Detektívi Jake Doyle (Martin Lawrence) a Mary Kelly (Melissa Roxburgh) žiadajú o pomoc uväzneného sériového vraha menom Umelec (John Malkovich), keď začne niekto napodobňovať jeho vraždy. Zatiaľ, čo Mary hľadá stopy v Umelcovej brilantnej, no zvrátenej psychike, s detektívom Doyleom sa nechajú zlákať do diabolskej hry na mačku a myš, kde pretekajú s časom, aby zostali o krok pred Umelcom a jeho napodobiteľom. (Continental film)

kacir

Celkom dobrá paródia na skvelých sedem mlčaní anjelov smrti, ktorá neviem čo robila v kinách.. A Martinko už pomaly môže hrať Agenta v sukni bez vypchávok :D ()

blondboss

Veľmi priemerná kriminálna jednohubka. Lawrence si odskočil z komédie do dramatického žánru a vcelku príjemne prekvapil, pričom mu slušne sekundovala jeho sympatická kolegyňa. Ak ešte spomeniem celkom zaujímavé rozuzlenie, tak to je asi tak všetko pozitívne, čo tu nájdem. Väčšinu filmu som mal pocit, že pozerám CSI LA alebo niečo podobné, malo to strašne televízny vizuál, príliš priamočiare a predvídateľné až na ten záver a navyše brutálnym spôsobom tento film vykradol množstvo jeho slávnejších predchodcov a to už je pre mňa červená čiara. Jednu hviezdu ešte pridám za Malkovicha, ktorý je už možno za zenitom, ale tu vcelku fajn ukázal svoje herecké zručnosti, aj keď aj od neho by som čakal viac. Proste toto podľa môjho názoru v kine nemá čo robiť. 50 % ()

david141474

Když to dávali loni v kině, tak mě lákalo si na to zajít, ale když jsem to viděl byl jsem rád, že jsem to vynechal. Protože je to opravdu slabota. Nevím co bych na to měl vůbec říct, páč mě nic nenapadá. Snad jen to, že ten film má to nejhorší CGI, který jsem kdy viděl. To prostředí když jedou autem bylo naprosto odporný a je to asi nejhorší scéna v autě kterou jsem ve filmovém světě viděl. To nebude penězma, když i u českýho filmu mimořádná událost to měli pěkný. Šel jsem se na to kouknout s prázdnou hlavou a takhle to dopadlo, za mě teda zklamání. Vím, že tam byl zvrat, ten už si ani nepamatuju, protože byl hodně slabej. 5/10 Scény v autě jsou příšerný. ()

Chicharron

Myslel jsem si, že devatesátkovým "psychothrillerům" už odzvonilo a ono ne... Hodně nesympatická a po emericku arogantní hlavní hrdinka, standardní John Malkovich a dost přihlouplá zápletka okořeněná jakousi telepatií. Filmu bych vytknul především už jen tu hlavní ideu - jeden člověk by nedokázal tak složitě naaranžovat mrtvoly v nějakém velmi krátkém časovém intervalu, aniž by si toho nikdo nevšimnul a nevyrušil ho... Film začne bohužel tak po 15 - 20 minutách nudit a finále už nedokáže probrat ani tu mrtvolu. ()

BarbarellaHa

Jedna hvězdomíra za Honzu Melkoviče, ale jinak jakože cože, proč a za co???? Proč to Melkovič vůbec bral?? Vykrádačka Kleris a Hannyho je snad úplně jasná, ale proč to umění, proč ty katedrály a můj milovanej Bernini?! No jako a to rozřešení a závěr s ohryzanou tužkou (ano, teď už víte, že tam hraje ohryzaná tužka)!!!! Já už od půlky jsem cejtila, že konec bude určitě takovej dost pitomej a vyvařenej z vody, ale že to bude tak blbý, jako když Kebule vařil mlhu, to jsem teda netušila!!! No prostě- vyjebejte se na to a vůbec na to nekoukejte!! Fakt, úplná pejčovina!🤦 ()

vaclav.g.kar

Neskutečně braková kopírka Jehnatek nebo Červeného draka. Ne že by se film byť jen zdaleka přiblížil ke svým dokonalým vzorům. Začátek byl vlastně OK. Stejně tak i stylizovaná místa činu. No ale posledních 20 minut... no nemam slov. Nechci být ale zlý, pár zajímavých chvilek se našlo. Jen nechápu že ti distribuce narvala do multiplexů. Při pohledu do distribučního plánu VertigoInternational je možná tato premiéra jedna z těch nejzajímavějších.. Bohužel ()

gogo77 odpad!

