Šerif Buck Olmstead má plné ruce práce se svou volební kampaní. A právě v tomto shonu je informován o děsivém zločinu. V jednom hotelovém pokoji byly nalezeny dvě mrtvoly. Jak na mužské, tak na ženské oběti jsou jasné stopy toho, že ten, kdo zločin spáchal, postupoval s téměř chirurgickou přesností. A aby nepříjemného nebylo málo, objeví se krátce nato v Olmsteadově kanceláři agent FBI Frank LaCrosse, aby se zúčastnil místního ohledání. (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Sice asi většině lidí bude už dlouho před odhalením jasné, kdo je vrah, nicméně to nijak nesnižuje, no zase abych nepřeháněl trochu nadprůměrnou kvalitu, tohoto filmu. Body nahoru za kvalitní herecké obsazení a krásně zasněženou Ameriku. ()

Santino7

Nie príliš výrazný thriller, ktorý na prvý pohľad síce zaujať môže (teda aspoň u mňa to tak platilo), no žiadnu vyložene pastvu na oči od toho radšej nečakajte - nedočkali by ste sa. Je to priemer, a to prakticky vo všetkých smeroch. Réžia je celkom solídna - i keď čo sa týka vizuálnej stránky filmu, tak na mojom celkovom dojme dosť pridali vcelku časté zábery na tamojšie zasnežené hory, ktoré vyzerali naozaj pekne. So scenárom je to už o čosi horšie, vyskytlo sa hneď niekoľko hluchších miest, neobjasnených vecí (ako napríklad motív sériového vraha) či dokonca zbytočných chýb, čiže celkovo scenár označujem za dosť deravý, čo je škoda. Čo sa týka obsadenia, tam mi neprekážalo asi nič, herci boli typologicky vybraní viac než dobre - i keď sa mi zdalo, že potenciál okolo postavy Dennisa Quaida (+ zvyšných šerifov, vyšetrovateľov alebo ja neviem čo) zostal trošku nevyužitý, oveľa lepšie zvládnuté bolo duo Danny Glover a Jared Leto. To je však len môj subjektívny názor a je dosť možné, že ostatní to mohli vnímať inak, ktovie. Isté však je to, že sa nejedná o žiaden filmársky skvost, a naopak zas ani o žiaden vyložene prepadák. Je to skrátka taký ten šedý priemer, nenápadná záležitosť, ktorá neurazí ale ani nijak nenadchne. Pozerať sa to však dá, bez nejakých väčších problémov, i keď záverečné finále podľa mňa mohlo byť aj trošku napínavejšie... 3/5 ()

tragos

Nadprůměrný thriller, který ovšem ničím novým nepřekvapí. Klasické schéma "vrah o krok napřed" funguje, nudit se nebudete. 7/10 ()

kkarx

K Pasti se hodí nejlépe přívlastky jako řemeslný nebo stylový. Tahle mrazivá kriminálka dokáže nepřipraveného diváka mile překvapit i svým netradičně mysteriózním pojetím. Je před ním pečlivě střežena samotná podstata děje, identita postav, smysl jednotlivých událostí, a tím ho drží v napětí a nutí k přemýšlení. Byl jsem hodně zvědavý, jak se bude dál vyvíjet. Informace, které dostaneme jsou přesně načasovány a dávkovány. Jen škoda nudného nevýrazného konce, jinak by to dnes byla nepochybně klasika. Podobné mému oblíbenému filmu Rukojmí pro vraha z 80. let. ()

pravo

Film, ktorý sa snaží pohrávať s divákom, čo sa mu u mňa do istej chvíle aj darilo. Hlavným pozitívom je road movie v aute a taktiež aj scéna v inom dopravnom prostriedku. Spočiatku som bol filmom pozitívne prekvapený, ale postupne ako dej plynul, tak sa objavilo zopár vecí čo vadili, ale aj tak ide o vcelku príjemný triler. ()

ortoncz

Průměrný thriller s klasickou zápletkou. Jenom jsem vůbec nepochopil proč vrah zabíjel. A Glower se podle mě na tuto roli ale vůbec nehodí. ()

