I malé deti vedia, že pes je najlepší priateľ človeka... Málokto však vie, že mačky by to strašne rady zmenili! Vlastne by chceli zájsť ešte o čosi ďalej a s ľuďmi sa nielen spriateliť, ale si ich aj podrobiť a vládnuť im! Ale pekne po poriadku... K vyhroteniu odvekých sporov medzi mačkami a psami došlo z jedného jediného dôvodu – ľudský profesor Brody (Jeff Goldblum) je totiž už len krôčik od prevratného objavu prípravku, vďaka ktorému by sa už žiaden človek na svete nemusel obávať alergie na psie chlpy! Je pochopiteľné, že psy sú preto odhodlaní jeho experiment chrániť aj za cenu vlastných životov. Mačky zase plánujú podniknúť hocičo, len aby mu zabránili uspieť a - och áno, popritom plánujú prevziať nadvládu nad celým svetom! Šéfuje im nebezpečne bystrý kocúr Pán Tinkles, ktorému sa po nečakanom odchode ostrieľaného psieho agenta do dôchodku odvážne postaví viac-menej náhodný náhradník - neskúsené šteniatko Lou! (TV Markíza)

messiah

Střeštěná fantasmagorie která pobaví. Kočičí Ninjové, nebo kočičí Mafioso pod útlakem lidí - velká prča. Kočky nejvííííc!!! ()

otík

Celkem originální nápad i zpracování. Dokonce to bylo i vtipné, takže jsem věru spokojen a film si zaslouží zcela bez diskuse tři hvězdičky. ()

tomeek

Nemám rád filmy, kde hlavní hrdina je zvíře (pes hrající basket atd)... Tohle je ještě podstatně divnější, ale malé ratolesti asi budou hýkat smíchy... ()

Aargh

Méně infantilního a více inteligentního humoru, než jsem vůbec čekal. Já se bavil skvěle. A tentokrát musím pochválit i český dabing. ()

filmmovier

Nejlepší rodinný film, jaký kdy vznikl o zvířatech. Příjemná komedie se zajímavým příběhem, dost dobrými vtipy a vším okolo. Mě se tahle špionská akční věc líbila fakt dost. 80%. ()

Lachtaan

Kravina nad kravinu, to jsou přesně americké rodinné komedie. V první dekádě tohoto tisíciletí ale v televizi nic jiného neběželo a právě toto období bylo tím, kdy jsem já vyrůstal. Takže mě neminulo mluvící Babe, naspíděný Stripes ani rozmanitá Šarlotina pavučinka. Ze všech těchto rodinných kýčů jsou Cats & Dogs asi jediný vtipný kousek, který bych si dal možná ještě v nynější době. Jen bych byl velmi opatrný, jestli chci oběma (velmi podobným, co se týče zábavy) dílům věnovat svůj omezený čas. ()

lennyd

Ač si lidé myslí, že jsou vládnoucí rasou na Zemi, opak je pravdou. Jsou jenom rukojmí ve staletí trvající válce mezi kočkami a psy. V dnešní době mají sice psi navrch, ale křehké vedení nemusí trvat nikterak dlouho. Své v tomto boji má sehrát vakcína na alergii proti psům, kterou vyvíjí profesor Brody (Jeff Goldblum), a která by psům zajistila trvalé vítězství. Ale kočky se jen tak nevzdávají, a chtějí se vakcíny zmocnit, aby její účinky mohli obrátit. A tak se na dvorku u Brodyů odehraje největší souboj ... Obdobně jako filmy typu Kdopak to mluví nebo Dr. Dollitle mají mluvící zvířátka (mimina lze taky brát za taková zvířátka) vždycky úspěch. Do stejné kategorie zapadají Cats & Dogs, aniž by některak vyčnívaly. Scénář se docela povedl (nejvíc se mi líbil Zvoneček a jeho trable se služebnou a ruské špi-kotě), ale jak některé vizuální efekty (digitální až hrůza), tak herecké nevýkony lidských herců (včetně Jeff Goldbluma) film vrací zpět do průměru... Docela by mě ale zajímalo, jak by se na film dívala moje neteř, která zbožňuje kočky nade vše, a nějakej čoklík jí nesmí přijít na oči :) ()

Redswif

Sice bych veděl o lepších, ale také tu je mnohem větší množství horších filmů. Takže když jsem na tohle musel s mladší sestrou do kina tak jsem ani tolik netrpěl ;-) ()

oveckaoa

Podle myšlení dnešních názorů bych měl dat odpad jelikož zde mluví zvířata :-) ale já ho nedám. Docela slušný film po zvířecí stránce na konci jsem se taky nasmál :-) ale po lidksé stránky herců je to tragédie takže 80 procent. Na to že jsem od toho nečekal nic naprostá spokojenost. Co mě překvapilo je jméno režiséra od člověka který později natočil neskutečnou sračku jménem Maska Junior jsem nečekla tak dobrý film. ()

sskrblik

Hořké zklamání, těšil jsem se, že to bude zábavné od začátku až do konce. Bohužel co tak dobře na začátku začalo hned i skončilo. A to si myslí, že se z tohoto nápadu dalo vytěžit rozhodně víc! ()

cross

100% klasická, akčně-špionážní komedie, která si dělá srandu a využívá všech zaběhaných žánrových klišé. Vize psích a kočičích tajných služeb je téměř dokonalá a mimika psích agentů je občas až neuvěřitelně sladká. Celkově však film působí dosti nevyváženě, chaoticky a trochu nudně. ()

Molir

Hoodne dobre jsem se u toho bavil. Nekolik hluchych mist jsem vzdycky projel diky rychlosti ziskane v pasazich, ktere maji opravdu skvely svih plny ruznych narazek (nejen) na Bondovky (i kdyz ty byl zjevne hlavni inspiraci). A delka je tak akorat, aby toho nebylo ani moc ani malo. Jo a videl jsem originalni verzi, dabing ne. ()

sellsakul odpad!

Tak tento film si pamätám veľmi dobre, pretože sme na ňom boli v kine (školopovinná účasť). Vtedy som mal asi 12 rokov a viem, že som sa na túto sračku nemohol ani len pozerať a netrpezlivo som čakal na koniec filmu, ktorý chvalabohu prišiel už po 80 minútach. Čo k to mu dodať? Mačky chcú ovládnuť svet a psy sa im v tom snažia zabrániť:D:D:D (scénka, kde mačka obviaže človeka o stoličku je fakt cool:D) Vo VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI HRUBOM ŠTÝLE ODPAD AKO DELO!!!! ()