Vražda vychovávateľa z polepšovne je uzavretý prípad. Vrah sa priznal, sedí za mrežami, lenže Dítě s Fáberovou náhle majú isté pochybnosti... (RTVS)

honajz

Pachatelk/ka je jasný/á myslím hned, jak se objeví a fakt to tentokrát jako ve Specialistech, kde je hrají známější herci, není ten s přehazovačkou a holandským jménem. Docela dramatickou zápletku shazují nelogičnosti v příběhu, třeba to podivné dávkování informací ze strany toho vychovatele, nesmyslné jednání manželky, která bráchu brání, ale pak dojde ke zvratu, kdy si člověk řekne, proč si ho doma vlastně celou dobu držela a jak to, že ji nenapadlo, při jeho "koníčku", že by třeba na něho alespoň požalovala, poslanec je klasické klišé (ne že by takoví nebyli, ale v seriálech a filmech už by to možná chtělo pojmout poněkud kreativněji a jinak), no a nakonec si všichni dají jointa, takže jointy jsou ok a fajn, áno? Ale no tak. Jo a btw, nechápu, proč rejža režíruje Šoposkou ve stylu "tvař se jako že máš zrovna své dny a hlavně se nedívej na toho, s kým mluvíš, ale celou dobu na prosklené dveře". ()

Sa.sa

Ať žije Pastýř... Jinak slušný díl a za vším hledej peníze jak jinak.... No když je někdo závislý na automatech tak je pak jasné, že to dříve či později musí takto dopadnout... Jinak záběry na prodej drog i v Casinu byly super... Jinak toho poslance nebudu ani komentovat, protože tak nějak to u těch nenažranců chodí... ()

Chudobka

Dobrá epizoda. Prostředí pasťáku bylo zajímavé (před lety jsem jich  v rámci studia několik navštívila, takže obdivuji všechny, kteří tam pracují - byl to nezapomenutelný zážitek). Věčně naštvaná Šoposká mi každou epizodu kazí. Mohla by už konečně trochu ubrat, ovšem pan Pachl to viděl jinak, bohužel. Tentokrát měl více prostoru Kryštof Hádek, který mi v této roli docela sedí. ()

JenTR

Celkem dobrý díl, ale ta Šoposká je pořád nas*aná, v každém díle se tváří hrozně. Na konci opět přiznání, nechápu, že se vždycky ti pachatelé tak jednoduše vzdají. Mají víc zatloukat. Ale tady ten blb si doma ještě nechal mikinu, ve které spáchal zločin. Haha. Ovšem i tak mohl tvrdit, že tam jen šel zazvonit, ale švagra nezabil. No nic, nebudu do toho příliš rejpat, bylo to OK. ()

Necrotongue

Zůstávám u dvou pěticípých, přestože jevily tentokrát snahu o intimní chvilku, aby se pokusily přivést na svět i třetí kousek. No, ne vždy se ale zadaří hned napoprvé, že jo. Postupný vývoj případu mě tentokrát přece jen zaujal, průšvih byl jen v tom, že jsem odhalil vraha na první dobrou, a to jsem ještě neměl žádné pořádné indicie. Drobnějších problémů tady byla už tradičně celá řada a myslím, že už mám vcelku jasno v tom, jak tráví kriminalisté volný čas. Hazard, chlast a drogy. Tomu říkám seriál s poselstvím. / Poučení: Je-li k obědu rajská, nespěchej. 2*+ ()

• Středisko výchovné péče Kladno v příběhu je ve skutečnosti Domov mládeže Sítná na adrese 5. května 1870,  Kladno - Kročehlavy. Budova byla původně postavena jako hornická škola. Později sloužila jako ubytovna a hostel. (sator)