Atlantída: Stratená ríša

• Česko Atlantida: Tajemná říše (viac)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiálny text distribútora)

Aven

Na podobné animáky s dobrodružnou tématikou se koukám moc rád. V případě Atlantidy jsem se bavil vážně dobře až do závěrečné půlhodinky filmy, která je dost přeplácaná a filmu jako celku rozhodně uškodila. Škoda, takhle je to jen průměrný animák. ()

Sany33

Atlantída je Disneyovka, ktorá na svoju dobu vykročila vlastnou cestou oproti svojim slávnym predchodcom práve zo spomínaného štúdia. Najväčší rozdiel je v samotnom spracovaní, ktoré sa nehrá na muzikálovú rozprávku ale na plnohodnotnú, dobrodružnú adventúru, ktorá má jeden z naj chytľavejších príbehov o ktorých už hovoril sám Platón o mocnej Atlantíde. Chybou filmu ale zostáva jeho nepresné zaradenie, teda pre detského diváka predstavuje dej príliš dospelých motívov, ako je odvaha láska či smrť v pravej podobe a pre dospelého diváka sa naopak javí dosť naivné správanie niektorých hlavných postáv a ich konečný motív. Pekné vizuály a samozrejme Happy Ending sú len slabou náplasťou na presne vylajkovaný príbeh, ktorý nikam neodbočí a javí sa teda dosť predvídateľný. 44% ()

VanTom

Být příběh původnější a postavy rozpracovanější, mohlo se jednat o fantastickou dobrodružnou výpravu do potopené Atlantidy. Takhle se všechno semele hrozně rychle (od vyplutí obří vyzbrojené ponorky k jejímu potopení uplyne snad 5 minut), komprimovaně, předvídatelně. Není čas na prokreslení ničeho, když se ještě musí vejít nevhodný dětský humor a přeplácaná akce (útok leviatana a hlavně závěrečná létací megabitva). Ovšem kvalita a výprava animace, výtvarný ("mignolovský") styl či hřímající orchestrální hudba zasluhují pochvalu před nastoupeným regimentem. ()

cross

Animák, který určitě neohromí spoustu dětí, ale u kterého mají reálnou šanci pobavit se i dospělí. Nádherné animace podmalované skvělou hudbou a celkem slušný příběh mluví za vše. ()

vyfuk

Další můj film z dětství, který silně upadl v zapomnění. Film ve výsledku však ničím extrémně zajímavý, vtipný nebo originální. Hlavní postava sama o sobě není nějak extrémně sympatická a animace působí zvláštním způsobem vyblitě. Nejde o to, že by to bylo extrémně špatné, ale je to nevýrazné a smutně řečeno až nicotné. ()

blackJag

"NÁŠ ŽIVOT POKRAČUJE V DARECH, ZANECHANÝCH NAŠIM DĚTEM." Disneyho kreslené dobrodružství, které pomrkává po animé a naštěstí úplně rezignuje na muzikálový koncept (ani jeden otravný song). Není to zlé ani dnes. 70% ()

Luksa

Nedosahuje kvalit perel jako například Lví král či Aladin, z pozdně ručně animovaných disneyovek mám Atlantidu ale nejraději - zajímavý příběh, super hudba a svižné tempo, které je možná svižné až moc (hlavně v první polovině). Chtělo by to trochu rozvinout příběh a prodloužit stopáž, více si pohrát s charaktery a vyhodit některé vtípky a potom by to bylo za pět (hvězdiček). ()

fiLLthe3DD

Moje nejmilejší „Disneyovka", zejména díky temnému pojetí, infantilních elementů je minimum a snímek bych přirovnal kupříkladu ke „Hvězdným válkám", animovaný vizuál je zpracován na výbornou a lehká stylizace do „anime" dodává jinak klasické „Disneyho" kresbě dynamiku a šmrnc, obzvláště akce tím získává grády a vše skvěle doplňuje podmanivá hudba od Jamese Newtona Howarda. Zajímavé jsou i postavy, které jsou celkem dobře prokreslené a oceňuji i to, že princezna je pojata coby válečnice / bojovnice a snímek postrádá muzikálové sekvence. ()

Koda

Já se omlouvám, ale tenhle film mě nějak nebavil, ačkoliv jsem velký milovník Disney filmů, připadalo mi to moc přeplácané, často nudné a hodně jsem se ztrácel v příběhu. Láska tam moc nezapadá. Začátek filmu byl celkem poutavý, kdy se připravovalo na parádní cestu na ztracenou Atlantidu, ale potom už to šlo pomalu z kopce. Věřím, že se chtěl Disney dostat s něčím originálním, ale někdy je lepší možná ubrat plyn. Tím nechci říct, aby jste se na to nepodívali, třeba se to někomu bude dosti líbit. ()

