Fér hra

• USA Fair Play (viac)

Kvůli nečekanému povýšení v nemilosrdném hedgeovém fondu se jim vztah začne rozpadat pod rukama. A v ohrožení nejsou jenom nedávné zásnuby. (Netflix)

Padme_Anakin

Začátek slibný, rozjelo se to velmi dobře a první půlka šlape parádně, s politováním jsem však nucena konstatovat, že finále a rozuzlení bylo přitažené za vlasy, vyhnané ad absurdum a tím to pro mě ztratilo uvěřitelnost.. Nicméně jedná se o celkem slušnou vztahovku s několika podnětnými myšlenkami.. ()

Marze

Psychologicky sexualni film v nemz se da napeti krajet o patriarchalnich normach v korporatni kulture a genderove politice, o bazeni po penezich. Nezamenitelne postavy, talentovani herci. Emily (Phoebe Dynevor) a Luke (Alden Ehrenreich) a jejich vyvoj vztahu. A jeden soutezivy hedgeovy fond. Film se ponoruje do takoveho extremu brutalniho dramatu, az se stava hloupym. Podoba se erotickym thrillerum z devadesatych let, ale ma moderni nadech. Film vas asi dostane do spatne nalady, protoze je dost osklivy. Konec byl katarzne uveritelny. ()

castor

Nekompromisní svět financí a investic versus mladá láska, jejíž váhu navíc čerstvě pozvedlo zasnoubení. Ve světě, kde se vyplácejí víc než půlmilionové provize za zvládnutý obchod, běží šuškanda, že mladší verze Sama Worthingtona dostane flek portfolio manažera poté, co ten poslední ve vzteku rozsekal kancelář a zmizel. Jenže místo nakonec obsadí sympatické děvče z historické seriálové romance Bridgerton, která s ním (navzdory firemním pravidlům) sdílí jednu postel. Chápavý přítel je samozřejmě šťastný spolu s ní, ovšem zase tak horké to s tou přejícností nebude. Vztahy a zvraty charakterů jsou poměrně uvěřitelné a výživné, stejně tak (ne)uvědomění si, že i ambice mají mít své hranice. Ani jsem nepotřeboval nějaký šokující převrat. Velký chlapský svět, korporátní vyprázdněnost, s ní nervózní atmosféra a dva velmi slušní herci. Nepolíben výše zmíněným seriálem si jméno Phoebe Dynevor zapamatuju. Vlastně nakonec příjemné překvapení a lepší tři hvězdy. ()

Arsenal83

Celkom slušná dráma o tom, či je viac vzťah, láska alebo kariéra a prestíž. So zjavne feministickým pohľadom, kde muž je zas len neprajný zmrdík a tak trochu vlezoprdel, pokiaľ to ide. No a samozrejme, že láska ide bokom, keď muž zistí, že žena je od neho lepšia, šikovnejšia. Takže za to mínus, aj za ten koniec, aj za démonizáciu patriarchátu. Napriek tomu táto dusná hra má čosi do seba, hoci napríklad na lízanie ochechule, ktorá v tom momente začne krvácať, nuž na to som naozaj nebol zvedavý. Ani na žiadosť o ruku chlapa celého ofrskaného menštruačnou tekutinou. ()

sedm.1

Fair Play je opravdu nečekaně parádní jízda, od které jsem toho tedy vážně příliš nečekal, ovšem ve výsledku upřímně smekám a nebýt opravdu pokaženého závěru, kdy se tvůrci způsobem poplatným všem těm současným trendům a hnutím až nesoudně přiklání na jednu ze zúčastněných stran sporu, tak bych šel klidně i na maximální počet *, jelikož mě to celé neskutečně bavilo, a to i navzdory minimálně dvěma faktům, které se ovšem ve výsledku nakonec ukázali jako naopak trefy do černého, a tím mám na mysli především v první řadě obsazení, ze kterého jsem tedy ze začátku nebyl vůbec nadšený, jelikož Ehrenreich na mě celou svou kariéru působí neskutečně nesympatickým a otravným dojmem, a Dynevor není ani zdaleka typem ženský, která by se mi líbila, jenže tady se v průběhu toho filmu oba rozjedou takovým způsobem, že ve finále jsem si v těch jejich rolích nedokázal představit naprosto nikoho jiného a oba tu podávají skutečně parádní výkony, které celému filmu jednoznačně dominují. Nicméně velkou chybou by bylo ale nezmínit ještě i postavu jejich šéfa, v podání Eddie Marsana, a to je pecka na druhou, kdy jsem vůbec netušil, co se v tomhle chlapíkovi skrývá a i když jsem s ním viděl už mnoho a mnoho jiných filmů, tak právě zde pro mě podal ten zatím nejvýraznější výkon a i on je hvězdou Fair Play. No a druhou záležitostí, která se z počátku nezdála úplně nejslibnější, je zápletka, která též sice na první pohled sice nedisponuje kdovíjakým nápadem, a ani nenabízí žádný zásadní zvrat, či překvapení, ovšem její zpracování je vyloženě luxusní a konkrétně třeba v podstatě celá druhá polovina filmu je jen jedna obrovská gradující pecka, při které jsem při všech těch konfrontacích ústředních postav ani nedýchal, o což víc pak zamrzel zmiňovaný pokažený závěr, který celou tu hru pořádně zazdil. I tak se ovšem jedná o vážně překvapivě zábavnou podívanou, kterou budu doporučovat skutečně na každém rohu, protože stojí opravdu za pozornost. ()

• Film sa natáčal v Srbsku od januára 2022. (Arsenal83)
  • Práva na tento film boli predané spoločnosti Netflix za 20 miliónov dolárov. (Arsenal83)