Filmový horor inspirovaný legendami o vlkodlacích byl natočen podle novely Jerzyho Gieraltowského. Příběh se odehrává v 19. století na panství Sieniawka. Maryna (Iwona Bielská) nenávidí svého muže, vlastence Kacpera Wosinského (Krzysztof Jasinski). Žena se po smrti převtěluje ve vlčici a svůdnou hraběnku Julii (rovněž Iwona Bileská). Dochází k mnoha záhadným jevům a objevují se i klasické prvky upírského hororu. Kacper teprve později pochopí, že kletba jeho zemřelé ženy se vyplňuje... (Mariin)

Astaroth12

Poviem to na rovinu, ja som sa k tomuto filmu dostal úplnou náhodou a vobec som ho nepoznal, a to gotiky zbožňujem. Veľmi pochmúrno ponurá krajina so zimným vizuálom a do toho znie vlčie vitie, áno práve takto sa robí atmosféra. Len aby sme si rozumeli, atmosféra netvorí celí film, je to len malá časť a to ostatné vo filme chýbalo. Lebo nemal čím zaujať a vlčica sa tam ukázala, len sporadicky, a v tom vidím tiež veľkú chybu.Film je hlavne o psychológii postáv a o dlhých konverzačkách, k hororu to zasahuje len minimálne. Hlavne je to dráma so štipkou tajomná okolo príbehu. Kamera bola úzkoprsá a to hlavne v prítmí toho veľa neukázala. Koncové finále sa nieslo v znamení krvi, ale celkový nevýrazný dojem to už nezachránilo. ()

NinonL

Starosvětský horror par excellence. Žádné zbytečné příšery, žádné triky či animace, všechno skutečné. I tu stříbrnou kulku odlili doopravdy. Nejvíce se mi líbil pravý židovský černý mág a jeho zaklínadla. Herečku Iwonu Bielskou nemuseli ani moc maskovat, ke hrůzostrašnému vzezření jí úplně stačila mimika obličeje. Prostě, budete se bát. Budete mít celou dobu velmi nepříjemný pocit, že tohle se někde skutečně stalo. A možná někde blízko vás. Skvělý film. ()

Sandiego

Předvídatelný příběh, který vyniká ohromnou mrazivou atmosférou a také docela odvážnými krvavými a perverzními scénami. Závěr je příjemně vygradovaný. Škoda. že my jsme se zmohli jen na tuctovýho Upíra z Feratu. ()

edy66

Ještě dnes si vzpomínám,když mi někdy kolem roku 1986 řekl kamarád ,že půjdeme do letního kina v Brně-Pisárkách na nějakou Vlčici.Od tohoto shlédnutí vím,že se nejedná o "nějakou" Vlčici ,ale o napostý skvost polské kinematografie režiséra Marka Piestraka.Sníh,bláto,plískanice a dusot koňských kopyt ve mě i po mnoha letech nemění pocit strachu a napětí.Herecké výkony Krzystofa Jasiňského a Iwony Bielské-100%. ()

gumli

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov.Najslávnejší poľský horror.Pochmúrny príbeh o žene Maryne,ktorá kvôli svojmu manželovi predala svoju dušu diablovi.Pred svojou smrťou uvalí kliatbu na svojho manžela,sľubuje mu pomstu.Potom začne po okolí pobehovať vlčica.A to je len začiatok desivých udalostí.Sú tu odliate strieborné guľky,špicaté osikové koly,všetko čo treba na vlkodlaka.A nájde sa aj fakt dobrá exhumacia. ()

Jino

Vlčice má nádhernou dobovou atmosféru starého a sněhem pokrytého Polska. Tato doba, kdy báchorky o čarodějnicích, upírech či vlkodlacích nebyly jen pohádkami na dobrou noc, mě po celý snímek poměrně slušně držela napnutého až do finále. To je vskutku dobře vygradováno a líbivě zakončeno. Od pětihvězdičkového hodnocení mě odrazuje jen poněkud roztahaný děj. Jinak jsem spokojen se vším, co lze ve snímku nalézt a zhodnotit. 80% ()

Flaxik

Obvykle až s nekritickým nadšením nadhodnocuji většinu filmů z produkce našich sousedů s nejjednodušší vlajkou na světě, ovšem tady jsem na rozpacích, nevím, kam s očima a upejpavě šmrdlám špičkou levé nohy po podlaze. Prvních 55 minut filmu brousí hranici jedné hvězdy a odpadu, protože se tam děje lautr hovno. Na poslední třetinu pravděpodobně producent zastřelil původního scénáristu a dopsal to někdo trochu gramotnější, kdo se snažil využít zbylých 30 minut na maximum. Doporučuji zajímavý experiment - pusťte si snímek až od 50. minuty a zjistíte, že vám z děje naprosto nic neuniklo. A ke všemu je Iwona Bielska neslovansky škaredá čubka. Za tři a to zase (tentokrát z lítosti) nadhodnocuji. ()