Han22

Ježíš to bylo nádherný... miluju Atlantis a tenhle film mi ji dal přesně takovou jakou jsem ji vždycky chtěl vidět - magickou a překrásnou v příběhu, který jak kdyby vypadl z pera Jula Verna. Přes klasickou kresbu jsou tu velkolepé scény (letecká bitva nebo štít nemají chyb - už vím, kde se inspirovali tvůrci Stargate: Atlantis), překrásná a hrdinská hudba, spousta akcí, humoru i romantiky. A navíc jako bonus spoustu postaviček, který si člověk hnedka zamiluje. Prostě klasická Disneyovka v tom nejlepším smyslu - velkolepý dobrodružný příběh, který nepomrkává na diváka, že je to jen jako, ale jede naplno. ()

iXtr3m3

Super detské, kreslené, scifi a zároveň tajomné. Toto mi sadlo super aj v časoch dávnejších aj teraz pri osviežení pamäte... :) ()

adam9

Škoda nezáživných vedlejších postav, ale co se týče Mila a vizuálního zpracování celé Atlantidy, pro jejíž mytologickou záhadnost mám slabost, tak rozhodně nemám, co vytknout. ()

cab

Jeden z lepsich Disney 2-D animaku. Tentokrat o nalezeni ztracene Atlantidy v obstojne grafice a stravitelne stopazi diky ktere ma vsechno spad a svih. 60% ()

Fary

Velmi povedený námět - divím se, že to dnes s 3D efekty ještě nikoho nenapadlo zfilmovat s herci. Úplně vidím to hlavní obsazení. ;) ()

Darik

Ach, když si vzpomenu na dobu, kdy jsem tenhle film viděl prvně, musim se pousmát. Jo, holt tenkrát to byly trochu jiné časy - časy, kdy jsem baštil všechny staré tajuplné legendy o ztracených pokladech, městech a civilizacích a každičký film/seriál, který se tomuto tématu věnoval jsem naprosto žral. Ale konec tlachání o minulosti a zpět k filmu - jako vždy od disneyovky jsem čekal přesně takovou podívanou - spousta legrace, nádherné animace a hlavně slušný příběh dodávají tomuhle filmu na exkluzivitě. Hlavní hrdina je tu (jak už to u pohádek tohoto rázu bývá) tak trochu nouma s čistým srdcem a pořádnou mozkovnou a navíc ještě hledá město z legend (přiznejme si, kdo by investoval prachy do něčeho takového). A přeci se najde člověk, který (nejen že sdílí i trochu toho nadšení pro věc) tuto jeho vysněnou expedici zaplatí. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat a tak je osud celé bandy "zlatokopů" v rukou již víše zmíněného noumy (avšak inteligentního). Mno, co vám budu vyprávět - přeskočíme trochu té delší části a přejděme rovnou k věci - město se najde, hlavní hrdinové ke svému (ne)milému překvapení zjistí, že město je ještě stále obydleno a snaží se s původním obyvatelstvem skamarádit. (aspon na oko). A jak už to u pohádek bývá, tak se to trochu zvrtne, ale nakonec promluví za všechny svědomí, bla,bla,bla, a je tu happyend. Co víc si přát, navíc skvělí soundtrack tomu dodává ještě větší šmrnc. Za mě rozhodně 80% ()

Abiosis

*TISÍCROČNÍ KRTKOVIA* Veľmi mi tu chýbal nejaký poriadny zloduch a dlhšie prítomné zlo v akejkoľvek podobe. Jednou zo súčastí rozprávok je predsa aj boj dobra a zla, a práve tento element som postrádal. Prišiel totiž príliš neskoro a trval príliš krátko. Preto sme skôr svedkami príbehu o hľadaní a nájdení Atlantídy, ktorý je na jednej strane príjemný a "teplý", no na strane druhej aj nedynamický, obsahujúci len minimálne množstvo akcie a vzrušenia. Ženské charaktery sú opäť vysoko príťažlivé a dosť ma mrzí, že postava Helgy nedostala viac priestoru; toľko dominancie, sexuálneho podtónu a príťažlivého sfarbenia hlasu / akcentu som u kreslenej postavičky ešte nevidel. Verdikt v 1 vete: Čo sa skrýva pod Islandom. 30.09.11 ()

tterez

OMG! Čekala jsem klasickou disneyovskou pohádku ve stylu Aladinova lampa nebo Bambi a ono to vypadalo spíš jako ty strašný japonský haťa paťa pohádky. Ty létající stroje a obleky alá vetřelec na mě byly moc. ()