zatracené" manželky. A i ta je završena velmi zvláštním způsobem, kvůli čemuž film nemá žádnou katarzi. Třebaže Robin Williams je vskutku pan herec, nemožné na počkání a zázraky do tří dnů nejsou ani jeho doménou. ()

piglit

Pochybuji, že by někdo dokázal lépe natočit film dokonale vyjadřující termín "citové vydírání". A mimochodem Annabella Sciorra má na sedmičce vlevo nahoře kovovou korunku (poslední minuty filmu). ()

miligretchen

Asi žiju v jiném světě ... anebo se moje představivost rozplývá, když je něco tak těžce uchopitelné je najednou až moc předvídatelné. A nebo je můj snový svět natolik vzdálený od Wardova vizuálního ztvárnění snového světa, že se to prostě ne a ne potkat. Každopádně si netroufám vynášet jednoznačný soud. Dost možná je to jen moje vlastní jinak nastavená hranice ... ()

Hrabovo

Nezachránil to Robbie Williams,myslím,přeslazená slaďárna,která říká,že nejlepší je život po smrti a vůbec je to prázdné a nafouknuté a v posledku o ničem a pěkně barevně! ()

Binne

Příběh se odehrává na přelomu milénia. Otec od rodiny, milující manžel a lékař je více než spokojený se svým životem. Má překrásnou manželku a dvě krásné a chytré děti. Kariéra mu naplňuje každou ambici, kterou kdy měl, krásný dům zase veškerý komfort a vědomí každého dalšího dne pro něho znamená štěstí. Jednoho dne ale dojde ke strašné nehodě, při které zemřou obě jeho děti. Vlivem této tragédie končí jeho manželka v psychiatrické léčebně a náš hlavní hrdina hledá veškeré zbývající střípky štěstí na tomhle světě. Ačkoli se vše zdá být na "dobré" cestě, a vypadá to, že žena mu opět otevře své velmi bolavé srdce, Chris umírá při další nehodě. Tady v podstatě příběh začíná, tam, kde život končí. Tento počin je výjimečný svou odvahou definovat nebe, definovat jej jako cosi zcela abstraktního, kde jediné skutečné je mezilidský vztah, cit a láska. Chris se ve svém posmrtném životě ocitá na místě, kde slunce zapadá jen pokud si to přeješ, kde louky jsou nekonečné a květiny nikdy nevadnou. Nebe má přesně takovou barvu, jako jsi mu přidělil na omalovánkách v dětství. Neexistuje vztek ani neštěstí, jen krása a vděčnost za život i čas, který jsme mohli na zemi prožít. Jenže...Chris svou smrtí přišel také o jakýkoli další den se svou životní láskou. Vlivem naléhání a touhy po tom spatřit ještě naposledy její tvář se dozvídá, že jeho žena spáchala sebevraždu. Ti, kteří si sáhnou na život nicméně v nebi nekončí, čeká je věčnost v jejich nejtemnější myšlence. A tak se Chris vydává na cestu do Danteho pekla, ze kterého vyjde se svou ženou nebo nevyjde vůbec. Příběh je nesmírně krásný, sentimentální ale decentní ve své výmluvnosti. Rozhodně se ale nejedná o film vhodný pro každou náladu nebo do každé situace. ()

Chladek

Od tohoto filmu sem čekal mnohem víc. Je skvěle prezentovaný a navíc získal Oscara za vizuální efekty. Ve filmu se mi ale vizuální efekty až tak úchvatné nezdály. V tomto filmu mě ale zaujalo zajímavě stvárněné peklo, Cuba Gooding, Jr. a záměna osob. Když se dovíte, že Albert je Ian, Leona je Marie a převozník je Albert je šokující. Samozřejmě největší dojem na mě opět udělalo Cubovo zvednuté obočí. ()

me3x®

Čo k tomuto filmu dodať? Je to môj druh filmov. Môj obľúbený žáner, ktorý niektorí neznášajú, iní milujú. Ja mám Robina rád, ale k tejto herečke mi akosi nešiel. Ale inak nemám čo vyčítať. to spracovanie bolo super. také farebné, a farby a maľby a kresby to je môj svet. A fantázia a realita spolu. Film, ktorý sa bije s Veľkou rybou u mňa o prvenstvo. Ozaj, ešte jedna vec sa mi nepáčila. Ten záver bol trochu divný, taký ako z new age spolu s hinduizmom. Možno práve preto má Big Fish trochu navrch. A to stvárnenie posmrtného života, cítil som v tom trochu Lewisovsky vplyv (kniha Veľký rozvod neba a pekla). ()

Pavlin

Jsou věci lidské a božské a tady jsou namíchány do převizualizovaného guláše.Jako romantický film poněkud těžkopádné.Jako film o posmrtném životě naivní,málo naděje a hodně strachu.No a jako fantazy moc slaboučký scénář.Takže nakonec zbývají jen skvělé triky,které drží film pohromadě.Nic nového nepřináší,jen přešlapuje na místě a hledá co stejně nikdy nemůže objevit. ()

DooFooS

Prazvláštní, až kýčovitým způsobem zpracovaný příběh, na kterém mě zaujalo spíše než pastelově tvárné nebe Dantovo vyobrazení pekla. ()

megajalec

to je tak, keď vám kolegyňa požičia film :) možno vizuálna stránka, ale tie dialógy, dej, to ma vôbec nebralo a čudujem sa sebe, že som to dopozeral ()

yatan

obsahovo zbytocne prazdny a sentimentalny, vizualne dokonale namiesany gycik, ktory ale neurazi a skor potesi ludi so zmyslom pre farby, fantaziu a odreagovanie v depresivnych dazdovych dnoch..annabella ma najnakazlivejsi a najsexi smiech na planete..7.5/10 ()

benny159

Úžasný film, ktorý dokáže vizuálne, aj emotívne pohltiť. Fantázia spojená s duchovnom....krásny príbeh, čarovná výprava. Pohladenie pre dušu. Žiaden film vo mne nevyvolával také pocity ako tento. ()

jokerik

Zajímavý pohled na život po smrti (i před smtí). Dojemný a impozatně barevný snímek. Věřím, že Robin Williams byl stvořen pro typ rolí - jako tato a Cuba Gooding Jr. si za tuhle roli může na košili vyšít hvězdičku. Vedle Robina ani jednou nezakopl. ()