Atlantída: Stratená ríša

• Česko Atlantida: Tajemná říše (viac)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiálny text distribútora)

filipvrbik

Je to takové kýčovité, divné, nelíbilo se mi to. Ta Atlantida to lehce zachraňuje, protože jinak by to byla katastrofa... Problém není v animaci ( i když klasickou animaci obecně nesnáším), ani v námětu- ale v provedení, réžii a postavách (ty jsou opravdu na dětský film štrašlivé, kromě hlavního hrdiny). Hraje si to na něco, a přitom je to dokonce i akční střílečka pro děti WTF?!. Jediným jasným plusem filmu je řeč Atlantiďanů a ty jejich létající "auta". Prostě nepovedený animák, nedivím se, že jsem o něm dřív neslyšel...30% ()

Kerbello

Asi jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. Vůbec jsem to nečekal, ale užil jsem si ho neskutečně. Atmosféru, postavy (mimochodem český dabing skutečně perlí), prostředí, akční scény, i to, jak je vyprávěný příběh. Je na tom vidět, že měl někdo hromadu nápadů a stal se zázrak - procpal je i na plátno. Postavy najednou nejsou dvourozměrné, i když jsou samozřejmě dost archetypální, prostředí je neuvěřitelně hravé, i když vizuálem se pořád drží při zemi a akce má šmrnc a napětí. Pro mě rozhodně jedna z nejpoutavějších disneyovek. ()

merigieren

Krom první scény v kotelně to postrádá vtipné okamžiky. (možná by se jich pár našlo s krtkem) Po zbytek filmu jde o vyprávění historie vedoucí k záchraně jedné civilizace. Připadalo mi to jako bezduchá barevná skořápka. Animace ujde, ale ten děj docela nudil, prostě akční scény ve stylu za zády nám bouchá sopka mě nebaví ani v hraných filmech. Kdyby nešlo o klasickou animaci, asi bych šel až na 2*. ()

Axident

No, není to zrovna první liga, spíš krajský přebor, ale koukat se na to dá a děcka to celkem bavilo (samozřejmě hlavně Krtek, který mě jako dospěláka iritoval)... ()

drankeryth

U mna neni zvykom pozriet kresleny film, ale ked som mal moznost tento vidiet tak som ho skukol o com to asi bude. Ved predsa filmy na temu objavovania dobrodruznych zahad v tajomnej a neprebadanej krajine pod zemou ma lakalo:) Celkom uchadzajuci dej ma ako tak ocaril, ale najvacsie prekvapenie pre mna prislo nastupom zaverecnych minut filmu, kde uz fakt islo do tuheho. Tam sa uz ukazala taka akcna podivana, kde to svistalo nabojmi a vzdusnymi subojmi tiez. Podla mna to bola najlepsia cast filmu:) ()

plagjoklas

jeden velmi úekný animovaný film, ktorý ma dostal. nemohol som od obrazovky odlepit oci a sledoval co sa to predo mnou deje. krasna klasicka animacia v spojeni s perfektnym pribehom a temou (ktora ma aj trochu zaujima). Fil je pod edenim fakt dobreho rezisera. to vidno hlavne v nadhernej scene prichodu do atlantidy. Film nepostrada napetie humor a pri zaverecnej scene aj dostatok akcie. Vrelo odporucujem kazdemu kto sa vie hodinku a pol citi ako dieta. Perfektne si uzije. ()

Merggie

Takéto historicko-archeologické seansy ja celkom obľubujem. Vtipné to nebolo, ale malo byť?Fajn dobrodružný príbeh-rozprávka aj pre dospelých. ()

towstit

Celkom ze, Disney Fiasko, ktore trpi absenciou svetlych bodov pocas snimku. Cele mi to prislo take krute pricom v disneyovkach aj ked je pribeh smutny su tam nejake pasaze nevinne vesele a tu len stale niekto umieral, trochu kvapiek krvi, unos a zaverecny boj. Inak dobrodruzny pribeh, fajn hudba a ta starsia pani bola super ()

