Nebezpečná lekce

Poľsko, 2022, 101 min

Po smrti učitele se jeho nejlepší kamarád a bývalý policajt rozhodne vyřídit si to s gangem, který ho má nejspíš na svědomí. A začne proto učit na jeho škole. (Netflix)

a0001

Slabučné a naivné. To už aj diel "pána profesora" pôsobí solidnejšie. Žiaľ a to poľskú kinematografiu mám v obľube. 35% ()

kacir

Tvorcovia zrejme neplánovali natočiť takúto skvelú komédiu, už dávno som sa tak nezasmial pri tých bitkách. Škoda však, že miestami som sa cítil až trápne. Veľmi amatérske. Strata času. Hviezdička za Agátku, celkom šťava. ()

tsatsiki

Já jsem spokojený.Dostal jsem přesně to, co od akčního filmů očekávám.Ano, bylo sice televizní, ale příběh dobrý, akce a bitek tam bylo dost a herečky to bylo též dobře zvládnuté.Poláci občas umí natočit dobrý film. A musím pochválit sympatickou hudbu ve filmu.Za mě 70% ()

Saxos

Jindy kvalitní pšonci sáhli tentokrát mimo a vypustili nezajímavého poliše, kterého se snažili naparfémovat ČukNorísem. Vše zbytečně napruzené, bitky přehnané. Závěr : nedoporučuji. ()

charles3

Připomnělo mi to mix Karate po polsku, Nebezpečných myšlenek, Fakjů pane učiteli a akčňáků s Chuckem Norrisem :-) Béčkový scénář s řadou klišé (včetně postav) a několika nelogičnostmi, ale zahrané i zrežírované to bylo obstojně. Na polský film pro Netflix slušně zvládnuté. ()

Gerick

Poľsko nás nezásobuje len ''kvalitným'' kuracím mäsom, antukou namiesto kakaa a pančovanými pracími práškami, ale aj akčnými filmami á la Hollywood a týmto nevydareným pokusom o akčný film o gangoch na školách, ktorý v školskej jedálni varia čo netreba a je len trápnou kópiou amerických filmov, kde sa mládež otĺka a kde opäť ide o drogy a kto je najmocnejší, najširší a najvyšší. Hudobný podmaz je síce fajn, len sa nehodí k blonďavým varšavským chuligánom. V tejto jednohubke hviezdička jedine za Agátku a jej ksichtík. ()