Detektívi Jake Doyle (Martin Lawrence) a Mary Kelly (Melissa Roxburgh) žiadajú o pomoc uväzneného sériového vraha menom Umelec (John Malkovich), keď začne niekto napodobňovať jeho vraždy. Zatiaľ, čo Mary hľadá stopy v Umelcovej brilantnej, no zvrátenej psychike, s detektívom Doyleom sa nechajú zlákať do diabolskej hry na mačku a myš, kde pretekajú s časom, aby zostali o krok pred Umelcom a jeho napodobiteľom. (Continental film)

Arsenal83

Plagiátori nie sú len v parlamente, ale v kinematografii. A sú úplne rovnakí. Ani plagiovať poriadne nevedia. Mizerný pokus o kópiu Mlčania jahniat s prvkami Sedem a ďalších filmov a dojmom lacnosti, ako keď prídete do vietnamského bistra, na stole sa vám lepí špinavý igelit na lakte a oni sa odvážia sami seba nazvať "reštaurácia". ()

Tom Hardy

Kdyby se sestavoval seznam potřebných ingrediencí pro podobný druh podívané, thriller V zajetí mysli by většinu potřebných kolonek odškrtnutých měl. Bohužel i v nejlepších momentech je ve stínu slavnějších předchůdců, a to nejen těch opravdu špičkových (Sedm, Mlčení jehňátek), ale i béčkových úspěšných imitací (Anděl smrti, Vraždy podle Jidáše). A protože tu rozpočet bezpochyby nebyl největší, prakticky celý film se odehrává za dne a hezkého počasí, což tomuhle žánru také úplně nepřidává. Dostat to do ruky lepší režisér, možná by z toho něco bylo, Mauro Borrelli ale příběh patřičně neprodá a nejvíc se to odráží na finále, kdy pointa, jakkoli sporná, by se správným vedením možná nějaký dopad měla. Také mám pocit, že v případě podobných kousků je chybou zobrazovat scény vrahových aktivit, neboť je tím dopředu eliminován prvek překvapení, když pak vidíme jeho výsledné dílo (které by navíc sneslo šťavnatější podobu). Ale není to žádné hrůzostrašné peklo, jen skrz na skrz průměrná televizní kriminálka, která je zajímavá pouze tím, že v ní Martin Lawrence hraje první ryze dramatickou roli ve své třicetileté kariéře. Nic dalšího za zmínku nestojí. ()

kingik

Není to přímo originální thriller a má své velmi zpátečnické rysy. Ústřední trojlístek John Malkovich, Martin Lawrence a Melissa Roxburgh se svých rolí zhostil kvalitně a divák si s nimi rád zapátrá. A bude se pátrat po napodobitelovi, který replikuje pět let staré zločiny nábožensky orientovaných vražd v umělecké podobě. Jejich původní autor, známý pod přezdívkou "Umělec", si za ně odpykává trest ve vězení a zanedlouho má být popraven. Dva detektivy tedy tlačí čas a chtějí se od původního vraha dozvědět co nejvíce a nějakým způsobem získat od něj profil nového vykonavatele vražd. Samotné vraždy jsou úplně největší slabinou filmu. Vrah si vybírá a zabíjí ženy z řad erotických pracovnic, což vyjde nastejno, i kdyby si vyhlédl metaře nebo popeláře. Naaranžovaná a barvou natřená těla do symbolů anděla zrovna moc zhnusení nevyvolají. Když chci natočit drsný thriller, tak by podle toho měly vypadat i vraždy. Krotkost jejich podání tedy diváka rozhodně neoslní. Návštěvy policejní vyšetřovatelky inteligentního a manipulativního vraha v jeho cele připomenou Mlčení jehňátek. Náboženské vraždy evokují thriller s Christopherem Lambertem Vraždy podle Jidáše. Aranžmá vražd nechá vzpomenout na thriller s  Willemem Dafoem Jiná perspektiva. Narazíme i na prvky z thrilleru Sedm. Rozuzlení se mně líbilo, ale ani to nebylo dvakrát originální. Originalitu režisér Mauro Borrelli  tedy nikterak vehementně neřešil. Byl spíše rád, že do svého filmu dostal kvalitní herecký ansámbl na čele s Johnem Malkovichem v paruce z dlouhých popelavých vlasů. Martin Lawrence pak po sérii tajtrlíkování v bláznivých komediích a relativně pravidelném setkávání v akčních Mizerech konečně otekl v obličeji a hraje seriózně seriózního detektiva. Největší prostor dostala Melissa Roxburgh, šikovná herečka, co se jistě v budoucnu neztratí. Film nevyhlíží nijak draze. S drsnými scénami šetří, tempo také není nikterak závratné, ovšem nemám nic proti připomínce thrillerů, které se točily před x lety. A jak vidno, najdou se i tvůrci, kteří chtějí v nastolené tradici pokračovat. Nižší filmová kategorie je pro ně ideální a tvůrčí nedostatky jim odpustí. 7/10 ()