Torgal

Zhodou okolností sa najlepší aj najhorší disneyho film oba odohrávajú z väčšej časti pod hladinou. Atlantída je ale inak pravým opakom Malej morskej víly - či už dejovo, alebo kvalitatívne. Snaží sa byť animovaným dobrodružným filmom v štýle Indiana Jonesa, zlyháva však na všetkých frontách. Hoci je film na pomery animákov od Walta Disneyho dlhý, i tak je dej maximálne zjednodušený. Sú tu snahy o prehĺbenie charakterov postáv, ale jednoducho nefungujú. Postavy sú nevýrazné, nesympatické a vytvoriť si k nim nejaký vzťah je zhola nemožné. Humorné vložky sú primitívne a nepasujú do kontextu filmu. Animácia ničím nezaujme, piesne úplne absentujú a musím povedať, že mi chýbali. Hlavný problém ale vo svojom komentári vystihol Indiana - chýba tomu srdce a láska s ktorou sa pred časom takéto filmy u Disneyho vyrábali. 4/10 ()

Zombo

Ano, Atlantis je sice krokem zpátky po vizuální stránce v dnešní době počítačově-animovaných pohyblivých obrázků (avšak některé momenty byly graficky velice dobře provedené), to jí ale jen malinko ubírá na obsahové části. Příběh dokáže slušně zaujmout, k zasmání příjde vhod i pár povedených gagů a hlasy postav byly svěřeny těm pravým hercům (zvlášť hl. postavě - M. J. Fox). Přesto si myslím, že se dětské obecenstvo do 12-ti let muselo neuvěřitelně nudit a smát se nanejvýš těm nejjednodušším fórkům (např. Frantíka Krtka). ()

MilesTeg

Atlantida – to jméno provokuje historiky a pro záhadology je zemí zaslíbenou. Pradávná civilizace, zničená podle Platónova svědectví jakousi katastrofou obrovského rozsahu, se čas od času vynořuje z oceánu zapomnění, aby se jí chopili zlatokopové nejrůznějšího druhu. Tentokrát má vydělat peníze filmovým studiím Walta Disneye v novém animovaném dobrodružném filmu. Mladý „atlantidofil“, pracující ve washingtonském muzeu v roce 1914 jako dříve nejeden současný politik, stále obtěžuje své šéfy požadavky na financování expedice, která má nalézt bájnou Atlantidu. Jeho dědeček byl známý vědec a cestovatel, který svůj život zasvětil hledání Atlantidy, a jeho vnuk tuto posedlost zdědil. Naštěstí se jeho děd kdysi vsadil s bohatým přítelem, že pokud nalezne jistý deník, obsahující mapu k Atlantidě, bude tento přítel financovat výpravu. Sliby se mají plnit a tak se zvláštní sbírka individuí a specialistů vydává na cestu za největším tajemstvím historie. /----------/ Film si vypůjčuje motivy ze všech možných snímků. Hlavního hrdinu a jeho osobní příběh si vzal z filmu Hvězdná brána, cestu sifónovitým tunelem a blonďatou hlavní pilotku arijského typu a chování obšlehli z Indiana Jonese, mořskou příšeru zvanou Leviatan a její záškodnickou taktiku zase ze StarWars: Epizody I. Zvláštní zdroj životní energie Atlanťanů mi připomněl Final Fantasy a když jsem se díval na kovbojskou komedii s Billy Crystalem Dobrodruzi z velkoměsta, objevil jsem tam místního kuchaře zvaného Kuchta, který vaří ze čtyř základních druhů potravin: špeku, fazolí, slaniny a whisky. Je tam toho mnohem víc, ale proč prozrazovat všechny zdroje zábavy. Animace jednotlivých členů týmu oplývá individualitou a karikaturním stylem – šéf výpravy Rourke vypadá jako James Garner a aby ne, když ho v originále namluvil. Stejně pak můžeme identifikovat hlavního hrdinu Mila – stejně potrhlý jako Michael J. Fox, ale tam jeho podoba není tak zjevná. Trekkies pobaví král Atlanťanů, fanoušky Babylonu 5 zase blonďatá árijka Helga, ale jejich hlasy si musíte najít sami. Snímek oplývá řadou starých i dobrých vtípků a stylem, podobným animovanému filmu „Není král jako král“, i když se bere víc vážně a také se v něm občas umírá. Co se týče určení pro věkovou skupinu, je to takový rodinný hybrid – pro děti dost nesrozumitelný a pro dospělé nic nového. Pobavíte se, zasmějete, povzdechnete si nad zkažeností civilizace a rychle zapomenete. ()

DarthFailord

Příjemný animák. Kdybych nevěděl, že to je od Disneyho tak bych neuvěřil. Skvělý steampunkový nádech a dechberoucí záběry. Takový animovaný velkofilm s celkem hlubokým poselstvím. A bylo tam i pár velmi povedených vtípků. Skvělá podívaná za 75% ()