Seržant John Berlin je zkrachovalý policista, který začal v novém městě. Brzy po jeho příjezdu se začne množit počet vražd. Během vyšetřování Berlin nabude dojmu, že již narazil na stopu masového vraha. Ten právě ohlásil osmou oběť s krycím jménem Jennifer. Berlin se při pátrání setká s krásnou mladou ženou, která je slepá a zdá se být jediným spojovacím článkem k těmto zločinům. Mohla by se tedy stát další ohlášenou obětí vraha. Čím hlouběji je Berlin do případu zatažen, tím více se pro něj stává noční můrou a podezřelý může být každý. Dokonce i on sám... (oficiálny text distribútora)

jefff

Poctivý devadesátkový thriller, kterému do kultovnosti chybí silnější hrdina - Andy Garcia je fajn, ale hlavní roli neutáhl a hutnější atmosféra. Je to ale napínavé a má to výborné obsazení. Lance v nejlepší formě a především skvělý výkon Umy Thurman. Své odpracoval i Malkovich, i když v trochu neatraktivní roli, která mu tolik nesedla. ()

Jiří K.

Nejsem žádný detailista, ale co je moc...: Hlavní hrdinka se koupe ve vaně, je tma - má zhasnuté světlo, ve vzduchu je cítit napětí. V tom ji náhle brutálně napadne vrah. Místo toho, aby se bránila, křičela a zachránila si tak holý život, namáhá se v záběru kamery co nejrychleji kusem látky překrýt intimní partie svého těla, tak aby snad vrah a diváci neviděli její kozy... ()

dopita

Trochu zdlouhavej kriminální thriller. Andy Garcia mě ve filmu nějak nesed, Lance Henriksen byl skvělej a Umě Thurmanový jsem ani na chvíli neuvěřil, že je slepá. Ale není to špatnej film, jen by mu slušelo mírné zkrácení. ()

jasse

Výborný thriller s vynikajícím hereckým obsazením v čele s charismatickým Andy Garciou. Stísněná atmosféra od začátku až do konce, mě už deptalo jen to hnusné počasí, co tam po celou dobu panovalo..slušná zápletka, napětí po celou dobu. K tomu výborná hudba - tenhle film si opravdu nezaslouží zapomenout... ()

crozet

Vývoj příběhu poněkud nepřekvapivý a očekávaný, ale na pondělní večer v rámci ČT1 můžeme leda děkovat bohu. V podstatě jde o slušnou detektivku s nadupaným obsazením. Zvlášť povznášející: autentický výkon krásné slečny Umy Thurman (nejen při koupeli). Zvlášť tragické: režie českého dabingu. ()

mh.mail

60 % - Jako krimi se mi film líbil. Není to žádné veledílo, ale požadavky na slušný thriller splňuje. Postup při vyšetřování mi přišel poměrně logický, chyb bylo pomálu. Neurazí a dokáže zaujmout. ()

bangee

Průměrná záležitost. Především vyniká příběh a herecké výkony, zejména Uma Thurman hraje nadmíru skvěle, ale ani Henriksen a Malkovich (jako příjemné překvapení) nezklamali. Jediné, co kazí dojem, je taková nerozhodnost filmu, chybí tempo, napětí. ()

D.Sleeper

Tenhle lehce nadprůměrný thriller v mých očích o "Umu" unikl třem hvězdám :) Jinak vše podstatné již přede mnou výborně vystihla "kleopatra"... ;-) ()

Tiiso

Přes veškeré snažení všech zúčastněných se nedokázalo výsledné ztvárnění přehoupnout přes pověstnou hranici filmového průměru. A to i přes kvalitní počátek příběhu, který měl sílu navodit docela dobrou náladu. Nastavenou míru kvality neudržel problém, tkvící v nestabilitě napsaného scénáře. Děj nevhodně rozmělňoval. Mě vytrhával z vyprávění, jehož stylovost sám vytvářel. To je největší úskalí filmu. Naproti tomu herci podávali obstojné a hlavně vyrovnané výkony. Čímž nemalou měrou snímek udržovali v již zmíněné lepší průměrnosti. Ne příliš originálně působí i samotný příběh. Vlastní zápletka již na stříbrným plátně byla několikrát viděna. Tudíž musí přijít na řadu styl vyprávění. A to se nezdařilo, jak jsem podotknul. Tedy výsledná tři a kousek čtvrté hvězdy. ()

hwnd

Mám z toho takový divný pocit. Na jednu stranu parádní temná atmosféra, na stranu druhou naprosto nereálný dějkazící věci, jako třeba to, že kdy je člověk slepej, tak si to kolem něj můžu štrádovat a cvakat foťákem a on si toho prostě nevšimne. Ale vydržel jsem až do šťastného konce, tak hodnotím průměr. ()

david666

Nic víc než průměr. Sice se mi zdálo, že by se film mohl nějak "rozjet" a nabídnout nečekaná rozuzlení - tím myslím od doby, kdy byl Andy Garcia podezřelý z vraždy - ale nakonec se vrátil do průměrných vod. No a konec - ani nemluvit. S takovým obsazením promrhané možnosti. ()

vofo

Rok po Mlčení Jehňátek přišel další thriller, který ukázal svoje kvality. Tenhle film se nechtěl jenom svést na vlně popularity Jehňátek, ale ukázat kvalitu a napětí. A to se mu u mě dařilo. ()

kacmi

Vcelku vydarený thriller, ktorý by však potreboval lepšie vyvrcholenie, a ktorý z veľkej časti zachraňuje vždy charizmatický Andy Garcia, sústredený výkon Umy Thurman, a veľmi pôšobivá kamera Conrada L. Halla. No a poteší i vynikajúci John Malkovich. ()

jarod13

Pozhlédnutí tohoto snímku můžu s klidem říci, že to byla výborná detektivka, s mnoha obraty a se vším, co k tomu patří, nebyla to úplná špička, ale byl jsem rád, že jsem ten snímek shlédl. D8le hvězdné obsazení....John Malkovich, Andy Garcia, Lance Henriksen, Uma Thurman......Jediné, co bych mohl tomuto snímku vytknout....to nekolika násobné propouštění hlavního hrdiny a zase zavíraní....pořád dokola... ()

sapito

Na základě sušení snímku předpokládám, že osoba používala fotoaparát s kinofilmem a snímky vyhotovovala tzv. mokrou cestou. Při exponování snímku na fotoaparát s klasickým filmem dochází ke cvaknutí závěrky a posunu filmu o jedno políčko. Při absolutním tichu je nepravděpodobné, že by tento zvuk ušel pozornosti. ()