Chrustyn

Variace na Sedm, Mlčení jehňátek a žďibec Skály. Mizernost s unaveným Malkovichem, oteklým Lawrencem, scénáristou po lobotomii a režisérem, který vůbec nevěděl co má dělat. Tyhle filmy vycházeli koncem 90. let na VHS jako odpovědi na geniální Sedm. ()

JASON_X

Bezostyšný kříženec Silence of the Lambs a Seven. Sakra vždyť i ta detektivka Kelly vypadá úplně jako mladej Pitt přeoperovanej na ženskou! Kříženec je to ovšem o dost podřadnější originálů. Nejenom herecky (Lawrence je typově absolutně nevhodný), scénáristicky (děj je kostrbatý a uspěchaný, čímž trpí atmosféra), ale i režijně (co ta zjevně dýchající "mrtvola" na lokomotivě?). Ale když mi závěrečná pointa s tužkou dala vzpomenout na The Name of the Rose, zjistil jsem, že mě to vlastně i přes všechnu tu mizérii docela bavilo. Možná kvůli pěkné detektivce, možná kvůli charismatickému Malkovichovi, možná kvůli uměleckým vražedným kreacím andělů... A nezbývá mi než litovat, že producenti do prkýnka nedali tenhle námět nějakému schopnějšímu týmu. No, možná se nikomu schopnějšímu nechtělo točit tak zjevnou napodobeninu. ()

Morholt

Jak už tady bylo několikrát napsáno, film používá jehňátkový koncept, kdy se mladá kriminalistka snaží najít vraha za pomoci uvězněného sériového zabijáka zvaného Umělec. Tentokrát jde o psychopata, který  aranžuje své oběti do andělských kreací. A to je asi to nejlepší, co Mindcage nabízí, protože ty pozice zavražděných jsou sice trochu kýčovité, ale svým morbidním způsobem úchvatné. Samotné vyšetřování se točí primárně okolo rozhovorů Umělce a vyšetřovatelky, které sice nejsou vyloženě nudné, ale postrádají ten správný náboj. Všechno okolo je vlastně taková vata, která nenadchne, ale ani neurazí. Herecky obstál Malkovich, který tu hraje po xté to samé, ale mě to prostě baví. Nevadila ani Melissa Roxburgh a tak zbyl Černý Petr na Lawrence, který podle očekávání propadl. Samotný závěr s pointou víceméně rozeseměje svou absurdností, ale zároveň i pobaví a musím uznat, že vysvětlení mělo něco do sebe. Jen by se hodilo do jiného filmu. Celkově nic proti ničemu. 50% ()

vegetol.mp

Průměrnej, ale zábavnej trhriller, kterej dost okatě a neohrabaně vykrádá slavnější vzory. Hlavní herečka je docela v pohodě, Malkovich hraje svýho padoucha na autopilota a Martin Lawrence neumí hrát vážný postavy. Pustit si tenhle film při deštivým sobotním odpoledni někde na Netflixu, jsem spokojenej, ale dávat tohle do kina, tomu říkám optimismus. ()

M.i.k.e

ten co snědl Martina Lawrence a policajtka z Manifestu pátrají po sériovém vrahovi, k čemuž jim dopomáhá jiný sériový vrah s tváří Johna Malkoviche. Detektivka lomeno thriller, který se moc snaží být něčím jako Sedm nebo Mlčení jehňátek, jenže zapomíná na to, že Mauro Borrelli není David Fincher, Lawrence není Morgan Freeman a Melissa Roxburgh není Jodie Foster. Chvílemi sice Mindcage má náznak atmosféry, ale všechno to zabije finální odhalení, které je prostě divné a za mě osobně dost hloupé a jen potvrzuje bezradnost tvůrců...40% ()

bourec

Jestli tohle opravdu někdo pustil do kin, tak potěš koště. Televizně vypadající krimoška s naprosto katastrofickým castingem. Zejména Lawrence je asi tak deset minut od výbuchu. Mám pocit, že už v posledních Mizerech byl na facku, a totálně kazil Smithovi film. Na malinkou omluvu distributorům nutno podotknout, že vybrat ze současný produkce film na nějaké běžné ůrovni je práce přímo hodinářská. Kokotina nevídaná. 20%. ()

