Carrie je odvážnou pilotkou vrtulníku, která se zaplete do vražedného spiknutí jistého šílence. Náhodou totiž narazí na zašifrovaný plán, s jehož pomocí má být ukradena nebezpečná zbraň, patřící do programu „hvězdných válek". Zařízení je uschováno v supermoderním mrakodrapu, odkud ho má ukořistit tucet vycvičených žoldnéřů. Začíná nerovný boj osamělé Carrie, která je navíc limitovaná časem, protože žoldnéři mají v rukou skupinu nevinných rukojmí... (Intersonic)

JFL

Nevídaná choreografie akčních scén podmíněná fyziognomií aktérů, ambiciózní filmové citace (Jasné nebezpečí, Shining), odvážné užití zpomalených záběrů, unikátní herecké výkony a "bimbastické" vyprávění o akční hrdince toužící po děťátku a procházkách v parku. Od absolutního guilty pleasure hodnocení dělí vážně míněnou prsatou variaci "Smrtonosné pasti" pouze to, že chvílemi příval nechtěné idiocie a fušeřiny naruší nějaké veskrze rutinní béčkové scény. Tvůrci navíc věděli, že monstrózně anti-sexuální Anna Nicole Smith je před kamerou v dramtické roli nepoužitelná, takže film zabydleli hrstkou vedlejších figurek, aby rozmělnili dopad jejích výstupů. Nicméně, asi aby byla zachována rovnováha universa, tak i vedlejší party skýtají řadu campových potěšení - počínaje fenomenálně teatráním (tentokrát to platí doslova) záporákem, který permanentně recituje Shakespeara, přes laurelovsky kariakturního ťulpase z ochranky až po grandiózní skvadru záporákových pohůnků, kde odlišujícími faktory zaměnitelných figur jsou takové věci jako upnuté kožené kalhoty, trvalá či gay roláček. Zážitek z tohoto provinile lahodného srance ještě umocňují nepoužité záběry, které odhalují nezměrné herecké kvality zdejšího "melounka" - známé hollywoodské pravidlo, že nejhorší je točit s dětmi a se zvířaty, se rozrůstá o položku "zfetlé celebritky". ()

Pohrobek odpad!

Těžce ozbrojení teroristé přepadnou losangeleský mrakodrap a vezmou četná rukojmí. Zaměřili se na nebezpečnou super-zbraň, která se nalézá v budově. Policie obklíčí budovu. Jeden z policistů Gordon Wisk (Richard Steinmetz ) netuší, že se v budově nachází i jeho žena Carrie (Anna Nicole Smith)... Geniální! Jasný důkaz toho, že se ve dvě ráno na satelitu vyplatí koukat na neznámá béčka. Děj samozřejmě - debilní Smrtosná past, herci - asi pornoherci. Ale Anna Nicole Smith!!!!!! Ty její vnady! Ty její rozměry!! Už jste viděli Bruce Willise vyzbrojeného ňadry šestkami a koňským zadkem likvidovat teroristy? Tohle si nesmíte nechat ujít - především ten začátek ve sprše - anebo ty "romantické" retrospektivy!! Vřele doporučuji!!! ()

Lacike

Nehorazna chujovina a kto ju bude brat vazne je chuj. Snaha urobit s Anna Nicole Smith herecku nevysla, lebo nielenze nevie hrat ale ona sa nevie ani nejak normalne tvarit. Cely cas struha divne kysle vyrazy. Ale akonahle doslo na postelove sceny, tak moje zaujatie voci jej osobe dost vyrazne stuplo. Kedze si jej jedine herecke prednosti uvedomovali aj producenti, tak tu ma hned tri eroticke sceny. No a k filmu. Je to tupa ale zabavna vykradacka Die Hard. Najväcsim prekvapenim su fakt dobre akcne sceny. O triedu lepsie natocene ako bolo u PM zvykom. Keby do hlavnej ulohy obsadili napriklad Gary Danielsa a Anna by tu bola len za bimbo krasku, tak to mohla byt videobeckova pecka. Ale Anna je mimo postele fakt nepouzitelna a miestami imbecilita scenara dosahuje absolutneho vrcholu, takze davam len 3 trashovo zabavne hviezdicky. ()

Vančura

Odpudivý (a podle minimálního počtu zdejších hodnocení i zapomenutý) filmový hřích devadesátek, jakých byla tato éra plná. Krajně stupidní děj zcela otevřeně vykrádá Smrtonosnou past a co dialog, to naprostá perla - větší přehlídku scenáristcké debility aby pohledal. Z dnešního pohledu film asi nejvíce zaujme hereckou přítomností Anny Nicole Smith, jejíž kolosální zadnice i prsiska jsou něco, co se už dnes jen tak nevidí (a co se dá jen těžko zapomenout; že by ale bylo zas tak o co stát...). Ve vhodném kontextu (a s určitou hladinkou v krvi) film asi může zafungovat jako stoprocentní guilty pleasure (na Festivalu otrlého diváka ještě podpořeno simultánním vtipným dabingem), ale osobně jsem se u něj až příliš často nudil a pokukoval po hodinkách. Kdyby přišla řeč na téma nejhorších filmů v dějinách kinematografie (kam se například řadí - podle mě celkem neprávem - snímek Robot-monstrum), osobně bych řadil Mrakodrap k horkým adeptům - debilnější (a zbytečnější) film jsem možná neviděl. ()

Xeelee

[FOD 2016] Až po projekci jsem zjistil, že konverzace jsou prej stejně debilní jako simultánní dabing, kterej mi přišel snad poprvé moc přestřelenej. Na tuhle vykrádačku Smrtonosný pasti se prostě musím podívat znovu a tuším, že hodnocení tohodle dílka, plnýho bizarních postaviček a nezáměrně vtipnejch scén, půjde nahoru :-) ()