Belbo

Krásný horor. První půle mrazivá atmosféra je nahrazena uvolněním v druhé. Tajhle má pro mne vypadat horor o "zlu" s béčkovou tematikou. ()

honz

Polský horor v romantickém duchu první poloviny 19. století. Příběh s patřičně tajemnou a děsivou atmosférou, která je umocněna výborným ztvárněním zimním krajiny s příznakovými atributy jako zasněžené pláně, blátivé cesty, šero a mlha, to vše podkresleno zlověstným nočním vytím vlků. Osudové propojení ducha zemřelé Maryny, vlčice a mladé hraběnky, která má bizarní zálibu v krvi. V tomto žánru podle mého gusta určitě jeden z těch nejlepších v osmdesátých letech. ()

darwin

Chladný horor zasazený do polských reálií roku 1863. Obsahuje všechno co takový snímek má obsahovat: chladnou až místy mrazivou atmosféru, odpornou mrchu a samozřejmě nějaké to okultno (dr. Goldberg) a jako bonus patriotickou myšlenku. Scéna s exhumací všechno krásně doplňuje. ()

gonga

Po shlédnutí v 15 letech v temném letním kině Veltrusy jsem nemohl týden spát. Neskutečně tísnivá atmosféra tohoto filmu mě tehdy zcela pohltila. ()

Rockerman

Ikdyž bych vzal v úvahu, že je to více než třicet let starý film, i tak na mě působil naivně až směšně. Vrcholem je závěrečný masakr, který vše podtrhává a ani vlčí kostra v rakvi moc nezachraňuje. Příběh možná dobrý, ale "atmoška" prakticky nulová. A tak jedinou hvězdu dávám za to, že Vlčice má docela hezká prsa. ()

foundation

No lol dalsi ,,excelentny filmovy zazitok,, v podani vlcice. Dlho dlho som o tomto filme ani nevedel. Potom som k nemu nejak dopatral a aj ked podobne veci robim velmi nerad a malokedy precital som si par komentarov aby som zhruba bol v obraze do coho idem. No a z nich to vyzeralo nejak tak ze sa jedna o horror ktory pomaly nema obdobu :D Nazhaveny som patral patral az som si j vypatral ale dopadlo to tak ze mi lezala dalsie 2 roky v policke az dodnes. No a po takom malom predhovore teraz mozem povedat to podstatne a to je ze tie 2 roky som mal este predlzit a pri optimalnom rieseni si Vlcicu nepozriet nikdy. Tak by vo mne vyvolala napatie aspon z toho dovodu ze mam v pocike udajne spickovy horror a este som ho nevidel :D.Absolutne sklamanie, mozno az blamaz. NUUDA do morku kosti ako sa tak vravi, natahovane kde sa len da a tych par dobrych zaberov a miestami pomerne slusna atmoska...to sa da dneska najst v kazdom druhom filme. Aj na ten rok 1983 je to velka slabota. Technicke spracovanie takisto spatne ale to by som odpustil hned a zaraz ako prve keby ten film za nieco stal v inych oblastiach. Pre man hlupost. Snad je opat raz tym ze som to videl az teraz a nepovazujem to za kult alebo klasiku. Dakujem toto si neprosim. ()

HonzaMag

Atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Řada dnešních vlkodlačích opusů se může snažit sebevíc, ale jedna z hlavních hororových ingrediencí tam prostě není. Tenhle film mne svého času docela dostal i když vlastně ani nevím, jak skončil, jelikož se ke konci promítání přetrhl film a kino vracelo vstupné ... Pak už jsem neměl možnost ho vidět znovu, což mne docela mrzí. ()

Marty7CZ

Pro mě je to nostalgická legenda. Přátelé,nemůžu to ale nikde sehnat,poradíte? UPDATE 3.9.09-P.S. Díky lazakovi jsem již film získal,super!!!! ()

Tormentor665

Na divokém východě podobné záležitosti působí velmi autenticky a tady tomu není jinak. Herci ani nemusí hrát, oni prostě takoví jsou. Je pravda, že to má pár hluchých míst, jež ale zase dají vyniknout těm silným. ()

Pitryx odpad!

Nuda, nuda, nuda!! Když jsem to kdysi dávno viděl v kině, tak jsem na horor skoro zanevřel. Nu, sehnal jsem si toto veledílo po letech a opět se nudil. Spousty zbytečných odboček, spousty hluchých míst, prostě běs. Film je prost efektů až na pár maličkostí a více než kolem vlčice samotné se děj vydává jinam. Takže samozřejmě odpad a již nikdy více. CI 31102010 9714/9816 ()