rasttea

Osciluji mezi třemi a čtyřmi "hvězdami". Nakonec jsem dala 4. Protože sám John Malkovich je za 5 hvězd, abych byla fér, dám za něj dvě.  Za odvahu obsadit Martina Lawrence do jiné role, než jak ho za celou jeho kariéru známe, dávám další hvězdu a tu čtvrtou si zaslouží určitě vizuální stránka míst zločinu.  Příběh hezky plynul, nic mi nepřebývalo, ani nechybělo. Scénář se snaží znejistit diváka a obsahuje konečný zvrat. Udržel mě kontinuálně v napětí, i když těch pár lekavých momentů si tvůrci mohli odpustit, opravdu jsem nepotřebovala "probudit". No a i na čarodějku ve mně to bylo až "too much witchy shit". Za scénář hvězda dolů, protože to až nápadně připomíná jiné příběhy. Ale jinak filmařská práce OK na jedno nakoukání. Určitě větší zážitek bude vidět Malkovichovu performanci na živo na českém zámku :) ()

Johnny.ARN

Veľmi to chcelo byť ako mlčanie jahniat a sedem hriechov, pokurované s nejakým lacným tv krimi trilerom, ale s dobrým obsadením, teda Malkovičom. Ten zvrat v závere mi ale spôsobil takú horko-trpkú chuť v ústach, kedy som si povedal že bohaaaa, ale fajn. Ako jednohubka to funguje. 2 z 5 ()

jefff

V zajetí mysli má hromady nedostatků. Režie je nedotažená, scénář zajímavý, ale chybí mu propracovanost, kulisy a exteriéry příšerně fádní, Lawrence svou roli odchodil, Roxburgh rozhodně není Jodie Foster a Malkovich, byť je tahounem, na Hopkinse nemá ani náhodou. Přitom příběh i pointa nejsou vůbec zlé a trocha peněz a snahy by z filmu udělali fakt dobrou žánrovku, jaká tu už dlouho dlouho nebyla. Takhle film upadne naprosto jistě do zapomnění už pár týdnu po svém překvapivém uvedení v kinech. Ach jo. ()

bobstock

Mindcage, z kterého s odřenýma ušima scénarista zvládnul udělat mindfuck, bohužel ale doplatil na slabší Borrelliho réžii úrovně seriálového dílů mysteriózní kriminálky z počátků milénia. 40% ()

panvasik

No kurva... to zase dopadlo. Tak hle mám toho docela dost na srdci, takže to zkusím vzít rychle, ale nevím no :D Zaprvé film absolutně nemá co v kinech dělat, protože se tak maximálně může jednat o TV film... Zadruhé film je hodně béčková vykrádačka Mlčení Jehňátek, Sedm a klidně i Andělé a démoni společně se Šifrou mistra Leonarda, ale jednoznačně se minimálně o 2* horší film, než ostatní zmíněné. Film je tak hloupý a má fakt, že špatný scénář a když už to vidím i já, tak to je co říct, ten film není, asi tak špatný, ale nepamatuji si kdy jsem, byl tak moc v šoku ze zápletky a závěru filmu, kdy jsem se fakt smál.... Ti co viděli mi dají určitě za pravdu. Samozřejmě důvod, proč jsem na to šel, byl jeden a nebyl ani tak silný, ten důvod a to je Martin Lawrence, který ani tady nehraje nejlíp, ale hraje líp než většina. OK kdyby nebylo toho konce, tak řeknu, že to je takový průměr, který není ani dobrý, ale ani vyloženě ani špatný, ale fakt ta konečná zápletka :DD to je fakt extrém ty vole. 3/10 ()

Trixinka

On by to nebyl špatný film, kdyby vám hlavní postava Martina Lawrence v jednom z rozhovorů v jasném náznaku nepověděla finální rozuzlení celého příběhu :) Pak to pro mě bohužel ztratilo ono tajemné kouzlo, protože mi bylo už jasné, jak to celé vlastně bylo a také, jak to patrně skončí. ()

gemi

Jsou tu všechny ingredience pro dobrý sci-fi thriller. Jenže je tu taky něco, co zásadním způsobem stojí v cestě, a to je debilní režisér. Postavy se chovají divně (manžel úhlavní hrdinky byl děsivě prkenný, vypadal spíš jako android než jako člověk) a celé to má trošku televizní look. Dnes už se např. nevidí, aby se scény v autě natáčely před plátnem. Kdyby to točil Guy Ritchie, byla by to úplně jiná liga. Škoda. ()