Kingjiri

Jeb Stuart napsal scénář ke Smrtonostný pasti a Uprchlíkovi. Při psaní scénáře k Pasti měl nejspíš slabší chvilku. Nejenom, že příběhu chybí výraznější tempo nebo napětí, ale nejsou ani přesvědčivě napsaný jeho postavy, třeba o motivaci vraha jsem se dověděl pramálo. Logika děje dost hapruje - finální setkání agenta a vraha byla taková náhoda, že už je snad reálnější moje výhra Jackpotu ve Sportce. SPOILER: Když vemu v úvahu, že unesený agentovo dítě bylo určitě celostátně hledaný, místo jeho "schování" únoscem bylo tak sofistikovaný, že je lepší pomlčet KONEC SPOILERU. Nicméně, potěšilo mě pár herců z castingu (Glover, Quaid, Fichtner) a slušná úroveň filmařskýho řemesla, tři slabší hvězdy. ()

shifter

Na TV thriller celkom solidna zalezitost. Parkrat som sa dokonca vyslovene bavil na vzajomnom dotahovani sa dvoch miestnych kandidatov na serifa :-) Danny Glover a Jared Leto odviedli slusnu pracu. Nebyt niekolkych viditelnych preslapov v scenari, dam bez vahania styri hviezdicky. ()

Elessar.

Volať sa Jeb Stuart a točiť filmy, je proste pecka. Má to samozrejme nápady hodné svojej doby. Osvieženie v strede leta v podobe záberov na mrazivé kopece. Bonus hore. Každopádne je to zaujímavá dobová podívaná, ktorá sa zviezla na sláve thillerov typu Seven a podobne. Bohužiaľ som videla v dabingu, čo mi opticky skazilo zážitok z filmu. A ešte k tomu  "Alexander Supertramp" Jared Leto nikdy nie ja škodu. Na leto rozhodne odporúčam. ()

Patr1k

Film ako celok zaujal, no dalo by sa mu dosť vytknúť, herecké výkony priemer, jediný kto sa vymyká je Jared Leto, Glover stále z úsmevom č.17, scenár by potreboval doladiť kozmeticky, 65-70% ()

veverysiak

Je zaujímavé sledovať celkom slušnú krimošku s Dannym v úlohe záporného niktoša, obyčajne takých naháňa a vyhladzuje, no a pravdupovediac mu táto poloha bárs nesedí, ale čo už ja viem o vizáži a správaní takého obyčajného priemerného masového vraha, na strane druhej Dennisovi úloha sadla a aj sa v nej našiel, trocha popracovať na záverečnej tretine filmu a bol by to veľmi slušný nadpriemer, predsa len krkolomné dopadnutia ničomníkov v idúcich vlakoch, resp. pod nimi a sladké happyendy takýmto žánrom a tak nádejne rozbehnutému kúsku ako tento, nepristanú, takže 65%. ()

mucho3

Více než průměrný thriller s vynikajícím Denisem Quaidem,mladým Jaredem Letem a v roli masového vraha a únosce :Danny Glover. Napínavý příběh k takovému tomu domácímu pokoukání. ()

st4nford

Přiznám se, že nechápu zdejší průměrné hodnocení. Zajímavá zápletka, úžasná výprava, kamera až skoro westernová a velmi netradiční vrah-dobrák Danny Glover, který sice nemá motiv, ale tak nějak mi to ve vyprávění vůbec nevadí. V tomto filmu tak nějak stylisticky i atmosfericky velmi cítím vliv Uprchlíka, u kterého Jeb Stuart figuroval jako spoluscenárista. Celkově si Stuarta vážím jako velmi zručného scenáristu. Vždyť (ano spoluscenáristicky) stojí za legendární Smrtonosnou pastí, zmíněným Uprchlíkem i skvělým Kriminálem, i když jeho filmy jsou s hodnocením tak trochu na houpačce. Past bych však zařadil k těm skvělým ve zmíněné trojici. Velmi jsem se bavil. ()

dochvvv

Docela povedený thriller, kterým nenudí a má spád. Několik děr v logice scénaře sice je, ale ty se vyskytnou až na koci filmu. Dá se na to dívat a nemusíte to vypnout v půlce. ()

pirate

Dal bych i čtvrtou hvězdu, ale film udělal jednu chybu a měl jeden nedostatek. Ta chyba byla, že dost brzy odhalil vraha a ten nedostatek, že nebyl příliš tajemný. Potenciál na to však měl. Jinak děj zajímavý a záživný.Takže tři a půl hvězdy = 70%. ()

kotrlak

Switchback je příjemná kriminálka se spoustou krásný krajiny...a šerifem v podání R. Lee Ermey, dej mu pámbu lehký spočinutí.. ()

Guly Guly

Málo známý filmeček ze zlatý éry devadesátek, kde si Dennis vyřizuje účet s Dannym a sekunduje jim k tomu seržant Hartman alias šerif Buck a mladej Jared Leto. Film má spád, vrah Danny není většinu filmu za jasnýho záporáka a Dennis si jde pro svého kluka bez servítek. Za mě min. čtyři hvězdy. ()