Život je krásny

• Česko Život je krásný (viac)
Dráma / Fantasy / Rodinný / Romantický
USA, 1946, 130 min

Réžia:

Frank Capra

James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore, Thomas Mitchell, Henry Travers, Beulah Bondi, Frank Faylen, Ward Bond, Gloria Grahame, H.B. Warner (viac)

George Bailey (James Stewart) je čestný a skromný občan, ktorý vedie malú rodinnú banku, napriek pokusom silného bankára ho zničiť. Na Štedrý večer náhle zmizne veľká suma peňazí, hrozí mu, že vina padne naňho. To by znamenalo nielen úpadok rodinnej banky, ale aj veľký škandál. A tak sa rozhodne spáchať samovraždu, ale keď sa to chystá urobiť, stane sa niečo mimoriadne...Známa filmová klasika od amerického režiséra Franka Capra. (TV Lux)

Chipp006

Byť je film v mnoha žebříčcích veden jako jeden z nejlepších vánočních filmu, zpočátku se to tak nemusí jevit, jelikož ona vánoční tématika (stromek, světýlka, výzdoba) je k vidění až v samotném závěru filmu. Poselství, které film divákovi přináší, je však tak důležité a zásadní, že právě o Vánocích, kdy se scházíme s rodinou a přáteli, je ideální si tento film pustit. Pokud si ho však pustíte, varuji vás... Budete si ho pouštět již každé další Vánoce. Hodnocení: 95 % ()

burg

Už dlouho se mi nestalo, abych se na dvouhodinový film koukal přes čtyři hodiny. A to jsem byl teprve v půlce!!! Prostě nuda, hrůza a děs. Očividně jsem na tyhle klasický hovadiny fakt moc velkej cynik. ()

Marcel25

Priznám sa, rozmýšľal som či dám všetkých 5 hviezd, no potom som si to uvedomil. Zažite subjektívnej epifanie sa mi často nestáva a tento film to dokázal. Celé zobrazenie života Georgeho a jeho problémov bolo postupným budovaním postavy, ktorá nakoniec mala zažiť zaslúžený vianočný zázrak v pravom slova zmysle. Nefungovalo by to tak emočne bez tejto dejovej výstavby. Hoci sa mi miestami zdala zdĺhavá, každá jedna udalosť sa neskôr zreflektovala a vydala ucelený celok ktorý mi k koncu vyčaril úsmev na tvári. Čo viac chceme od dobrého filmu ? ()

Tom.Brejcha

Americká vánoční klasika, kterou jsem měl ve "chci vidět" docela dlouhou dobu a čekala, až na ni budu mít náladu (přece jen Vánoce a pokus o sebevraždu mi moc dohromady nešli). Nicméně jde o kouzelný, romantický a vtipný kousek s poradnou dávkou sentimentu. Tak jak se na Vánoce sluší. A ke konci nádherně dojemný. ()

Letní filmová škola - akreditace již v prodeji

Letní filmová škola - akreditace již v prodeji

16.06.2022

Slavnostní zahájení 48. Letní filmové školy proběhne již tradičně v sobotu, festival ale své brány otevře už v pátek. Celosvětově první veřejnou projekci dokumentu o Michaelu Kocábovi uvedou jeho… (viac)

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)