Štyria priatelia z detstva sa vypravia navštíviť svoje obľúbené chatky v lesoch. Bezstarostné časy, ktoré tu kedysi spoločne prežívali sú však už nenávratne preč. Od doby školskej dochádzky sa každému z nich podarilo čeliť nejakej životnej prehre alebo riešiť problém. Takže napríklad Joe (JASON LEE) má ťažkosti milostného rázu, alebo Henry (THOMAS JANE) sa pomaly blíži k psychickému úskaliu, za ktorým sa nachádza zabudnutie a sklony k samovražde. V takomto vnútornom rozpoložení sa stretávajú uprostred pustiny psychotického plukovníka Abrahama Curtissa (MORGAN FREEMAN), ktorý sa chová ako šialenec ohrozujúci všetkých naokolo. Do toho všetkého sa strhne snehová búrka. Vyčíňanie živlov potom prináša so sebou ďalšie, tento raz omnoho väčšie nebezpečenstvo, ako všetky predošlé. Objaví sa čosi, čo je schopné ovládať ich mozgy. Štvorica našich priateľov je vystavená hrôze, ktorú ešte nepoznali. Hrôze, ktorá ich poštve jedného proti druhému. (oficiálny text distribútora)

PanPes

Důstojné převedení mé oblíbené knihy na filmové plátno i když v tomto případě pochopím jak vyšší tak nejnižší hodnocení. Pro nezasvěcené to bude asi absolutní balast a pro některé milovníky S. Kinga - zase velké zklamání. Vzhledem k tomu , že většina Kingových knih , které byly zfilmované jsou a budou pro širší veřejnost vždycky těžce stravitelné se ani není čemu divit. Jak už sem napsal výš - pro mě je to velice důstojné obživení mé oblíbené knihy a nemám si na co stěžovat - vždycky mě potěší , když někdo převede mé oblíbené knižní hrdiny do filmu a znázorní je tak jak si je člověk představuje při čtení knihy ( Damian Lewis byl opravdu dobrá volba a tom Sizemore jak by smet). Místami lehce kolísající děj mi vynahradilo parádní herecké obsazení - hlavně Tom Sizemore coby Owen a parta 4 kamarádů + výborný Duddits neměli po převedení na filmové plátno chybu. Na druhou stranu dost nepřesvědčivý v roli démonického Kurtze mi připadal Morgan Freeman - prostě mu role záporáka takového charakteru nesedla a Kurtzova vyložená posedlost při honbě za "šedáky" , která je v knize, zde nijak zvlášť znázorněna nebyla. Mimochodem - proč jsem měl ve filmu pocit ,že říkají místo Kurtz jméno Curtis ? Nevadí... Za mě 4* ;-) PS: Ty scény s Jonesyho myslí a skladištěm paměti byly vynikající :-) ()

sNeDy

Film opisující krásnou křivku od pěti hvězdiček za začátku až k odpadním vodám konce. Nicméně konečný dojem je v celku dobrý, když jde o zfilmovaného Kinga, čekám jen to nejhorší. ()

Lúca

Kniha, která byla tomuto filmu předlohou, je klasická "Kingovka" - trochu sci-fi, hodně napětí a nějaký ten překvapivý obrat nakonec. Bohužel musím konstatovat, že film zaostal úplně ve všem. Přiznám se, že jsem si nebyla v některých pasážích jistá, zda se nejedná o povedenou parodii. ()

R4kosn1k

větší slátaninu jsem neviděl, guláš slakého a slaného :(( bléé. Váhal jsem mezi 1 a 2*, kvuli počátečnímu příběhu, který vypadal dobře, dokud se neobjevili marťani, dávám 2*. ()

zahadum odpad!

Musím..hoci nerád udeliť tak krajný a nechutný verdikt ale .... preboha tvorba S.Kinga je pre mňa háklivá vec .... na pár výnimiek je to skoro pravidelne len " kurvenie " skvelých a výnimočných predlôh....už som si pomerne zvykol u typicky " bé " poviedok...ale Dreamcather je jedným z mojich najobľúbenejších románov pána Kinga...román ktorý má od prvej stránky perfektne budovanú atmosféru ... prečo začiatok filmu vyzerá ako perfektná adaptácia a niekde v prvej polovičke sa stane " vykoľajenie " a film sa otočí úplne niekde a čo je bolestivé je na koľaji ktorá nemá s Kingom nič spoločné...zaujímal som sa trošku o to a údajne za tým stála armáda USA !? nech vraj nevyznieva vo filme záporne ( rozumej realisticky ) tak sa musel prekopať scenár ( rozumej zahodiť kniha ) kvôli tomu aby filmový štáb nestratil podporu armády ! ? Smutné....a vieš čo " drahá " armáda USA ? aj tak vieme svoje...o tebe..si dobyvačná, vraždiaca banda okupantov ktorá kdekoľvek príde tak zanechá len plač a strach !!! Kde zlyhá ľudský rozum, nastúpi vojak.... ()

TrebleClef

Začátek super, archív lidských myslí, tajemství kluků a objevy jejich možností + využití v dospělosti bylo typicky Kingovské, pak ale zlom, a příchází americká béčková slátanina o slizkých mimozemšťanech co napadaj lidi. Nechápu. Jak tyhle dva příběhy jdou dohromady? První příběh se dal rozehrát úplně jinym směrem, a mimozemšťany do toho vůbec netahat... ()

warrenur

Videne az teraz, 17 rokov od natocenia, hodnotim kus ako poriadnu "blbinu". Skukol som to napriek drsnej minutazi cele. Avsak divacky zaujimavych scen bolo ako safranu. Malo to byt splnenie si sci-fi/horror restu, dufajuc v zabavu. Skoncilo to stratou casu a tukanim si po cele. Neodporucam. ()

