Break Point

• Veľká Británia Break Point

Navštivte grandslamové a další slavné turnaje po boku talentovaných tenistů, kteří dělají všechno pro to, aby vstoupili do dějin bílého sportu. Seriál plný akce a napětí. (Netflix)

campix

Netflix sportovní dokusérie umí. Break Point není výjimkou. Minimálně první série je velmi povedená a roztažená do deseti dílů sleduje celou sezńu na okruhu a může se do hloubky více věnovat příběhům vybranných tenistů. Komplexní přehled s několika postavami vytaženými do popředí. Druhá série se už vůbec nepovedla. Nenabízí nějaký ucelenější přehled sezony a sleduje především několik amerických tenistů povětšinou druhého sledu, jak se snaží prorazit a pokud se to nedaří. Skáče se dál. Hodně jednostranný fan servis, který podkopává výbornou první sérii, jelikož ti opravdu top tenisté si štáb do soukromí nepustí a pokud vůbec, tak pouze zaglosují několik vět před kamerou. ()

virus10

Výběr některých tenistů je přinejmenším diskutabilní a rozhodně by mě to více bavilo sledovat s českou stopou. Chápu, že ve dvouhře to v roce 2022 na grandslamech nebylo tak oslnivé, ale minimálně mohli zmínit čtyřhru, kdy duo Siniaková - Krejčíková jasně dominovalo. Vyhrály, co se dalo, všechny grandslamy, Turnaj mistryň i olympiádu. Z toho tři grandslamy právě v roce 2022 a to na tom čtvrtém nemohly startovat kvůli covidu. Příští sezónu už bych si měl užít více. Děkuji holky! Muchová, Vondroušová, Strýcová.. ()

Alementina

Tenis mám ráda. Koukam i na Drive to Survive, kdy první a druhá sezona byly nabušený. Bohužel ve F1 máte asi 10 týmů, tady máte stovky hráčů a vybrat si na začátku, kterým dáte větší prostor je výzva, o které si nejsem jista, zda se povedla. Ons byla vcelku jasná, ta měla výrazný rok, ale u Alji T. je to sporné, tak jako u mužských kolegů. Tech příběhů je na kurtech tolik a navíc, stejně jako u Drive to Survive, kdy u první sezony se nezapojily dva nejvýznamnější týmy (RedBull a Mercedes) a paběrkovalo se u těch druhořadých týmů, stejný problém je u Break Pointu – Novak i Rafa nemají prostor, přestože to byly nejvýraznější hráči dané sezony. Dobře se mi na to jako fanouškovi tenisu kouká, ale nejsem si jistá, jestli tohle na rozdíl od DtS přitáhne i jiné diváky než ty tenisové, přestože i tady se první sezony ujal stejný režisér jako u DtS. ()

M.i.k.e

Break Point se úplně nemůže rovnat třeba s Drive To Survive nebo s nedávným dokumentem o Tour De France, nicméně i tak je to zajímavý pohled nejen do zákulisí tenisu. Fandové sportu a sportovních dokumentů budou spokojeni...70% ()

TheSpearCZ

Netflix se očividně drží zajetých kolejí a po předchozích úspěšných sportovních "rekapitulacích sezóny" typu F1: Drive to Survive se tentokrát věnuje tenisu, což je sport, kterému se filmaři doposud vůbec nevěnovali. Dozvídáme se tu z behind the scenes záběrů jací jsou hráči mimo kurty, to vidím jako příjemné plus, samozřejmě na příběhy některých hráčů a hráček se kouká lépe (Alja, Ons, Kyrgios), na některé zase méně (Sabalenka, Fritz), ale každý by si tady měl vybrat to svoje. Na druhou sérii se těším, snad tentokrát i s nějakým českým obsazením. /1. série - 85%/ ()

YouKnowWho

Netflix opakovaně ukazuje, že pokud něco opravdu umí, jsou to sportovní dokumentární série. Po téměř dokonalém Drive to Survive ze světa Formule 1, který přitáhl k tomuto sportu opět miliony fanoušků po celém světě, se Netflix snaží o podobný úspěch i u dalších sportů, jako jsou cyklistika, golf nebo právě tenis. Break point je opět skvěle natočenou show, která Vás vtáhne do dění na okruzích ATP a WTA a poodkryje zákulisí tenisových hvězd. Škoda jen, že Break point naráží na stejný problém, jako 4. a 5. série Drive to Survie, když se tvůrci snaží každý zajímavý příběh ještě uměle přibarvit a udělat z toho ještě větší hollywoodskou senzaci, než o kterou se ve skutečnosti jedná, což může být pro člověka, který se v daném sportu orientuje dosti rušivé a odpuzující. Dalším problémem je výběr tenistů, které v seriálu sledujeme. Je určitě velice náročné z těch stovek tenistů a tenistek vybrat ty správné a zajímavé osobnosti, kolem kterých se bude seriál točit, ale nerozumím tomu, proč se téměř 3 epizody věnují Alje Tomljanović, která nepatří ani do TOP 50 a není vůbec ničím zajímavá. Něco podobného by se dalo říct i o Tayloru Fritzovi. Např. Nick Kyrgios určitě zajímavý je, ale zdaleka ne tolik, jak ho Netflix prezentuje. Objevuje se téměř v každé epizodě a 3 epizody jsou prakticky celé o něm a buďme upřímní...zas tak zajímavý tento borec není. Naopak skutečné hvězdy jako např. Sakkari, Swiatek nebo Jabeur zůstávají upozaděny a je jim věnována pouze polovina epizody. Celkově se však jedná o velmi povedené dílo, které skvěle dokáže na diváka přenést elektrizující atmosféru těch největších turnajů a má potenciál k "bílému" sportu přivést kvanta nových fanoušků, což bylo pravděpodobně i jeho primárním cílem. ()

grangerova

Netflix docu seriály ze sportovního prostředí prostě umí a po Cheer a Sunderland Til I Die přišel s další peckou, která ze mě udělala oddanou tenisovou fanynku. ()

StaryJano

S1: Tomljanovič jasná MVP. Jinak lepší průměr od DtS bandy, která za chvíli udělá sérii snad i o snookeru. Nejkomičtější moment 2022 série jednoznačně Nadalovo tajtrlíkování a následné zmizení Ruudovi duše. Ohledně 2023 série to už teď vypadá, že nejkomičtější moment bude celá mužská část, kdy v rozhovorech uvidíme hvězdy seriálu řečnit o jejích cílech a snech, a na kurtu uvidíme Serbinátora projít grandslamovým rokem s bilancí 28-0. Už teď se těším. S2: Djokovič skončil s bilancí 27-1, přesto nedostal žádný prostor, protože v této sérii už vůbec nejde o konečné výsledky turnajů, ale o jednotlivé rivality, příběhy a emoce, což vlastně kvituji. MVP ode mě dostává Sabalenka se Sakkari, které mi osobnostně přirůstají k srdci. Naopak klauny série jsou Zverev (Medveděv ho tak psychicky rozložil, že musí celou epizodu brečet jako děcko) a Rune (máma mu stele postel??!?), kterým šlape na paty komediální linka snahy mužského amerického tenisu zůstat relevantní v bitvě o tituly, jež je místy velmi otravná (props Pegule a Gauff na rozdíl od nich). V podstatě všechno s muži byla mizerná nuda, všechno s ženami byla zábava. LOL. 2024 Nole Golden Slam here we come. Edit: Tak ne. 2028 we will be there. ()