0/10 ... tento krimi thriller je taka sialena blbost ze sa to ani neda opisat ... absolutne nechapem kto to schvalil ze to bude dokonca v kinach ... pribeh sa toci okolo serioveho vraha ktoreho chytili avsak po 5 rokoch sa vrazdy s jeho rukopisom znova objavuju .... ako je to mozne? ... ak to nechcete vediet prosim dalej uz necitajte lebo tentokrat prezradim cely pribeh .... absolutny nezmysel .... takze vrah ma schopnost ze ked niekoho nakresli a potom pri sviecke drzi portret tohto cloveka tak sa vlastne dokaze preniest do toho cloveka a robi vsetko ako keby bol to bol on     ... nehorazne ... takze vrahom v tejto idiotskej kriminalke je nakoniec samotny detektov ktory vlastne cely cas hlada seba      ... cele zle ()

Baru.Class

No tak todle byl teda zase voser! Brilantní ukázka toho, že i slavný a velký herecký jména můžou znamenat úplný hovno. Film má jenom jednu jedinou věc dobrou, a tou je námět. Nábožensky orientovaný vraždy, to je hodně cool ale tím to začíná i končí. Herecký výkony jsou trisktní, soundtrack je abnormálně obludnej, jak kdyby zvukař zamrznul v devadesátkách a rozvíjející se zápletka neni absolutně rozvíjející. Finální twist je možná twist, ale celkový vysvětlení mě tak rozesmálo, že si řikám "no doprdele, to už opravdu nejsme schopný natočit dobrej film?" Na film Sedm to absolutně nemá, asi si ho dám pro zlepšení nálady, páč todle je dámy a pánové totální ztráta času. Tfuj ()

mdf

Co tohle bylo za idiotskou parodii na Mlčení jehňátek,Sedm,Vraždy podle Jidáše a jiných hitů, Lawrence komik,jako vyšetřovatel,je stejně uvěřitelný,jako Dejdar ve Specialistech,Malkovich jako seriový vrah,no možná by to dal znovu ještě v mušketýrech,vlastně úplně bez nápadu,zbytečná záležitost,možná jako podpůrměrný tv film,vysílaný ve všední den po 23.30 dobrý,ale nasazený do kin??? ()

Peregrina

strašná škoda. Z toho šlo vytěžit mnohem, mnohem víc. Třeba aranžmá těch lidských "soch" jako takové je precizní a morbidně se mi to fakt líbilo, opravdu umělecká díla.... Ovšem celý film je jaksi amatérský, střih stíhá střih nesmyslně, postavy se chovají jako blbci, není tam žádná pořádná zápletka a prostor pro napětí . nemá to žádnou gradaci, postavy prostě vše najednou vědí, jsou odborníci na všechno, jde to nějak zrychleně do předvídatelného finále. Je to škoda. Mohla to být skvělá detektivka, ale bohužel, je to tak zoufale amatérské... jen ty sochy jsou skvostné :-) ()

Recenze

Naivný snímok, ktorý mal predstavy, že urobí dieru do sveta tak ako to bolo pri Mlčaní jahniat. Lenže ono sa nič nestalo, a prečo asi? Dosadiť do hlavnej role komika a nezáživnú Melissu Roxburgh, ktorá sa hrá na Judie Foster je fakt vrchol. John Malkovich sa tiež nemôže rovnať napríklad takému Antonymu Hopkinsovi a tým sa už nemôže snímok hrať na slávne hity a pod.. Scenáristi sa tu absolútne nepretrhli a miestami to doslova tápe. Uznať sa však musí originálny nápad, ktorý keby sa dotiahol do konca, mohol by mať na omnoho vyššie hodnotenie. Konečné hodnotenie: 2/5 ()

jara12

Bohužel tu máme podprůměrný snímek, který měl celkem fajn námět. Děj je bohužel plochý a předvídatelný, postavy nevýrazné a celkové dialogy nevedou děj kupředu. ()

KarlN

Proboha, jak tohle může vůbec někdo sponzorovat, natočit a ještě obsadit do hlavní role detektiva, nevzhledně oteklého rádoby komedianta Lawrence?? To je jako co? Ironie...nadsázka...myšlenkový úpadek či promiskuita? Devadesát minut v šimpanzí řiti. Jedna za Malkoviche. ()

Dana.Mikulda

Malkoviche mám moc ráda, co hraje to je. Tomuto filmu však něco chybělo. Lepší kamera? Střih? Příběh není špatný, herecké obsazení taky super, ale film působí, jako by ho natočili studenti za tři dny. Škoda ()

Nikol45

Co k tomu napsat. Snad jen, že film je inspirován a to ne moc dobře filmy Sedm a Vraždy podle Jidáše, tak to vidím já. Scénáristi tomu mohli dát víc šťávy. Chvilkama mi to přišlo unylé. Chybělo mi tam více napětí. Co se týče obsazení....Martin Lawrence je spíše komik, tak nějak do role detektiva mi nesedl. John Malkovich jako vrah čekající na popravu též nic moc. Zrovna od něho jsem čekala více ba dokonce jsem si myslela, že tenhle thriller potáhne on. Melissa Roxburgh má určitě jednou našlápnuto na lepší dílo. Hodnotím lepšími 3* ()

K1K0

Veľká škoda že to nedopadlo ako som čakal ma to slušný prejav no veľa nedostatkov čo z toho činia slabý pokus o kvalitný film ktorý ma thrillerove rysy no nie je to pravý origoš thriller, na aký som zvyknutý. ()