Mike.mk1

Kdyby se víc drželi knižní předlohy i ve druhé půlce, mohlo to být vynikajicí mysteriózní sci-ci, ale tam to spadá až do trapnosti. Snažili se děj zkrátit, ale dopadlo to katastrofálně. Škoda promarněného potenciálu knížky S. Kinga ( jinak velmi dobré). ()

fr3ak

Předem upozorňuji, že jsem knížku nečetl (teprve se chystám), ale jak vidím ze zdejších komentářů, je pravděpodobné že hodnocení po přečtení předlohy půjde dolů, ale to teď není důležité. Film docela příjemně odsýpá, je v něm nadávkována slušná porce akce (i když bych se bez ní klidně obešel), obsazení je my sympatické (Morgana Freemana můžu v jakékoliv roli), nápad se skladištěm paměti a jeho provedení mě dost zaujal, jo je to slušný film. ()

merigieren

Příběh o dudits, paměťovém skladišti i rozmnožování ufíků ujdou. Jen mi přišlo poněkud divný chování armády a ten nálet 3 vrtulníků, co to mělo být ? Je to sice hloupě natočeno, ale ten příběh si ty 3* vybojoval, i když mu to někdo kazí :-). (třeba nutkání po párátkách) ()

Hapretor

Dobré. Proto tři *. Převést Stephena Kinga na plátno je vždy fuška. A tohle se povedlo, tak proč nechválit. Jiné Kingovy předlohy dopadly podstatně hůř. ()

Rikky007

Pokud jste nečetli Kingovu knihu, dobře pro Vás. V tom případě si můžete vychutnat průměrný béčkový horor. Ovšem jinak je to celkem bídná adaptace mistra žánru. Po velice slibném rozjezdu následuje režijní (a nejenom ten) průjem. Tam dostal až zbytečně moc prostoru šablonovitě zlý patriotický generál. Až jsem si řikal, jestli měl Morgan Freeman tohle vůbec zapotřebí. Pointa filmu se s předlohou absolutně míjí a film směrem ke konci spíš skomírá, než aby přišlo na nějaké vyvrcholení. Atmosféru i potenciál má, ale nevyužitý. ()

čmelda5

Tenhle film jsem před nějakým časem viděla, ale moc mi z něj v paměti nezůstalo. Když jsem nedávno zjistila, že v něm hraje můj milovaný Jason Lee, musela jsem ho zhlédnout znovu. No...mám z něj smíšené pocity. Zpočátku, jak to u takových filmů bývá, nějaké to tlachání, sem tam vtípek. Potom se v lese objevil prdící a krkající chlápek s podivnými fleky na kůži a divák začne dávat pozor, co se to sakra děje. Scéna, kdy lesem prchá všelijaká zvěř, byla jistým způsobem děsivá, což byl záměr. Klíčová scéna (aspoň pro mě) nastává, když onen flekatý chlap je nalezen na toaletě- nečekaně mrtev- se spoustou krve kolem a v toaletě sebou mrská slizký "mimozemský had", kterého se snaží milý Jason zpacifikovat. Ten zmetek ho samozřejmě zabije a já mám chuť to ihned vypnout. Nakonec se ale přemůžu a zbývajících asi devadesát minut přežiju. Ten samotný nápad je dobrý, i když už to tu mnohokrát bylo,a kniha musí být skvělá, ale nějak mi to nesedí. Zajímavé pasáže střídají ty velmi nudné. Ohledy zpět do minulosti, kdy čtyři kamarádi potkávají postiženého chlapce, který jim předává své schopnosti, jsou velmi pěkné. Které scény byly ale strašně nudné, jsou ty z vojenského tábora. A samotný konec je mdlý a uspěchaný. Člověk čeká na nějaký zázrak, na něco, co mu vytře zrak, a dostane toto. Ano, to že se onen retardovaný (nemám tohle slovo ráda, ale teď ho s dovolením použiju) hoch promění v podobného netvora, jako byl ten zmetek, je překvapení, ale nejsem si jistá, jestli příjemné. Omlouvám se, ale asi jsem to úplně nepochopila. No jistý účel to splnilo: viděla jsem Jasona v roli ne Earla Hickeyho a přesvědčil mě, abych zkoumala jeho filmografii hlouběji. Díky! ()

Raziel_cz

Tenhle film jsem miloval... dokud jsem nečetl knihu. Tím nechci říct, že je špatný, jenom už asi nebudu mít potřebu ho nikdy vidět. Předloha je rozsáhlé depresivní vyprávění, v jehož rámci je každá scéna důmyslně provázaná s celkem, a to se povedlo zachovat. Jenže román má asi 700 stran, což se do dvouhodinového snímku nacpat nedá, takže byl scénář omezen jen na sled stěžejních momentů, čili mi teď už vadí všechen ten chybějící materiál (absolutně se tu neřeší účinky byrusu, vražda Richieho Grenadeaua – v Kingově díle dost podstatné části). A český dabing nerespektující knižní překlad je teda (spolu s obsazením Freemana do role Kurtze – i když na obhajobu tvůrců zde byl upraven na Curtise) hnus, velebnosti. Přesto ale hodnocení díky neurážející adaptaci snižuji jen o hvězdičku a radím: Pokud máte možnost přistoupit k oběma podobám Pavučiny snů, filmovou si dejte jako první, jinak totiž nemá smysl se jí vůbec zabývat. ()