Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

cernakus

bože to byla píčovina. Po úseku, kdy se vachrlatá plachetnice změnila v robustní ponorku jsem to vypl a nedal odpad jen proto, že mám dobrou náladu. ()

JenYu

Příběh zajímavý, ale filmově hodně průměrné. P.S. Austrálie má oceán na dosah, tak mi přišlo zvláštní, proč mořské tvory dělali digitálně. ()

oblonskij100

Jako fanoušek plachetnic jsem tento příběh pozoroval se vzrušením od první minuty až do posledního úspěchu mladé jachtařky. Osobně bych při té poslední bouři stáhl kosatku, aby mě to tlačilo méně a pomaleji, ale také bych si vybral surfování  po vlnách. Co si tykám s Richardem Konkolskim a naučil mě, co je ráhno a člunek se můžu považovat za námořníka, potomka Fernãa de Magalhãese, mořeplavce.-))) ()

bonovox

Inšpiratívny príbeh mladej dievčiny, ktorá v 16 rokoch oboplávala celý svet. Na druhej strane podstúpiť toto riziko bolo dosť riskantné. Spracované je to ale celkom presvedčivo a na záver aj dojímavo. 70% ()

allegria

Pro mě skvěle natočený film, který chvílemi až připomíná dokument, takže trochu nechápu výhrady některých recenzentů. Zejména právě klíčové scény na moři byly úchvatné. Taky miluju skutečné příběhy o skutečných lidech. Jen víc takových příkladů ze života a svět bude hned o dost lepší. ()

imaginer21

Někdy Netflix opravdu potěší a tady se mu to podařilo. Sympatické a vesměs neokoukané obsazení umožnilo si vychutnat v té nejcivilnější podobě onu zázračnou pouť mladé dívky, která v roce 2012 dokázala na svůj věk nemožné - obeplout celou Zeměkouli na své jachtě, a to skrze ty nejdrsnější překážky, které jí oceán připravil. Cliff Curtis se v poslední době už objevuje vesměs jen v rolích starostlivých dobráků a tady mu to kupodivu dost sedlo. Nádherná výprava, obecně úžasný vizuál a ve finále i celkem pěkně odehrané emoce činí z tohoto Netflixu po delší době konečně opravdu podařený filmový zážitek. ()

soukyd33

Film, u kterého se nebudete nudit. Nikdy není pozdě na to, splnit si svůj sen! Neuvěřitelný příběh o nejmladší moře plavkyni. Přeplout sama celý svět, a projet přesně vyměřenou trať, nebude ale jednoduché. Dohodne se naše mladá moře plavkyně i s přírodními živly? Herecké obsazení super, a hlavní hrdinka sympatická. 👍 Herecké výkony super. Příběh neuvěřitelný. Efekty výborné. Doporučuji všem, kdo si myslí, že si svůj sen nemůže splnit. Hvězdiček 4 ()

KuceraJohny

Upřímně jsem nečekal, že by mě tenhle film dokázal takhle vtáhnout, ale zkrátka se to povedlo. Dívka a moře mi jistým způsobem připomněla další skvělý snímek Orel Eddie. Řekl bych, že je to natáčeno s podobným duchem a asi i proto mě to tolik bavilo. Přišlo mi vlastně užitečné, že snímek nebyl tak dlouhý, jak by asi mohl být, protože to kouzlo by se postupně mohlo vytratit. Tvůrci očividně netvořili dokument, ale spíše chtěli zachytit hezkým i dramatickým způsobem plavbu, jež změnila historii. Hudební podkres je výborný a záběry jak by smet. I když samozřejmě jsou zde pasáže, kde je jednoduché rozpoznat green screen. Vzhledem k neznámým hercům byl pro mě zážitek mnohem lepší a uvěřitelnější, takže casting supr. Celkově snímek hodnotím jako výborný objev a počin Jessicy Watson je pro mě dech beroucí. Příběh mě dokázal nadchnout a inspirovat, což je přesně něco co od tohoto typu filmu chci. Pokud divákovi vadí krátká stopáž, přeskočení určitých bodů, tak ať si pustí 210 Days: Around the Wolrd with Jessica Watson. ()

petrce

Neskutečně silný, emotivní a inspirativní příběh podle skutečné události. Pocítil jsem na vlastní kůži, jak se už tolik nemusím bát ani já a jít si za svými sny, i přes všechny těžkosti. Skvělá motivace pro všechny lidi s dobrodružnou náturou. ()

rostsoft

Mimořádný příběh o opravdu mimořádné a velmi odvážné dívce. Žel, bohužel by si toto téma zasloužilo trochu delší stopáž. Tento snímek je zaměřen pouze na city. Ovšem dívka se musí na moři vypořádat ze spousty problémy, která se na lodi vyskytly, a to jen z toho mála, co vím na Wikipedii. Každopádně stojí za shlédnutí, už jen proto, že se toto opravdu stalo a tato mimořádná dívka dosáhla kýženého úspěchu. Ale jak říkám, více se zaměřit na plavbu jako takovou a problémy s ní, nežli jen obírat kolem dokola její pocity a pocity všech okolo. Jasně být to tam musí o tom žádná. ()

griso

Recept: 3 vlny, jedna sexy mladá bez chyby na chrupe + loď, skvelí námet aj príbeh, prevedenie, ako by som siahol do vrecka s cukríkmi a ten najulepenejší sa mi podarilo vidieť, hviezdička za snahu ()